XLase Plus – odpowiedź na wiele problemów

Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa w ostatnich latach przechodzi prawdziwą rewolucję – bez wątpienia to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Wiele zawdzięczamy nowoczesnym urządzeniom, które stanowią skuteczne rozwiązanie dla wielu problemów, z którymi zgłaszają się do naszych gabinetów pacjenci. Należy do nich laser XLase Plus firmy BIOTEC Italia

Autor artykułu: lek. med. Mateusz Nawrockiabsolwent wydziału lekarskiego CM UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Autor kilkuset artykułów z zakresu medycyny i chorób człowieka dla polskich portali internetowych. Konsultant medyczny w firmie Biotec Lasers Polska

Jedną z najważniejszych zalet XLase Plus jest możliwość podłączenia kilku głowic do jednego korpusu – za pomocą tego urządzenia można wykonać kilka procedur zabiegowych. Techniki łączone, które wykorzystują synergię najnowszych technologii, pozwalają na indywidualne zaplanowanie leczenia dla konkretnego pacjenta.

Głowice, w które można wyposażyć XLase Plus, pozwalają skutecznie eliminować przebarwienia, rumień, usuwać owłosienie, włókniaki, zamykać naczynia krwionośne, odmładzać skórę (fotoodmładzanie), niwelować blizny i rozstępy, a nawet usuwać tatuaże, czy makijaż permanentny.

Synergia terapii łączonej

Doskonałym przykładem wykorzystania dwóch różnych głowic (które są absolutnym „must have” każdego gabinetu medycyny estetycznej) jest terapia łączona CPL oraz Nd:YAG w trakcie jednej sesji zabiegowej.

CPL (ang. calibrated pulsed light) to głowica, która pozwala na emisję 15 impulsów w trakcie 1 sekundy. Wskazania do jej zastosowania obejmują leczenie trądziku, eliminację rumienia czy rozszerzonych porów. Dodatkowym efektem działania CPL jest termolifting.

Dzięki szerokiemu spektrum działania, głowica umożliwia działanie na różne chromofory – melaninę, oksyhemoglobinę, czy wodę. Tak szeroki wachlarz działania pozwala na opracowanie skóry „warstwa po warstwie”, zapewniając bardzo dobry efekt terapeutyczny przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pacjenta oraz bezpieczeństwa zabiegu. Efektem zabiegu jest zdrowo wyglądająca, odświeżona skóra

W trakcie jednej sesji zabiegowej warto zastosować uzupełniająco laser Nd:YAG 1064nm, który sięga nawet do 5 milimetrów w głąb skóry właściwej. Długość fali stymuluje kolagen oraz fibroblasty – na efekty działania należy poczekać od jednego do trzech miesięcy. Wielką zaletą nieablacyjnego resurfacingu twarzy jest to, że pacjent nie wymaga w okresie pozabiegowym rekonwalescencji – naskórek nie jest zniszczony, a cały proces przebudowy ma miejsce w głębszych warstwach skóry.

Efekt to zadowolenie pacjenta

W wyniku działania lasera Nd:YAG dochodzi do zmniejszenia widocznych niedoskonałości starzejącej się skóry (wypłycenie zmarszczek). Skóra jest zagęszczona, wygładzona, bardziej jędrna oraz elastyczna.

Połączenie CPL oraz Nd:YAG pozwala na uzyskanie pełnego efektu oraz zadowolenia pacjenta. To doskonała metoda, która przygotowuje skórę przed kolejnymi zabiegami, na przykład z użyciem kwasu hialuronowego, czy toksyny botulinowej. Terapia ta dedykowana jest osobom w wieku 35 – 55 lat z umiarkowanymi objawami starzenia się skóry.

Efektem działania technik łączonych jest naturalny i zdrowy wygląd skóry – cel, który powinien przyświecać wszystkim osobom, wykonującym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Wyposażenie gabinetu w urządzenie XLase Plus pozwoli na poszerzenie lub stworzenie całkowicie nowej oferty dla naszych pacjentów.

Autor: lek. med. Mateusz Nawrocki

Źródło: Biotec


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>