Wizualizacja operacji plastycznych w Warszawie

Jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej jest Szpital Lux Med w Warszawie. Wcześniej takie możliwości oferowano tylko w stołecznej Klinice Ambroziak Estederm.

Jak tłumaczą w Szpitalu Lux Med urządzenie Vectra XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Jak podkreślają funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji.

Urządzenie przeznaczone jest do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów.

Jak informują w szpitalu urządzenie sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.

Lepsze planowanie zabiegów

– Na polskim rynku wizualizacja przewidywanych wyników zabiegu za pomocą tej technologii stanowi przełom w chirurgii plastycznej – mówi dr n med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala Lux Med. – Dzięki temu np. pacjentka może poznać naprawdę dobrze swoje ciało i zobaczyć co może przynieść operacja – tłumaczy.

Urządzenie od lat z powodzeniem wykorzystują chirurdzy plastycy w USA, jednak 
w Polsce jest ono rozwiązaniem nowatorskim. Jak wynika z informacji producenta urządzenia w Polsce poza Szpitalem Lux Med dysponuje nim jeszcze stołeczna placówka Klinika Ambroziak Estederm, gdzie podkreślają, że lekarze w Stanach, obecnie nie wyobrażają sobie pracy bez tego sprzętu.

Jak tłumaczą w Klinice Ambroziak Estederm pacjenci w USA, domagają się obrazów w 3D, gdyż tylko wtedy mogą aktywnie uczestniczyć w planowaniu zabiegu i ocenić rezultaty przed operacją. Jest to szczególnie przydatne podczas symulacji rezultatów wypełnienia zmarszczek, modelowania, czy  powiększania ust, a także kości policzkowych.

– Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi – mówi Małgorzata Chomicka-Janda ze Szpitala Lux Med. Dodaje, że dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje jak naprawdę wygląda nasza sylwetka.

– Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz np. precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty – wyjaśnia dr Chomicka-Janda.

Większe bezpieczeństwo zabiegów

Dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala Lux Med jest zdania, że Vectra jest także ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta, ponieważ pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji.

– Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników – podkreśla Lembas. – Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta – dodaje. Jak tłumaczy lekarz może też uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg.

– Naszą maksymą jest dążenie do najwyższej satysfakcji pacjentek i pacjentów, a teraz wspomagamy się w dążeniu do tego celu najnowszą technologią – stwierdza Lubomir Lembas.

 

 


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>