Kongres PTMEiAA 2024 inauguracja www 2 Fot Rynek estetyczny

Kongres PTMEiAA: pierwszy egzamin i pierwsze certyfikaty

W piątek (22.11) rozpoczął się w Warszawie XXII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Podczas sesji inaugurującej Kongres PTMEiAA ogłoszono, że w sobotę (23.11) zostaną wydane pierwsze oficjalne certyfikaty umiejętności lekarskiej: medycyna estetyczno-naprawcza.

Kongres PTMEiAA certyfikowani Fot Rynek estetyczny
Kliknij i zobacz listę pierwszych 25 certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej

Dzisiaj odbył się pierwszy, historyczny egzamin, uprawniający do zdobycia certyfikatu umiejętności medycznej: medycyna estetyczno-naprawcza – mówił w piątek (22.11) podczas inauguracji XXII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetyczmej i Anti-Aging chirurg Cezary Pszenny, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Lekarze otrzymają pierwsze certyfikaty

Jak informował doktor Cezary Pszenny w sobotę (23.11), podczas kongresu, zostaną wydane pierwsze certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności lekarskiej: medycyna estetyczno-naprawcza. Jak dowiedział się „Rynek estetyczny” egzamin zdało 25 lekarzy.

Kongres PTMEiAA certyfikaty Fot Rynek estetycznyTrzeba pamiętać, że ta ustawa daje możliwość zdobycia umiejętności „medycyna estetyczno-naprawcza” zarówno lekarzom po specjalizacji, jak i tym, którzy jej nie mają. Nasza dziedzina jest interdyscyplinarna – podkreślał wiceprezes PTMEiAA. – Każdy lekarz może przystąpić do egzaminu po spełnieniu kilka warunków – dodawał. O szczegółach certyfikacji pisał w październiku „Rynek estetyczny”.

Jest pomysł, żeby pulę pytań, które były dziś na egzaminie, opublikować na stronie PTMEiAA – mówił podczas inauguracji kongresu doktor Cezary Pszenny. Jak tłumaczył towarzystwo chce w ten sposób zachęcić lekarzy, do poszerzania wiedzy oraz do przystępowania do egzaminu certyfikującego. – Który jest ważnym egzaminem państwowym, dającym zdającemu nowe możliwości – podkreślał.

Kongres PTMEiAA: nowym kierunek

Prof. Paweł Surowiak, wiceprezes PTMEiAA, który kierował komitetem naukowym kongresu, mówił podczas inauguracji, że tegoroczna konferencja wyznacza nowy kierunek organizacyjny. – Proszę zwrócić uwagę na program i na liczbę tzw. grantów. Jest to w tym roku wyjątkowo niezależny kongres – podkreślał. – Zdecydowana większość prezentacji jest niezależna od przemysłu – dodał.

Wyraził nadzieją, że lekarze, którzy wezmą udział w wydarzeniu, docenią jego poziom merytoryczny. – Myślę, że kongres będzie z roku na rok coraz ciekawszy – powiedział. Doktor Edyta Adamczyk-Kutera z zarządu PTMEiAA podziękowała wszystkim przybyłym i zaprosiła na pierwsze wykłady.

Wcześniej prof. Paweł Surowiak poinformował, że prezes PTMEiAA niestety nie może wziąć udziału w kongresie. – Z przyczyn niezależnych od naszej woli – tłumaczył, po czym odczytał krótki list, w którym doktor Waldemar Jankowiak, który od ponad roku przewodzi towarzystwu, napisał: “Jestem z wami myślami, trzymam kciuki za przebieg kongresu oraz pierwszego w historii egzaminu certyfikującego z umiejętności medycyna estetyczno-naprawcza. Życzę owocnych obrad.”

Organizatorzy kongresu są przygotowani na około 500 uczestników. W wydarzeniu bierze udział 40 wystawców.

Prezes PTL o kongresie i szkole

Prof. Waldemar Kostewicz prezes PTL, XXII Kongres PTMEiAA, Warszawa 2024 r. Fot. Rynek estetyczny

Podczas sesji inaugurującej XXII Kongres PTMEiAA głos zabrał również obecny prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL): – Jest mi miło, że mogę uczestniczyć w takim wspaniałym wydarzeniu, tym bardziej, że PTMEiAA jest oddziałem PTL – powiedział prof. Waldemar Kostewicz.

Po strasznych latach pandemii wychodzimy na prostą – mówił podkreślając, że spotkania lekarzy, takie jak to na kongresie, są bardzo istotne. – Jest to spotkanie wielu wybitnych ekspertów, fachowców, praktyków z całego świata – stwierdził. – Takie kongresy są ważne, pozwalają wybrać rzeczy najcenniejsze, sprawdzone – dodał.

Prof. Waldemar Kostewicz przyznał, że był w kuluarach wielokrotnie pytany o Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. – Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób udało nam się przywrócić tą szkołę do działania – powiedział.

5 października tego roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim została przeprowadzona inauguracja nowego roku Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, która działa, będzie działała i ma się dobrze – ogłosił prezes PTL. Zwrócił uwagę, że szkoła może być miejscem, gdzie lekarze będą przygotowywani do przystąpienia do egzaminu certyfikującego umiejętność „medycyna estetyczno-naprawcza”.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>