TED 2 Polska: o czym mówi się w branży

Tegoroczna konferencja Teoxane Expert Day – uznawana za ważne wydarzenie branżowe – była poświęcona najnowocześniejszym zdobyczom medycyny estetycznej. Zorganizowana została przez NewDerm – wyłącznego przedstawiciel szwajcarskiej firmy Teoxane w Polsce

Jak się dowiedzieliśmy Teoxane – doceniając dotychczasową współpracę z polskim partnerem – uczyniła z polskiego oddziału, jedyną w Europie Środkowo-Wschodniej i szóstą na świecie, filię tej firmy. Druga konferencja TED w Polsce została zorganizowana w drugiej połowie listopada (18.11) w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Wzięło w niej udział blisko 100 lekarzy.

Dr Fabio Ingallina podczas tegorocznej konferencji TED 2 Fot. NewDerm

Eksperci i innowacje

W tym roku organizatorzy konferencji zaprosili pięciu znakomitych ekspertów:  wybitnego chirurga plastyka dr Fabio Ingallinę – międzynarodowego trenera Teoxane dr Lee Walkera, eksperta i trenera Teoxane w Polsce dr Małgorzatę Kocot, praktyka z naukowym zacięciem dr hab. n. med. Wiolettę Barańską-Rybak, oraz przedstawicielkę środowiska prawniczego mgr Gabrielę Morawską-Stanecką, specjalistkę w dziedzinie prawa medycznego i bioetyki.

W ramach tegorocznej, drugiej edycji konferencji Teoxane Expert Day 2 zaprezentowano najnowsze koncepcje dotyczące anatomii w kontekście zabiegów estetycznych. Omawiano optymalne strategie odmładzania i poprawy wyglądu twarzy oraz nowatorskie techniki liftingujące i wolumetryczne.

Dr Lee Walker w trakcie wykładu na TED 2 w 2017 r. Fot. NewDerm

Konferencja była także okazją do debaty nad ważnymi uwarunkowaniami organizacyjnymi medycyny estetycznej. Poruszono aspekty prawne tej dziedziny. Omawiano kwestie legalności zabiegów, odpowiedzialności i obowiązku informacyjnego lekarza oraz bezpieczeństwa. Szczególny nacisk położony był na zjawisko tzw. biofilmu. Chodzi o ryzyko, związane z ewentualną kolonizacją preparatów wypełniających w organizmie przez bakterie.

Wykłady oraz prezentacje zabiegów na żywo w wykonaniu światowej sławy ekspertów: dr Fabio Ingalliny oraz dr Lee Walkera z Wlk. Brytanii potwierdziły skuteczność, a jednocześnie delikatność i bezpieczeństwo nowoczesnych technik poprawy wyglądu z pomocą wypełniaczy oraz udowodniły wysoką klasę preparatów Teoxane.

14 lat doświadczeń

Warto dodać, że firma Teoxane od 14 lat dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach Teoxane Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata.

Teosyal to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych. Nowością na rynku jest linia preparatów dedykowanych najbardziej dynamicznym obszarom twarzy – Teosyal RHA, a także bogata linia kosmetyków.

W Polsce produkty Teosyal są dostępne od 2006 r. Przypomnijmy, że w 2017 roku Teoxane Laboratories otrzymała od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dokument zatwierdzający sprzedaż na rynku amerykańskim trzech wypełniaczy tkankowych opartych na kwasie hialuronowym: RHA®2, RHA®3 i RHA®4 do korekcji umiarkowanych i głębokich dynamicznych zmarszczek i bruzd na twarzy (NLF) u osób powyżej 22. roku życia.

Źródło: NewDerm


Komentarze

  • A moze Teoxane przejął sprzedaż w Polsce, bo firma Newderm sprzedawała produkty kosmetyczkom, na allegro i hurtowniom farmacertcznym – co szkodziło wizerunkowi firmy Teoxane.

  • Rynek estetyczny napisał:

    Pani Magdo. NewDerm – firma, która dystrybuowała Teoxane – od stycznia tego roku stała się filią szwajcarskiego producenta preparatów w Polsce i zmieniła nazwę na Teoxane Polska. De Facto zmieniła się jedynie nazwa firmy, która dystrybuuje produkty oraz jej status: z dystrybutora na filię TEOXANE w naszym kraju.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>