Kongres SLDE przełożony na przyszły rok

XXII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który miał odbyć się w Warszawie w dniach 2-4 lipca został odwołany i przeniesiony na marzec 2022 r. – Zdecydowaliśmy się na odwołanie wydarzenia w poczuciu odpowiedzialności za jego uczestników – mówi w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr n. med. Ewa Kaniowska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE)

Jak informuje prezes SLDE XXII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging znajdował się w końcowej fazie organizacji. Ustalony był program naukowy konferencji oraz dopięte sprawy partnerskie, sponsorskie i wystawowe. SLDE obiecało zakomunikować ostateczną decyzję ws. imprezy miesiąc przed jej rozpoczęciem. Dlatego ze względu na niejasną sytuację epidemiologiczną 25 maja zarząd podjął decyzję o jej odwołaniu.

Kongres w marcu 2022 r.

Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi nie możemy zorganizować kongresu. Nie ma obecnie oficjalnego pozwolenia na odbywanie się tego typu imprez – mówi nam dr n. med Ewa Kaniowska. Jak informuje prezes SLDE, kongres zostanie przeniesiony na marzec 2022 r. Odbędzie się w swoim tradycyjnym wiosennym terminie. – Lekarze i firmy nie są raczej zainteresowane wydarzeniem on-line w terminie letnim tego roku – dodała.

W komunikacie na swoim profilu w mediach społecznościowych SLDE podkreśliło, że “nadal mamy niepewną sytuację epidemiologiczną dotyczącą najbliższych miesięcy oraz nadal obowiązujące zakazy organizacji kongresów w stacjonarnym trybie“.

Na decyzję zarządu stowarzyszenia wpływ miała m. in. sytuacja z zeszłego roku, kiedy kongres odbył się, mimo wątpliwości epidemiologicznych. W 2020 r. część firm w wycofała się z udziały w wydarzeniu a frekwencja jeżeli chodzi o uczestników była niższa od oczekiwanej.

Nie bez znaczenia był też fakt, że w ostatnim czasie odwołany został międzynarodowy kongres medycyny estetycznej FACE w Wielkiej Brytanii. Facial Aesthetic Conference and Exhibition miało się odbyć w dniach 17-18 czerwca w Londynie. Organizatorzy zapowiedzieli, że przekładają wydarzenie na czerwiec przyszłego roku, tłumacząc się brakiem jasnych wytycznych rządowych, obawami zgłaszanymi przez uczestników i nowymi wariantami wirusa SARS-CoV-2, które stworzyły dodatkowe wyzwania.

Inne aktywności są aktualne

Będziemy kontynuować inne aktywności stowarzyszenia – mówi dr n. med. Ewa Kaniowska. SLDE będzie organizować wydarzenia szkoleniowe i edukacyjne w swojej siedzibie takie jak np.: kwietniowe “Praktyczne aspekty medycyny przeciwstarzeniowej” czy “Regeneracja skóry”. W najbliższym czasie czasie planowane jest spotkanie z cyklu “Nauka i Technologia” poświęcone wypełniaczom tkankowym (29-30 maja).

W komunikacie SLDE na profilu w mediach społecznościowych czytamy, że rozwijany będzie cykl spotkań dla lekarzy „Nauka i Technologia”. Dodatkowo, już niebawem, uruchomione zostaną szkolenia typu “Master Class” z technik łączonych.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>