Vademecum terapii laserowych

W dniach 16-18 listopada w Warszawie i Wrocławiu odbędą się warsztaty medyczne, obejmujące szerokie spektrum terapii laserowych w medycynie estetycznej. Szkolenia przeprowadzą znani eksperci z Polski – doktor Piotr Sznelewski – oraz z Brazylii – doktor Lutécia Costa. Szkolenia odbędą się na jednej z najbardziej wszechstronnych platform laserowych ETHEREA MX oraz na urządzeniu SCULPTOR CO2

Wciąż można zapisać się na wykłady i ćwiczenia, które odbędą się 16 listopada (piątek) we Wrocławiu w hotelu Hilton Double Tree (ul. Podwale 84) oraz 17 listopada (sobota) w Warszawie w hotelu Hilton (ul. Grzybowska 63).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o rejestrację na formularzu zgłoszeniowym poprzez stronę www.infinita.co lub pod numerem telefonu +48 512 661 820.

Jest też możliwość odbycia dodatkowych ćwiczeń praktycznych pod okiem doktor Lutécii Costa z Brazylii. Zostaną zorganizowane w siedzibie firmy Infinita we Wrocławiu 18 listopada (niedziela).

Kolejna seria warsztatów laserowych planowana jest 7 grudnia w Gdańsku, 8 grudnia w Katowicach. Na dodatkowe ćwiczenia znów będzie można zapisać się też na 9 grudnia we Wrocławiu.

Jedno urządzenie wiele zastosowań

Warsztaty będą prowadzone na urządzeniu EthereaMX. Jest to wszechstronna platforma laserowa o wielorakich możliwościach zabiegowych. Łączy w sobie aż 7 technologii i oferuje ponad 70 rozwiązań terapeutycznych. Producent zapewnia, że skuteczność i bezpieczeństwo technologii potwierdzają badania kliniczne i certyfikaty (FDA, CE, CAN/CSA i ANVISA).

Lekarz sam dobiera rodzaje głowic pod kątem wskazań i potrzeb swoich pacjentów. Dodatkowo łatwo dostępne terapie skojarzone oferują dodatkową skuteczność, dzięki zjawisku synergii zabiegowej. Tak szerokie możliwości wynikają z połączenia kilku technologii w jednej platformie. 

DUALMODE® – Podwójny efekt lasera erbowego ER:YAG przy 2940 nm. DualMode® posiada unikatowy system podwójnego impulsu, dzięki czemu jednocześnie zachodzą procesy odparowania i koagulacji tkanki przy jednym “strzale”. Ma to zwiększać efekt pozabiegowego, kontrolowanego uszkodzenia termicznego i poprawiać proces stymulacji kolanu głęboko w skórze. DualMode® oferuje dwie dodatkowe głowice: ATHENA® – Zabiegi laserowe dla intymnego zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet; INLIFT®:  technologia umożliwia działanie laserem od wnętrza jamy ustnej i ma na celu ujędrnienie oraz lifting skóry na twarzy.

GOSMOOTH® – Technologia stosowana przy nieablacyjnym resurfacingu laserowym (1540nm). Oferuje bezpieczny zabieg o wysokiej skuteczności dla wszystkich rodzajów skóry bez konieczności zakłócania codziennych czynności i obowiązków – nie wymaga okresu rekonwalescencji.

LONGPULSE® – Laser ND:YAG (1064nm) ze zmiennymi trybami impulsów. Dzięki skutecznej penetracji oraz absorpcji fali o określonej długości  przez hemoglobinę, technologia LongPulse® oferuje precyzję, skuteczność i bezpieczeństwo w usuwaniu różnych, pod względem wielkości i głębokości, zmian naczyniowych.

ACROMA® – Laser frakcyjny Q-Switch o podwójnej długości fali (Nd: YAG 1064 nm i KTP 532 nm). Jak zapewnia producent technologia ACROMA-QS® jest bezpieczna dla wszystkich fototypów skóry, bez konieczności ograniczania się do określonych pór roku. Jest to innowacyjne rozwiązanie technologiczne dla nieablacyjnego, frakcyjnego odmładzania skóry. Zabiegi są szybkie, praktycznie bezbolesne, bez okresu rekonwalescencji. Pozwalają też na skuteczne leczenie zmian naczyniowych, usuwania pigment, tatuaży i melasmy.

PRODEEP® – System stosowany do głębokich podskórnych zabiegów laserem frakcyjnym (Nd:YAP 1340 nm). Technologia ProDeep® oferuje nieablacyjny laser frakcyjny, który daje efekty od pierwszego zastosowania, z jednoczesną gwarancją bezpieczeństwa i bez okresu rekonwalescencji.

IPL-SQ® – Technologia IPL z cyfrowo kontrolowaną szerokością impulsu. Prawnie zastrzeżona technologia impulsu fali prostokątnej (SQUARE-WAVE PULSE®), wykorzystująca  mikroprocesorowe impulsy  dla optymalnych rezultatów terapii i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

INTENSE-IR® – Promieniowanie podczerwone o dużej mocy oferuje poprawę napięcia skóry twarzy i ciała. Nieablacyjna, nieinwazyjna technologia z systemem chłodzącym, zapewniająca bezpieczeństwo i komfort zabiegu. 

Innowacyjny laser CO2

SCULPTOR CO2 łączy zalety najbardziej cenionej technologii laserowej z najnowocześniejszymi osiągnięciami optoelektroniki.  Umożliwia pracę w trybach SUPERPULSE, ULTRAPULSE i CONTINOUS WAVE w połączeniu z wysoką mocą szczytową (do 40W), dzięki czemu oferuje szeroki zakres działania i dobre efekty terapii.

Istnieje możliwość regulacji energii w zakresie 2 – 240mJ na impuls. Trzy średnice plamki: 120/300/800mm pozwalają na oddziaływanie energii na różnych poziomach głębokości i różnym stopniem inwazyjności.

Tryby SCULPTOR CO2 (SUPERPULSE i ULTRAPULSE) oddziałują na tkanki dużą dawką energii w ułamku sekundy, co sprzyja natychmiastowemu procesowi ablacji z jednoczesną kontrolą uszkodzenia termicznego (RTD). Oprócz zwiększonego poziomu bezpieczeństwa i kontroli nad przebiegiem procedury dochodzi również do zmniejszenia dyskomfortu i odczuć bólowych pacjenta, a także zminimalizowania czasu rekonwalescencji.

Sculptor CO2 to nowoczesny, uniwersalny laser medyczny do zastosowania m. in. w dermatologii, chirurgii, czy ginekologii.

Źródło: INFINITA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>