Dr Forte wprowadził do Polski nowe wypełniacze

Polska prezentacja innowacyjnych wypełniaczy skórnych Aliaxin® HydroLIFT Action odbyła się podczas XVI Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który miał miejsce na początku marca w Warszawie. Konferencja ta od lat gromadzi wielu polskich i zagranicznych lekarzy zajmujących się estetyką lekarską. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży medycyny estetycznej w Polsce i nie tylko.

Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), które organizuje kongres, w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl podkreślała, że cieszy się z możliwości zaproszenia na wydarzenia wybitnego lekarza dr Riccardo Forte. – To lekarz, który jest guru w tematyce biostymulatorów tkankowych – mówiła.

Aliaxin Hydrolift

Dr Riccardo Forte, dermatolog, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej (Szwajcaria)
Dr Riccardo Forte, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej (Szwajcaria)

Eksperta ze Szwajcarii udało się zaprosić do Polski po pięciu latach starań. Dr Forte należy do światowej czołówki lekarzy estetycznych. Oprócz swojej pracy, polegającej na szerzeniu wiedzy o najnowszych osiągnięciach i możliwościach medycyny estetycznej, prowadzi we Włoszech i Szwajcarii kilka prestiżowych klinik, w których szkolą się również polscy lekarze.

Harmony Lips Point czyli Technika HLP

Podczas Kongresu dr Riccardo Forte zaprezentował najnowsze techniki zabiegowe wypełniania i kształtowania ust przy użyciu ekskluzywnego szwajcarskiego wypełniacza nowej generacji marki Aliaxin®. Jak tłumaczył dr Forte zaprezentowana autorska technika HLP powiększania i podkreślania ust jest możliwa do wykorzystania wyłącznie dzięki zastosowaniu specjalnego usieciowanego kwasu hialuronowego Aliaxin® FL-Full Lips oraz wyjątkowo cienkiej nanoigły 34G.Aliaxin_FL logo

Autorska technika powiększania ust-HLP, oparta na wprowadzaniu w czerwień wargową i jej kontury niewielkich multi-kropelek i wertykalnych “nitek” produktu Aliaxin® FL-Full Lips sprawia, że uzyskiwany jest harmonijny i bardzo naturalny efekt wypełnienia i podkreślenia konturu ust.

Jak mówił dr Forte Aliaxin® FL (Full Lips) jest wyjątkowym wypełniaczem o specjalnie dobranych różnych długościach łańcuchów kwasu hialuronowego, dzięki czemu za każdym razem uzyskuje się bardzo naturalną korekcję kształtu lub wielkości ust. Unika się przy tym ryzyka wystąpienia najczęściej obserwowanych powikłań przy zastosowaniu innych wypełniaczy.

Dr Riccardo Forte, wykład - stosowanie wypełniaczy Aliaxin, Kongres SLDE, Warszawa 2015 r.
Dr Riccardo Forte, wykład – stosowanie wypełniaczy Aliaxin, Kongres SLDE, Warszawa 2015 r.

Bezpieczne piękno

Odpowiadając na liczne pytania lekarzy podczas Kongresu dr Riccardo Forte wyjaśniał, że używa wyłącznie produktów sprawdzonych, do których ma pełne zaufanie. Jego zdaniem ważne jest pochodzenie, czystość oraz jakość materiału.

Aliaxin_allibsaCompany– Wypełniacze Aliaxin produkowane są w Szwajcarii w laboratorium farmaceutycznym, które znajduje się nieopodal jednej z moich klinik, stąd wielokrotnie miałem okazję sprawdzić najwyższe standardy produkcyjne. Dlatego nieprzerwanie od półtora roku wykorzystuję je w swojej pracy – stwierdził dr Forte.

Dr Riccardo Forte, Workshop, Kongres SLDE 2015, stosowanie wypełniaczy Aliaxin
Dr Riccardo Forte, Workshop, Kongres SLDE 2015, stosowanie wypełniaczy Aliaxin

Podczas prezentacji najnowszej gamy szwajcarskich wypełniaczy dr Forte zwrócił szczególną uwagę na to, że używając produktów Aliaxin® lekarz uzyskuje podwójny harmoniczny efekt, co jest bardzo ważne z punktu widzenia pacjenta.  Chodzi po pierwsze o bardzo naturalny rezultat zabiegu, idealną korekcję, dużą precyzję i brak występowania powikłań typowych dla innych wypełniaczy takich jak obrzęki, czy stany zapalne. Po drugie mamy do czynienia także z efektem biostymulacji tkankowej, która została udowodniona badaniami klinicznymi.

Pacjent u którego będzie przeprowadzony zabieg przy użyciu o wypełniacza Aliaxin®, może oczekiwać nie tylko skorygowania wad estetycznych, ale również odbudowy naturalnego kolagenu, a w efekcie zmniejszenia się oznak starzenia skóry.

Badanie Aliaxin 1
Ryc. 1. Immunohistochemia kolagenu IV po 72 godz. (A) Pacjent kontrolny niepoddawany zabiegom; (B) Po iniekcji roztworu fizjologicznego (C) po iniekcji Aliaxin® SR. Wnioski z badań klinicznych po zastosowaniu Aliaxin®: znaczne zwiększenie ekspresji HAS1, enzymu uczestniczącego w remodelowaniu macierzy, regeneracji skóry oraz polepszeniu napięcia skóry dzięki wytwarzaniu kwasu hialuronowego.

Aliaxin – HydroLIFT Action: nadać twarzy harmonijny kształt

Hydrolift_Action_logo_dropW trakcie praktycznej prezentacji zabiegu podczas warszawskiego kongresu dr Riccardo Forte pokazał zastosowanie wyjątkowych w medycynie estetycznej wypełniaczy Aliaxin® Global Performance i Aliaxin® Essential Volume. Wykorzystał techniki łączone bezoperacyjnego konturowania twarzy.Aliaxin_GP_logo Aliaxin_EV_logo

Riccardo Forte Wyklad Kngres SLDE 2015
Dr Riccardo Forte, Workshop – stosowanie wypełniaczy Aliaxin, Kongres SLDE, Warszawa 2015 r.

Szczególną uwagę dr Forte poświęcił analizie twarzy pacjenta. Jest to niezwykle istotne dla uzyskania harmonijnej korekty.

Według niego przy zabiegu konturowania najważniejsze jest uwzględnienie linii brwi – nos – żuchwa – podbródek a wypełniaczy należy używać zgodnie z zasadami sztuki makijażu – światło i cień.

Piękno to szczegóły

Zdaniem dr Riccardo Forte dobrze przeprowadzony zabieg wypełniania, konturowania twarzy to najlepszy makijaż dla kobiety. Jego prezentacja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczestników XVI Kongresu SLDE i została nagrodzona brawami. W nieoficjalnych rozmowach podkreślano innowacyjność, prezentowanych przez szwajcarskiego eksperta rozwiązań i możliwości, jakie dają nowe wypełniacze Aliaxin®.

Podejście do medycyny estetycznej, które promuje dr Riccardo Forte jest istotne dla kobiet w Polsce i nie tylko. Kładzenie nacisku na naturalność i harmonijność efektów oznacza w praktyce koniec z niechlubną tradycją nienaturalnie wypełnionych ust, czy napompowanych policzków.

Zdaniem dr Forte dzięki wypełniaczom Aliaxin® osiąga się świetne, przewidywalne efekty, zapewniając jednocześnie pacjentowi maksimum bezpieczeństwa. Podane w odpowiednich miejscach mogą przywrócić twarzy proporcje i pomóc podkreślić naturalne piękno.

Szwajcarskimi produktami Aliaxin® nie tylko kształtuje się usta, policzki, kontur twarzy, likwiduje bruzdy, czy koryguje kształt nosa, ale również poprzez uniesienie łuku brwiowego, wypełnienie skroni przywraca oprawie oczu i ich okolicom młody i piękny wygląd. Czas naprawdę można cofnąć.

Harmony Double Effect – Odmładzanie poprzez stymulację tkankową

Dr Riccardo Forte, Ekskluzywny Workshop podczas Kongresu SLDE - stosowanie wypełniaczy Aliaxin, Warszawa 2015 r.
Dr Riccardo Forte, Ekskluzywny Workshop podczas Kongresu SLDE – stosowanie wypełniaczy Aliaxin, Warszawa 2015 r.

Zdaniem dr Forte najnowsza formuła wypełniaczy Aliaxin®, w której połączono różne długości łańcuchów wysoce oczyszczonego kwasu hialuronowego usieciowanego z nieusieciowanym eliminuje negatywne cechy wypełniaczy znanych do tej pory. Po zastosowaniu tych produktów nie odnotowuje się najczęściej występujących powikłań przy powiększaniu ust lub wypełnianiu policzków i bruzd.

Wypełniacze Aliaxin® są bezpieczne. Co istotne dla lekarzy, dzięki specjalnej, opatentowanej technologii, uzyskano produkt, który wpisuje się w zmianę myślenia, jaka nastąpiła w ostatnich latach w dermatologii estetycznej. Chodzi o wykorzystanie w produktach wciąż powiększającej się wiedzy na temat procesów starzenia.

Innowacyjność nowych szwajcarskich wypełniaczy Aliaxin® polega nie tylko na możliwości uzyskania wspaniałych efektów wygładzenia bruzd, zmarszczek bądź powiększenia ust, ale – co najważniejsze dla lekarzy – wypełniacze Aliaxin® w istocie oddziałują na ożywianie procesów przebudowy skóry, następuje pobudzanie fibroblastów, wzmożona synteza kolagenu i wzrost aktywności enzymów, odpowiadających za zwiększoną syntezę kwasu hialuronowego. Co istotne zostały przeprowadzone specjalistyczne badania potwierdzające te efekty.

Badanie Aliaxin 2
Ryc. 2. Immunofluorescencja kolagenu IV po 72 godz. (A) Pacjent kontrolny niepoddawany zabiegom, (B) Po iniekcji roztworu fizjologicznego (C) po iniekcji Aliaxin® SR. Wnioski z badań klinicznych po zastosowaniu Aliaxin®: Znaczna ekspresja COLIV oraz COLVII, co oznacza aktywację syntezy kolagenu na poziomie błony podstawnej: wspomaga to wzrost bardziej elastycznej i dobrze zorganizowanej błony podstawnej. Techniki immunohistochemiczna oraz immunofluorescencyjna wykazały zwiększenie syntezy białkowej kolagenu IV na poziomie połączenia skórno-naskórkowego zarówno w grupie kontrolnej, której nie podano żadnego preparatu, jak i w grupie kontrolnej, której wstrzyknięto jedynie roztwór fizjologiczny.

Wnioski z badań

Poprzez wzmocnienie syntezy kolagenu IV i VII Aliaxin® SR wspomaga całościową regulację procesów remodelingu oraz ułatwia reorganizację strukturalną grupy białek skóry. Co więcej, jak wykazało badanie, wzmacniając proces odkładania się kolagenu IV na połączeniu skórno-naskórkowym, Aliaxin® SR przyczynia się do wzmocnienia wszystkich funkcji w samym połączeniu skórno-naskórkowym (5). Są to:

Aliaxin_SRlogo– ścisłe wiązanie naskórka ze skórą właściwą;

– określanie biegunowości podstawnych keratynocytów oraz architektury naskórkowej,

– działanie jako wybiórcza bariera pozwalająca na kontrolowanie wymiany cząstkowej i komórkowej między dwoma kompartmentami,

– podstawowa rola w procesie pokrywania ran przez nabłonek poprzez glikoproteiny (głównie laminy) jako podłoże w celu adhezji i migracji keratynocytów.

– wykazano, że ilość kolagenu IV na poziomie połączenia skórno-naskórkowego zmniejsza się wraz z wiekiem, a zatem powoduje jednoczesną utratę struktury i funkcjonalności skóry.

Aliaxin® SR to pożyteczne wsparcie w procesach odwracania tych trendów dzięki stymulowaniu syntezy kolagenu IV na poziomie połączenia skórno-naskórkowego. Wyniki te, poparte praktyką kliniczną, wskazują na rekomendowanie preparatu Aliaxin® SR do zabiegów wykonywanych na całej twarzy i szyi, dekolcie, wiotkiej skórze piersi, wewnętrznych częściach skóry przedramion i dłoniach. Dzięki unikalnym właściwościom biostymulacji tkankowej i nawodnieniu zapewnia wyjątkowy efekt liftingu wiotkiej i rozciągniętej skórze.

Reasumując stosując produkty Aliaxin® uzyskujemy harmoniczny zabieg odmładzania; nadanie objętości, wypełnienie, likwidację bruzd i zmarszczek a dzięki oddziaływaniu preparatu na specyficzne receptory, które wpływają na biostymulację tkankową do precyzyjnej odbudowy kolagenu poprawiamy napięcie i nawilżenie skóry, przywracając jej cechy charakterystyczne dla młodości.

W celu zapoznania się z dodatkowymi materiałami o produktach Aliaxin® i Viscoderm® zapraszamy na stronę serwisu PubMed oraz stronę www.aliaxin.pl

Źródło: www.ibsaderma.pl


Komentarze

  • Dr Forte to cudowny lekarz i artysta. Byłam parę lat temu na jego szkoleniach z produktów Stylage. Natomiast teraz z wielką przyjemnością uczestniczyłam na jego szkoleniu z wypełniaczy Aliaxin. Trzeba przyznać że dr Forte szkoli tylko na najlepszych i zawsze innowacyjnych produktach, wspaniałe efekty pokazał przy pracy z wypełniaczami Aliaxin. Lubię uczyć się od najlepszych, najprzyjemniejsze jest to, że Dr Forte stwarza podczas szkoleń wspaniałą atmosferę spotkania przyjaciół, skraca dystans, praca z tak wielkim autorytetem to przyjemność. Polecam te szkolenia !!!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>