Dr Andrzej Ignaciuk nowym wiceprzewodniczącym PTL

Podczas trwającego w Warszawie XI Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (30.09-02.10) organizatorzy poinformowali, że dr Andrzej Ignaciuk został mianowany na stanowisko wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Nową funkcję powierzono Andrzejowi Ignaciukowi podczas odbywającego się 30 września w Warszawie walnego zgromadzenia PTL. Przypomnijmy, że nowy wiceprzewodniczący PTL jest  prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Którędy droga

W 1983 r. Andrzej Ignaciuk skończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie. Jest też absolwentem wydziału medycyny i chirurgii Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie (1991 r.) i Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Rzymie (1989-1993 r.).

W 1993 r. był jednym z inicjatorów i  twórców Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Pełnił funkcję przewodniczącego sekcji od 1993 do 2010 r., kiedy to sekcja przekształciła się w samodzielne towarzystwo naukowe przy PTL (PTMEiAA). Wówczas Andrzej Ignaciuk objął funkcję prezesa towarzystwa.

Jest także członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej w Paryżu (UIME), którego był wiceprzewodniczącym.  Ponadto dr Andrzej Ignaciuk pełni funkcję dyrektora Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, założonej w 2002 r.

Kongres dobrze oceniany

Należy dodać, że dr Ignaciuk od lat jest współorganizatorem wydarzeń związanych z medycyną estetyczną w Polsce, w tym odbywającego się w Warszawie pod koniec września cyklicznego  kongresu. W tym roku odbywa się już XI Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (30.09-02.10).

O organizowanych przez dr Ignaciuka spotkaniach naukowych pozytywnie wyraził się dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

– Cieszy mnie, że Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging z roku na rok obfituje w coraz ciekawsze zagadnienia, staje się wielkim wydarzeniem opiniotwórczym ze stale rosnącą popularnością – pisze prezes NRL w liście do organizatorów wydarzenia.

Medycyna estetyczna też jest ważna

– Chociaż taka działalność nie jest leczeniem – pisze o medycynie estetycznej Maciej Hamankiewicz – to trzeba pamietać, że jest doskonałą profesjonalną opieką nad pacjentem – podkreśla.

Jego zdaniem dzięki  medycynie estetycznej więcej osób korzysta ze spotkań z lekarzem. – Ten kontakt jest niezbędny, by zapobiec wielu schorzeniom, często poważniejszym od tych, z którymi to do lekarza medycyny estetycznej zgłaszają się pacjenci – tłumaczy w liście dr Hamankiewicz.

Wyraża też zadowolenie, że wśród tematów kongresu znalazły się kewstie związane z bezpieczeństwem wykonywania zabiegów oraz ich konsekwencjami.

– Oznacza to, że w dzisiejszym świecie pogoni za pięknem nie zapominamy o rozsądku. To bardzo ważne – stwierdził prezes NRL.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>