Ile zarabia chirurg plastyczny w USA

Amerykański chirurg plastyczny zarobił w 2016 r. średnio 355 tys. USD czyli prawie tyle samo co rok wcześniej (średnio 354 tys. USD w 2015 r.) – wynika z raportu portalu Medscape.com, opracowywanego na podstawie ankiet, wypełnianych przez blisko 20 tys. lekarzy w USA. Wśród 26 specjalności chirurdzy plastycy zajęli 8 miejsce pod względem wysokości zarobków

Specjalista chirurgii plastycznej od lat utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych zawodów medycznych w Stanach Zjednoczonych. Ósme miejsce oznacza jednak, że chirurdzy plastycy spadli o trzy pozycje w porównaniu do poprzedniego rankingu. Być może stało się tak dlatego, że ich zarobki praktycznie nie wzrosły w porównaniu z poprzednim notowaniem. Osiągnęły średnią 355 tys. USD w skali roku.

W rankingu wyprzedzają onkologów (329 tys. USD rocznie), chirurgów ogólnych (322 tys. USD rocznie) oraz specjalistów medycyny ratunkowej, którzy w USA zarabiają 322 tys. USD rocznie i zajmują miejsce tuż poza pierwszą dziesiątką najlepiej zarabiających lekarzy (11 pozycja).

Większość specjalności lekarskich w Stanach Zjednoczonych odnotowała w 2016 r. wzrost dochodów (na poziomie od 1 do 12 proc.) w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyjątek stanowili pulmonolodzy, których dochody spadły o 5 proc. (281 tys. USD rocznie) oraz alergolodzy, którzy zanotowali spadek aż o 11 proc. Nie przeszkadza im to jednak zarabiać rocznie średnio 222 tys. USD.

Na pierwszym miejscu w rankingu znaleźli się – podobnie jak w dwóch poprzednich latach – ortopedzi (443 tys. USD rocznie). Na drugim miejscu znów uplasowali się kardiolodzy (410 tys. USD). Co ciekawe za nimi z rocznymi zarobkami na poziomie 381 tys. USD znaleźli się dermatolodzy. Zanotowali 11 procentowy wzrost dochodów, co pozwoliło im wyprzedzić radiologów (375 tys. USD) oraz urologów (367 tys. USD).

Wyżej, niż chirurdzy plastyczni na liście najlepiej zarabiających specjalności w USA znajdują się też anestezjolodzy. Z zarobkami na poziomie 360 tys. USD zajmują siódme miejsce w rankingu najlepiej płatnych specjalności lekarskich.

Gdzie się najlepiej zarabia

Na najwyższe zarobki w USA mogą liczyć chirurdzy plastyczni, pracujący w wielospecjalistycznych prywatnych placówkach. Zarobki w tym sektorze to średnio 497 tys. USD rocznie. Niewiele mniej zarobią lekarze pracujący dla dużych organizacji, zajmujących się opieką zdrowotną (wynagrodzenia na poziomie średnio 480 tys. USD rocznie).

Kolejne na liście dobrze płacących pracodawców są duże, specjalistyczne placówki medyczne, zajmujące się tylko chirurgią plastyczną. Płace w tego typu ośrodkach odstają już od dwóch wspomnianych wcześniej rodzajów organizacji i wynoszą średnio 363 tys. USD rocznie.

Porównywalne są zarobki chirurgów plastycznych, którzy zadecydują się na prowadzenie indywidualnej praktyki oraz tych wybierających karierę w sektorze publicznym – akademicką, naukową, wojskową, czy w instytucjach rządowych. W obu tych grupach średnie zarobki w 2016 r. wyniosły 333 tys. USD rocznie.

Gorzej zarobi tylko specjalista zatrudniony w szpitalu. Średnie roczne zarobki w tej grupie wynoszą 253 tys. USD. (…)

Młodzi mniej czasu poświęcają pracy

Z danych Medscape.com wynika, że w 2016 r. tylko 14 proc. chirurgów plastycznych spędzało z pacjentami mniej niż 30 godzin tygodniowo. 19 proc. lekarzy tej specjalności poświęcało na kontakt z pacjentami od 46 do 55 godzin tygodniowo. 16 proc. spędzała na kontakcie z pacjentami więcej niż 56 godzin…..

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 4/X-XII/2017

Chcesz wiedzieć więcej? Cały artykuł i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>