Dermamed: jak wykorzystać moc laserów

Odmładzanie, usuwanie przebarwień i naczyń, czy zmniejszanie blizn – lasery mają wielką moc, ale gwarancją udanego zabiegu jest dobranie odpowiedniego narzędzia. Wrocławskie Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed to jedno z istotniejszych centrów terapii laserowej, które zapewnia skuteczne zabiegi, dostosowane do potrzeb pacjentów w różnych problemach

Dr Jacek Kłak – laser Nordlys Fot. Dermamed

Szukasz zabiegu, który wizualnie Cię odmłodzi? Masz problem z przebarwieniami lub naczynkami? A może po prostu chcesz jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji? Laser – narzędzie, które zrewolucjonizowało medycynę – jest coraz częściej wykorzystywany w zabiegach poprawiających urodę.

Profilaktyka starzenia, leczenie objawów wiotczenia skóry, usuwanie zmarszczek, lifting, likwidacja przebarwień i blizn, zamykanie naczyń, epilacja. Możliwości, jakie daje są nieporównywalne z żadną inną metodą wykorzystywaną w medycynie estetycznej.

Jeden laser dobry na wszystko?

Zabiegi laserowe można zacząć stosować już na początku swojej przygody z medycyną estetyczną. Aby jak najdłużej zachować skórę w dobrej kondycji i przeciwdziałać skutkom starzenia się warto zdecydować się na zabiegi profilaktyczne, jeszcze przed wystąpieniem pierwszych problemów.

Lasery są również najlepszym rozwiązaniem w przypadku wielu trudnych problemów skórnych, jak przebarwienia, naczynka, czy blizny. Większość gabinetów oferuje jednak zabiegi przeprowadzane na jednym, czasem kilku urządzeniach, które – choć mają szerokie zastosowanie – nie nadają się do rozwiązania wszystkich problemów. Aby mieć pewność, że zabieg przyniesie oczekiwany efekt, należy wybrać odpowiednio wyposażony gabinet.

W Dermamed dysponujemy bardzo szerokim zestawem różnych laserów, pozwalającym dobrać dla pacjenta najlepsze rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o skuteczność, jak i możliwości rekonwalescencji – mówi dr Jacek Kłak z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed.

Dostępność wszystkich najważniejszych w medycynie estetycznej technologii pozwala nam na przeprowadzanie zabiegów z najwyższą skutecznością i najwyższym profilem bezpieczeństwa – dodaje.

Dorota Kliszewska – zabieg laserem Fraxel, Fot. Dermamed

Potrzebujesz rewitalizacji i odmłodzenia?

W celu zregenerowania skóry, poprawienia jej kolorytu i napięcia polecam zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym, takim jak FRAX1550, Renas lub Fraxel, który choć ma silne działanie, nie wyklucza z codziennej aktywności – mówi dr Jacek Kłak.

Jego zdaniem silniejszego działania, na przykład połączenia – fotoodmładzania, laserów frakcyjnych, osocza bogatopłytkowego i-PRF, będzie potrzebować skóra zmęczona słońcem, czy częstym korzystaniem z solarium.

Z kolei w przypadku osób z widocznymi objawami starzenia – zdaniem dr Kłaka – najlepiej sprawdzą się zabiegi zwiększające napięcie skóry takie jak termolifting refirme, fotoodmładzanie FotoFacial, czy zabieg Thermi Smooth.

Przydatne będą też procedury oddziałujące na głębokie zmarszczki, jak laser frakcyjny CO2, czy Ulthera – dodaje lekarz.

Dr Jacek Kłak – laser Nordlys, Fot. Dermamed

Walczysz z przebarwieniami?

Jednym z częstszych problemów, z którym zgłaszają się do nas pacjentki, zwłaszcza w okresie jesiennym, są przebarwienia – mówi Dorota Kliszewska, specjalistka terapii laserowej w Dermamed.

Jak tłumaczy ich usuwanie oferuje wiele gabinetów, zarówno medycznych, jak i kosmetycznych. – Prawda jest jednak taka, że opracowanie i wykonanie terapii, likwidującej zmiany pigmentacyjne, wymaga dużego doświadczenia i możliwości zastosowania wielu narzędzi – zaznacza.

Terapię warto zacząć od najskuteczniejszych obecnie laserów działających specyficznie na przebarwienia: Ellipse i Nordlys – radzi Dorota Kaliszewska. W jej ocenie można też połączyć działanie depigmentujące ze zwiększającym napięcie skóry w zabiegu FotoFacial.

A jeśli chcemy przy okazji silnej rewitalizacji skóry, wówczas proponujemy wybrany laser frakcyjny – informuje.

Chcesz się pozbyć pękających naczynek?

Pękające naczynka to problem wymagający indywidualnego podejścia. Innego leczenia wymaga na przykład rumień, innego drobne czerwone naczynka na policzkach czy na nosie, a jeszcze innego głębsze niebieskie naczynka – tłumaczy dr Marcin Świder, specjalista chirurgii naczyniowej w Dermamed.

W zależności od problemu zastosujemy laser Ellipse, laser Nordlys, laser Fotona, laser Nd:Yag lub laser Varilite – wyjaśnia i dodaje, że w Centrum Dermamed lekarze mogą również zająć się naczyniami na nogach. Przed rozpoczęciem terapii chirurg naczyniowy zdiagnozuje pacjenta.

Przeprowadza badanie ultrasonograficzne i wybiera najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. W Dermamed przeprowadzamy zabiegi zarówno laserowego zamykania naczyń różnego typu, skleroterapię, czyli zamykanie naczyń za pomocą iniekcji, jak i zabiegi laserowego usuwania żylaków, tzw. zabieg EVLT, czy laserowa operacja żylaków – tłumaczy dr Marcin Świder.

Dlaczego ważny jest wybór?

Wybór rodzaju lasera zależy nie tylko od problemu, z jakim przychodzi pacjent, ale także od jego oczekiwań, dotyczących samego zabiegu i okresu rekonwalescencji. Niektóre zabiegi pozwalają od razu wrócić do codziennych aktywności, inne wymuszają kilkudniowe gojenie skóry.

Lasery to wspaniałe narzędzia, dające ogromne możliwości w medycynie estetycznej. Trzeba jednak pamiętać, że samo urządzenie nie wystarczy, by cieszyć się udanym zabiegiem – ostrzega dr Jacek Kłak.

To, co pozwala osiągnąć upragniony rezultat, to połączenie możliwości technicznych sprzętu i wiedzy oraz doświadczenia lekarza – podkreśla.

 Źródło: Dermamed


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>