W czerwcu konferencja dermatologów estetycznych

Na miejsce tegorocznej konferencji naukowo-szkoleniowej Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SDE PTD) „Dermatologia estetyczna, medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia – wyzwania”, która odbędzie się 26-27 czerwca wybrane zostało Trójmiasto. – Ponieważ w czerwcu najpiękniej jest nad morzem – wyjaśniają organizatorzy.

Jak zapowiada w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl prof. Waldemar Placek, prezes SDE PTD, poza bogatym programem konferencji, planowanych jest wiele szkoleń praktycznych oraz warsztatów. Wśród tematów szkoleń pojawią się m. in. sposoby poprawy wyglądu twarzy.

Profesor zdradza nam, że planowany jest również ciekawy program rozrywkowy na piątkowy wieczór po pierwszym dniu konferencji. – Będzie sporo niespodzianek – mówi, zastrzegając, że nie może zdradzić szczegółów.

Ciekawie zapowiada się wykład inauguracyjny konferencji. Prof. Waldemar Placek informuje, że planowane jest wystąpienie prof. Wojciecha Maksymowicza, kierownika Laboratorium Badań nad Komórkami Macierzystymi oraz dziekana Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, byłego ministra zdrowia. Prof. Maksymowicz prowadzi badania nad medycznym zastosowaniem komórek macierzystych o czym opowiadał m. in. w wywiadzie udzielonemu magazynowi „Rynek estetyczny”.

Czytaj. Zarzucanie sieci na komórki macierzyste

Jak zauważają organizatorzy konferencji w komunikacie prasowym dermatologia estetyczna łączy różne specjalności, zajmujące się poprawianiem urody, działaniem przeciwstarzeniowym i usuwaniem defektów skóry. Do takich obszarów leżących w kręgu zainteresowania dermatologii estetycznej należą z jednej strony kosmetyka, kosmetologia i przemysł kosmetyczny, z drugiej specjalności medyczne, mające na celu poprawianie wyglądu, takie jak chirurgia estetyczna, ginekologia estetyczna, stomatologia estetyczna, czy endokrynologia przeciwstarzeniowa.

MDE15_reklamaZ tego powodu zapraszamy do udziału w spotkaniu nie tylko dermatologów, lecz także lekarzy innych specjalności, wykonujących zabiegi estetyczne, kosmetologów i kosmetyczki, firmy produkujące kosmetyki i dermokosmetyki, jak również producentów aparatury i produktów wykorzystywanych w medycynie estetycznej – dowiadujemy się od organizatorów, którzy mają nadzieję, że wymiana doświadczeń pomoże w umocnieniu zdrowych relacji i właściwego podziału kompetencji. – Nikt nie jest bowiem w stanie opanować całej wiedzy na temat upiększania ludzkiego ciała – tłumaczą.

Przygotowano miejsce dla 500 uczestników, którzy pod przewodnictwem naukowym prof. Waldemara Placka i prof. Andrzeja Kaszuby będą mogli zapoznać się z bogatą i różnorodną tematyką, dotyczącą m.in. zastosowaniu dermatoskopii w dermatologii estetycznej, pułapek klinicznych i najczęstszych przyczyn niepowodzeń w zabiegach medycyny estetycznej, mezoterapii, mezoliftu botoksowego, karboksyterapii i wielu innych.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>