Innowacyjna metoda szkoleniowa

Pierwsze szkolenie z cyklu S.A.F.E. Training w ramach Vivacy Academy odbyło się W „Klinice Ambroziak” w grudniu. W trakcie spotkania zaprezentowana została innowacyjna metoda szkoleniowa F.A.S.T. (Facial Aesthetics Simulator Training). Szkolenie odbyło się przy użyciu nowoczesnego symulatora iFACE, odwzorowującego ludzką twarz i jej anatomię

Jak informowała podczas szkolenia Joanna Szendzielorz, CEO Laboratoires Vivacy Polska symulator iFace to narzędzie stworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii. – Na modelu można wykonywać iniekcje przy użyciu zabarwionego kwasu hialuronowego, a dzięki ruchomym warstwom skóry dokładnie przeanalizować proces, miejsce podania oraz efekty – tłumaczyła.

Fantom jak ludzka twarz

Gośćmi specjalnymi spotkania byli dyrektor R&D Laboratoires Vivacy Denis Couchourel oraz dr Benjamin Ascher, znany chirurg plastyczny z Francji, założyciel IMCAS (International Master Course on Aging Science), który wraz z dr Sergio Escobarem, dermatologiem z Argentyny, stworzył metodę szkoleniową F.A.S.T.

Jak tłumaczył dr Benjamin Ascher dzięki nowemu podejściu można zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo lekarzy, którzy rozwijają swoje umiejętności na fantomie łudząco podobnym do ludzkiej twarzy, ale również bezpieczeństwo pacjentów, którzy korzystają z zabiegów u świetnie wyedukowanych lekarzy. – Jesteśmy dumni, że dzięki naszej pracy lekarze w Polsce będą mogli chwalić się doskonałymi umiejętnościami. Wierzymy, że F.A.S.T. pozwoli doprowadzić je do perfekcji – mówił.

Z kolei dr Denis Couchourel podkreślał, że ten program łączy w sobie wiele elementów, które mają na celu wzbogacenie praktyki zawodowej lekarzy, na każdym etapie. – To kompendium wiedzy o kwasie hialuronowym i reologii preparatów Stylage, nauka anatomii na realistycznym i nowoczesnym rozwiązaniu jakim jest symulator iFace, a także praktyka wykonywania bezpiecznych iniekcji w dolnej, środkowej i górnej części twarzy – stwierdził.

Trzy etapy szkolenia

Program szkoleniowy opiera się na części teoretycznej (wiedza o kwasie hialuronowym i właściwościach preparatów Stylage) oraz części praktycznej związanej z zastosowaniem metody F.A.S.T. W ramach szkolenia specjaliści zdobywają praktyczną wiedzę aż na 3 etapach, które obejmują: rysunek anatomiczny, analizę anatomiczną, a także profesjonalne przeprowadzenie iniekcji.

Pierwszy etap obejmuje zaznaczenie punktów iniekcji bezpośrednio na zewnętrznej warstwie skóry symulatora, określenie miejsc ryzyka takich jak tętnice, żyły i nerwy a także wyznaczenie obszarów do zabiegu. W drugim etapie lekarze mogą – odsłaniając kolejne warstwy symulatora – bliżej przyjrzeć się anatomii ryzykownych obszarów (tkance tłuszczowej, mięśniom i strukturom kostnym). W trzecim kroku, w którym dokonywana jest iniekcja, lekarze oceniają efekty zastosowania preparatów wypełniających w różnych warstwach skóry.

Trzy ośrodki w Polsce

W Polsce znajdują się obecnie trzy ośrodki szkoleniowe, wykorzystujące nową metodę. Prowadzone przez renomowanych lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną: dr Michała Kaniowskiego (Kaniowscy Clinic) we Wrocławiu, dr Łukasza Ordynowskiego (Ordynowski Medycyna Estetyczna) w Krakowie, oraz dr Marcina Ambroziaka (Klinika Ambroziak) w Warszawie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu lekarzy oraz ich doskonałej znajomości anatomii i nowoczesnych technik iniekcji już dzisiaj mogą przekazywać oni swoją wiedzę kolejnym specjalistom w całym kraju.

Źródło: Laboratoires Vivacy

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>