V Konferencja Aptos

“Prezentacja nowych rewolucyjnych metod liftingu i odmładzania twarzy i ciała” to był tytuł przewodni V Konferencji Aptos, zorganizowanej przez wyłącznego dystrybutora produktów Aptos w Polsce – firmę Aesthetic Concept pod koniec kwietnia b.r. w Warszawie

V Konferencja Aptos Fot. Aesthetic Concept

Trzydniowa konferencja (21-23 kwietnia br.) została podzielona na dwa panele: “Estetyka twarzy i ciała” oraz “Ginekologia estetyczna”. Wśród wykładowców znaleźli się m.in światowej klasy trenerzy technik Aptos – dr Nino Kobaladze oraz dr Natalia Markowa, a także dr Zdzisław Dubnicki i dr n.med. Robert Ankowski – specjaliści ginekologii i położnictwa.

V Konferencja Aptos Fot. Aesthetic Concept

Estetyka twarzy i ciała

Pierwsza, teoretyczna część konferencji – „Estetyka twarzy i ciała”, poprowadzona przez dr Nino Kobaladze, poświęcona została w całości innowacyjnym metodom zabiegowym Aptos. Wśród prezentowanych rozwiązań nie mogło zabraknąć nowości, takich jak Needle Blunt – nowa nieinwazyjna i niezwykle skuteczna metoda unoszenia brwi, bez ryzyka silnego obrzęku, czy siniaków, pozwalającą na przyblokowanie tkanek i zabezpieczenie przed opadaniem.

Omawiano też nici Thread Blunt – przeznaczone do liftingu obwodowej części brwi, czy wreszcie absolutny hit tego roku – nowa generacja nici Aptos z kwasem hialuronowym.

W trakcie warsztatów dr Kobaladze zaprezentowała małoinwazyjne zabiegi liftingujące i biorewitalizujące okolice brwi, policzki, linię żuchwy, linie marionetki oraz  brzuch. Szczególnym uznaniem cieszyły się autorskie metody zabiegowe “Z-Lifting” oraz “Visage Oval” z użyciem popularnej w Polsce i na świecie nici Excellence Visage. Jest to wysoce zaawansowany produkt o unikalnym układzie wypustów, dostosowanych do implantacji za pomocą kaniuli z zaaokrągloną (nietraumatyzującą) końcówką, dający doskonałe efekty liftingu oraz przebudowy skóry.

V Konferencja Aptos Fot. Aesthetic Concept

Ginekologia estetyczna

“Skuteczne i małoinwazyjne techniki zabiegowe w zakresie zwężania pochwy i rewitalizacji stref intymnych” – to tytuł drugiej części konferencji, poświęconej zagadnieniom ginekologii estetycznej, a przeprowadzonej w centrum szkoleniowym Nova Group. W trakcie jego trwania dr Natalia Markowa zaprezentowała niechirurgiczne techniki zabiegowe z użyciem nici Aptos w zakresie liftingu i rewitalizacji warg sromowych, oraz techniki łączone z zastosowaniem nici Aptos oraz kwasu hialuronowego Glamor i wypełniacza Ellanse.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabiegi zwężania i rewitalizacji pochwy z zastosowaniem zaawansowanych technologii.  W trakcie warsztatów dr Zdzisław Dubnicki, specjalista ginekologii i położnictwa, zaprezentował zabieg endowaginalny z zastosowaniem urządzenia EVA, pracującego w technologii VDR – QuadriPolarnej RadioFrekwencji.

EVA może być stosowana do leczenia szeregu dysfunkcji narządów płciowych, przy bezbolesności zabiegów oraz bez okresu rekonwalescencji. Czteropolarna końcówka zabiegowa urządzenia rozgrzewa tkanki, zwiększa ukrwienie, inicjuje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki tej technologii pochwa i srom odzyskują jędrność, co wpływa na poprawę jakości życia. Zabieg jest bezpieczny, pacjentki nie odczuwają w jego trakcie jakiegokolwiek dyskomfortu, a po zabiegach wracają do aktywności życiowej i seksualnej.

Kolejne rozwiązanie zaprezentował dr Robert Ankowski, a był nim laser Juliet z nowoczesną technologią Er:YAG. Urządzenie to sprawdza się w niwelowaniu problemów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czy utratą elastyczności pochwy. Dr Ankowski podkreślał, że praca z tym laserem przynosi bardzo dobre efekty w zwężaniu pochwy, redukcji atrofii pochwy i poprawie satysfakcji seksualnej. Jednorazowe głowice zapewniają pełną sterylność podczas zabiegu, a ich kształt idealnie dopasowany do fizjonomii pochwy zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentce.

V Konferencja Aptos Fot. Aesthetic Concept

Źródło: Aesthetic Concept


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>