Nagrody Off Label start ogólnopolskiej akcji

Na gali, towarzyszącej I Naukowej Konferencji Off Label, ogłoszono laureatów pierwszej edycji nagród “Leonardy”. Wyróżnione zostały dwie firmy. Zaproponowano też stworzenie w październiku dnia medycyny estetycznej, podczas którego konsultacje w gabinetach lekarskich będą bezpłatne.

Jak informowała podczas sobotniej gali (7.10) dermatolog Barbara Walkiewicz-Cyrańska przyznawanie co roku nagrody jest pomysłem środowiska Off Label Experts, którego jest liderką. Pod tą nazwą organizowanych jest szereg wydarzeń edukacyjnych związanych z medycyną estetyczną.

Trzydniowa konferencja w Warszawie

Jednym z ważnych wydarzeń jest odbywająca się w dniach 6-8 października I Naukowa Konferencja Off Label. Podczas trzech dni imprezy pojawiło się wiele interesujących kwestii, związanych z medycyną estetyczną, często w ciekawym ujęciu.

Sesja zatytułowana “Kobieta po czterdziestce” zaczęła się od wykładu chirurga plastycznego Lubomira Lembasa, którego wystąpienia gwarantują profesjonalne i jednocześnie oryginalne podejście do tematu. Tym razem opowiadał o różnorodności anatomicznej, ale również mentalnej i finansowej pacjentów. Pozostałe wykłady także łączyły aspekty medyczne z psychologicznymi i behawioralnymi.

Absolutnie wyjątkowa podczas I Naukowej Konferencji Off Label była sesja “Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny”. Psychiatra Agnieszka Rynowiecka, seksuolog Justyna Holka-Pokorska, endokrynolog Anna Kępczyńska-Nyk starały się przybliżyć sytuację osób, które w lustrze widzą kogoś o nie swojej płci oraz w jaki sposób im pomóc. Chirurdzy plastyczni Jakub Miszczyk i Lubomir Lembas opowiadali o możliwościach operacyjnych, które oferuje w tym zakresie współczesna medycyna.

Pierwsze dwa “Leonardy” przyznane

Podczas Gali I Naukowej Konferencji Off Label, która odbyła się w sobotni wieczór (7 października) doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska przyznała, że przy dobieraniu nazwy dla nowej nagrody myślała o Leonardo da Vinci. Nagroda, ktorą przyznaje środowisko Off Label Experts ma na celu wyróżnienie i docenienie wkładu wybranych osób w rozwój medycyny estetycznej, profesjonalizmu firm oraz jakości produktów.

Siedmioosobowa kapituła nagrody wyłoniła dwóch laureatów. W kapitule „Leonardów” zasiadają lekarze: Maria Noszczyk, Iwona Radziejewska-Choma, Katarzyna Grudzień, Barbara Walkiewicz-Cyrańska, Marcin Wiśniowski, Paweł Kubik, Bartosz Pawlikowski.

W tym roku mieli za zadanie wybrać firmy w szczególny sposób zaangażowane w rynek medycyny estetycznej, w działania edukacyjne, te dbające o jakość i bezpieczeństwo produktów oraz działające w sposób przejrzysty, służący rozwojowi całej dziedziny. Jak się dowiedzieliśmy w pierwszym etapie każdy z członków kapituły wybrał dwie firmy. W ten sposób wyłoniona została grupa nominowanych do nagrody, która zaprezentowana została podczas gali na wielkim ekranie za plecami ogłaszających werdykt lekarzy (zdjecie ilustrujące artykuł – przyp. red.).

Gala Off Label, Warszawa 7.10.2023 r.
Rozdanie nagród dla uczestników gali z najorginalniejszymi nakryciami głowy. Wśród laureatów znajduje się redaktor “Rynku estetycznego” Daniel Mieczkowski, Fot. Katarzyna Klimont

Ostatecznie w pierwszej, historycznej edycji nagrody “Leonardy” wyróżniona została firma Croma w szczególności za profesjonalne podejście do badań rynku medycyny estetycznej. Firma od pięciu lat dzieli się wynikami rzetelnych badań z lekarzami i środowiskiem, podczas cieszących się sporą popularnością wydarzeń Business Academy by Croma.

Drugim laureatem została firma Fenice, która obecna jest na rynku już od 22 lat. Doceniono jej wieloletnie edukacyjne działania oraz przede wszystkim łączenie profesjonalizmu i jakości produktów z wyjątkowym, znanym w środowisku lekarskim, podejściem do swoich partnerów.

Akcja ogólnopolska: Dzień medycyny estetycznej

Mam nadzieję, że przez wiele lat będę pamiętała te emocje, które mi dziś towarzyszą – mówiła Barbara Walkiewicz-Cyrańska, zapowiadając ustanowienie dnia medycyny estetycznej. – Od wielu lat tworzymy medycynę estetyczną w Polsce. Dzięki wiedzy, doświadczeniu, ale również pasji wspólnie stworzyliśmy platformę edukacyjną Off Label Experts. Teraz nadszedł czas, żeby tą pracę celebrować, poprzez ustanowienie święta o nazwie: “Dzień medycyny estetycznej: razem poza schematy” – mówiła dermatolog.

Jak tłumaczyła, chodzi o to, żeby wspólnie zbudować u pacjentów świadomość, że przychodząc do gabinetu lekarza medycyny estetycznej poprawiają nie tylko urodę, ale również jakość swojego życia. – Żeby tak się stało, chcielibyśmy zaproponować, żeby w ramach akcji, jeden dzień w październiku, który sobie wybierzecie, ustanowić dniem darmowych konsultacji – proponowała liderka Off Label.

Zapewniła jednocześnie, że środowisko Off  Label Experts będzie szeroko promować to święto. – Jeżeli chcecie jako lekarze uczestniczyć w akcji, zgłoście siebie i swój gabinet. Otrzymacie od Off Label materiały graficzne do wykorzystania. Informacje o waszym udziale w święcie „Dzień medycyny estetycznej” zostanie umieszczona na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych związanych z Off Label – zapowiadała Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Razem wykreujemy ten dzień, dotrzemy szeroko z informacją do naszych pacjentów, pokażemy jakość i profesjonalizm oraz medyczny charakter naszej dziedziny. Nich to będzie wspólne ogólnopolskie święto nasze i naszych pacjentów – apelowała.

Źródło: rynekestetyczny.pl

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>