Lifting twarzy bez skalpela

W wyniku naturalnych procesów starzenia skóra na twarzy i szyi traci swoją jędrność. Wiele osób decyduje się więc na naciągnięcie skóry i usunięcie jej nadmiaru. Jednak – jak każda operacja chirurgiczna – także i ten zabieg niesie za sobą pewne ryzyko. Istnieją bezpieczniejsze sposoby na to, by uzyskać porównywalny efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej

Lifting bez skalpela? To możliwe. W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są bezpieczne a jednocześnie skuteczne procedury ujędrniające i zwiększające napięcie skóry u odpowiednio zakwalifikowanych do zabiegu pacjentów. To doskonała alternatywa dla osób, które obawiają się inwazyjnej interwencji w swoje ciało.

UltheraTM – jedyne w swoim rodzaju urządzenie w technologii HIFU

Zabieg UlheraTM polega na kierowaniu do wybranych obszarów skóry, specjalnie dobranych pod względem częstotliwości i głębokości działania, strumieni ultradźwięków, które pobudzają własne siły regeneracyjne organizmu, aby w sposób naturalny i stopniowy przywrócić skórze jędrność oraz poprawić funkcjonowanie włókien podporowych skóry.

W miejscach, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe, powstają tzw. punkty koagulacji termalnej, które inicjują produkcję nowego, lepszego kolagenu, co skutkuje stopniowym podniesieniem, ujędrnieniem i poprawą napięcia skóry.

UltheraTM wykorzystuje innowacyjną technologię HIFU. Urządzenie emituje zogniskowaną wiązkę ultradźwiękową o dużym natężeniu. Strumień ultradźwięków oddziałuje precyzyjnie tam, gdzie chcemy, czyli na głęboką warstwę skóry mięśniowo-powięziową, tzw. SMAS – tłumaczy dr hab. n. med. Marcin Frączek z wrocławskiego Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed i dodaje, że wyłącznie działanie na tę warstwę skóry pozwala uzyskać skuteczny efekt liftingu. – Dlatego tak ważna jest precyzja działania urządzenia – podkreśla

DeepSEE – przełomowy system obrazowania ultradźwiękowego

UlheraTM to jedyne urządzenie w technologii HIFU, które posiada technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz widzi, na jakiej warstwie i głębokości skóry działa – w tym wypadku, na najbardziej pożądaną dla efektu liftingu warstwę SMAS.

Jak podkreślają eksperci z Dermamed żadne inne urządzenie HIFU nie posiada takiego obrazowania. Brak obrazowania natomiast utrudnia lekarzowi trafienie wiązką w odpowiednie miejsce. Dodają, że chociaż obecnie na rynku wiele urządzeń próbuje naśladować UlheraTM, żadne z nich nie posiada technologii wizualizacji i nie jest tak precyzyjne.

Zabieg z HIFU indukuje strefy mikrouszkodzeń, które mają określony kształt, wielkość oraz powstają w sposób powtarzalny na precyzyjnie określonej  głębokości. Dlatego UlheraTM z jednej strony gwarantuje skuteczność, ale przede wszystkim także bezpieczeństwo. Jego unikalne działanie potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. uzyskany w 2009 roku certyfikat FDA de novo jako nieinwazyjny lifting twarzy.

Profilaktyka opadania twarzy i podbródka

Medycyna estetyczna daje również możliwości stosowania zabiegów profilaktycznych, to jest takich, które opóźniają proces starzenia. Ulthera jest wskazana również dla osób, które chcą spowolnić proces opadania tkanek – mówi dr hab. n. mad. Marcin Frączek z Dermamed.

Zastosowanie tego zabiegu u osób, które mają wydatne policzki, tendencje do opadania podbródka, czy do ciężkich brwi o wiele lat przesunie konieczność stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, czy chirurgii plastycznej – uważa lekarz.

Jak stwierdzić, czy się ma tego typu predyspozycje? Warto popatrzeć na sposób starzenia się rodzica, do którego mamy podobny kształt twarzy.

Mama ma ciężkie brwi, opadający podbródek, a może ciężkie policzki, tzw. chomiczki i linie marionetki? Jeśli tak, zabieg Ulthera spowoduje, że u Ciebie tego typu objawy pojawią się dużo później lub nie pojawią się wcale – argumentuje dr Frączek.

Przebieg i efekty

Zabieg z HIFU jest bardzo precyzyjny i skuteczny. W trakcie jego wykonywania pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Trwa jednak krótko – od kilku do kilkunastu minut. Jego efekty pojawiają się po 2-3 miesiącach, za to są długotrwałe i utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy.

Według ekspertów z Dermamed zabieg doskonale sprawdza się u osób w każdym wieku, szczególnie takich, które nie posiadają nadmiaru tkanki tłuszczowej i mają średni problem z opadaniem tkanek. Polecany jest z jednej strony osobom, które już borykają się z problemem opadania skóry, ale także profilaktycznie osobom młodszym. 

Już jeden zabieg może wystarczyć, aby osiągnąć zadowalający efekt, jest to jednak uzależnione od stanu skóry poddawanej zabiegowi. Po kuracji UlheraTM, pacjent przede wszystkim wyraźnie poczuje wrażenie liftingu i ujędrnienia.

Zabieg przeciwdziała także powstawaniu zwiotczeń, modeluje owal twarzy, zwiększa napięcie skóry podbródka i wizualnie odmładza skórę, w każdym przypadku dając naturalne efekty. Bez użycia skalpela i długiego czasu rekonwalescencji.

Thermi Tight – w trudnych przypadkach

Z opinii uzyskanej w Dermamed wynika, że Thermi Tight to obecnie najskuteczniejszy zabieg służący do nieoperacyjnego zwiększania napięcia skóry. Co istotne – można go wykonać na niemal każdym obszarze ciała – nie tylko na twarzy, lecz także na brzuchu, ramionach czy piersiach.

Opiera się na wykorzystaniu fal radiowych regulowanych termistorem. Leczony obszar poddaje się znieczuleniu, a następnie pod skórę zostaje wprowadzona cienka kaniula emitująca radiofrekwencję.

W efekcie uzyskuje się efekt napięcia skóry oraz zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej. Rezultat zabiegu jest długotrwały – utrzymuje się przez kilka lat. Wrocławskie Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed było pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wprowadził zabieg Thermi Tight do swojego portfolio.

Źródło: Dermamed


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>