Nowy wypełniacz na polskim rynku

Wraz z upływem czasu skóra wiotczeje i traci elastyczność, a twarz wygląda na zmęczoną, pozbawioną witalności. Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Pewnego dnia zmarszczki zaczynają przeszkadzać. Pomóc może medycyna estetyczna. Dr Krzysztof Kaczyński opowiada o nowym wypełniaczu – Cytosial

Odpowiednio dobrane zabiegi, nie tylko mogą rozprawić się z problemem bruzd, ale również sprawić, że skóra będzie wyglądała na wypoczętą i świeżą. Najczęściej stosowane są produkty na bazie kwasu hialuronowego. Jest on szczególnie polecany, ponieważ poza redukcją zmarszczek posiada również właściwości regenerujące i wolumetryczne.  

Welwetowy wypełniacz

Dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemem zmarszczek, utratą objętości i jędrności, odwodnioną skórą, polecam zabieg z wypełniaczem Cytosial – podpowiada lekarz Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic. Jego zdaniem Cytosial otwiera nowy rozdział w historii wypełniaczy opartych na bazie kwasu hialuronowego.

Jest on usieciowiony w tzw. technologii VELVET, która sprawia, że struktura produktu jest uporządkowana  a przez to bardzo zbliżona do naturalnej struktury macierzy pozakomórkowej – tłumaczy doktor Kaczyński. – Technologia VELVET sprawia, że struktura depozytów jest homogeniczna, bardziej odporna na degradację a podczas rozkładu enzymatycznego, proces ten przebiega bardziej równomiernie. W efekcie kształt wypełnienia nie ulega zmianie a efekt estetyczny jest naturalny i utrzymuje się długo – opowiada lekarz.

Cytosial pojawił się w Polsce w 2017 r. Producentem preparatu jest francuska firma Bioxis Pharmaceuticals, a polskim dystrybutorem Massmedica. Produkt jest już dystrybuowany w innych krajach Europy oraz Azji.

Naturalny efekt na długo

Zabieg z nowym wypełniaczem polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w zmarszczki lub leczoną okolicę odpowiednio dobranego do potrzeb pacjenta preparatu za pomocą strzykawki z bardzo cieniutką igłą. Podaje się go w niewielkich ilościach, a substancje w nim zawarte wiążą wodę, zwiększając jednocześnie objętość i wygładzając zmarszczki. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ pacjent zostaje  znieczulony miejscowo za pomocą kremu znieczulającego.

Po pierwsze nie zawiera domieszek substancji mogących powodować reakcje alergiczne, protein, endotoksyn i metali ciężkich. Ponadto dzięki technologii sieciowania VELVET struktura kwasu jest bardziej odporna na działanie enzymów hydrolitycznych i w konsekwencji wypełnienie utrzymuje się dłużej – opowiada dr Krzysztof Kaczyński.

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem wypełniacza Cytosial nie tylko zlikwidujemy i wypełnimy zmarszczki, ale również nadamy naszej skórze objętości i poprawimy jej nawilżenie. Nastąpi też biostymulacja i napięcie skóry, a efekt estetyczny będzie bardziej naturalny i utrzyma się dłużej w porównaniu do innych wypełniaczy.

Źródło: Massmedica


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>