To znacznie więcej niż fotografia

Jaka jest waga dokumentacji fotograficznej zabiegów w medycynie estetycznej? Czy warto mieć profesjonalny sprzęt do obrazowania 3D, a może wystarczą zdjęcia coraz lepszymi aparatami smartfonów? – Profesjonalny system to coś dużo więcej niż zdjęcia – mówi w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” Paulina Pala, zarządzająca wraz z dermatolog Krystyną Pawełczyk-Palą, śląskimi gabinetami Juwena.

Jak mówiła nam doktor Paulina Pala nie należy się obawiać, że profesjonalny system do dokumentowania zabiegów, dający zarówno możliwość robienia precyzyjnych zdjęć w technologii 3D, porównywania pomiarów efektów prowadzonej terapii, prognozowania wyników zabiegów, jaki i tworzenia raportów o stanie skóry, będzie ciężką dużą maszyną.

Profesjonalny francuski sprzęt, który wykorzystujemy jest lekki, poręczny i przenośny, co oznacza, że możemy go zawsze mieć przy sobie, a jednocześnie dzięki naprowadzaniu laserowemu zawsze robimy zdjęcia w jednakowych warunkach, nawet tło nie ma znaczenia – informowała Paulina Pala.

Profesjonalna dokumentacja

Według pani doktor ogromną zaletą posiadania profesjonalnego systemu jest porządek w dokumentacji lekarskiej.

Każdy pacjent ma własną kartotekę w zintegrowanym programie Lifeviz App na naszym komputerze, a nie w chmurze, co też jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Ma to walor dokumentacji medycznej. Można porównywać zdjęcia przed i po. Niezależnie, jaki zabieg wykonujemy wizualizacja 3D jest kompleksowa i zawsze zawiera wszystkie parametry twarzy i podbródka, fotografie są tak samo skadrowane, tak samo oświetlone i z takim samym tłem, niezależnie od miejsca wykonywania zdjęć – tłumaczy doktor Paulina Pala. – Zaletą systemu jest też możliwość monitorowania efektów terapii długoterminowych – dodaje.

Jak opowiada sprzęt za pomocą 3-4 zdalnych ujęć generuje precyzyjne zdjęcie w trójwymiarze, zawsze z tej samej odległości i w tej samej pozycji, w sposób bezprzewodowy przerzuca zdjęcia do komputera i samoczynnie renderuje do 3D oraz z zastosowaniem sztucznej inteligencji porządkuje zdjęcia.

Ocena stanu skóry w 3D

Generalnie tego typu sprzęt to nie tylko dokumentacja, ale też ogromna pomoc w pracy lekarza – mówi doktor Paulina Pala. Opowiada, że w jej praktyce przydają się np. generowane przez system raporty wyników pomiaru parametrów skóry pacjenta… (…)

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu “Rynku estetycznego”)

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>