Nie straszyć chirurgiem

Dermatolodzy estetyczni nie powinni niechętnie traktować chirurgów plastyków i odwrotnie, chirurdzy plastycy nie powinni bagatelizować procedur małoinwazyjnych – uważa dr Collette Carmen Camenish chirurg plastyczny z Pyramide Klinik w Szwajcarii, posiadająca wieloletnie doświadczeniem w zakresie małoinwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej.

Dr Colette Carmen Camenisch w wykładzie podczas tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging w Warszawie podkreślała, że w zabiegach estetycznych w okolicach twarzy absolutnie najważniejsze są proporcje, konieczne jest zachowanie harmonii.

Czasami ciężko jest uzyskać satysfakcjonujący efekt samymi wypełniaczami. Warto wówczas zaproponować pacjentom skalpel – swierdziła dr Camenisch.

Chirurg i dermatolog estetyczny w jednym

Przypomnijmy, że dr Colette Carmen Camenisch jest z wykształcenia chirurgiem plastykiem, a specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem wypełniaczy i toksyny botulinowej. Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) podkreślała, że dr Camenisch ma ogromne doświadczenie i holistyczne podejście do problemu odmładzania.

Według prezes SLDE fakt, że Camenisch jest chirurgiem plastykiem, umożliwia jej porównywanie efektów, które uzyskiwała operując skalpelem z tymi, które osiąga za pomocą metod małoinwazyjnych.

To jest ciekawy wykładowca z punktu widzenia dermatologa estetycznego ze względu na prezentację możliwości zastosowania technik nieinwazyjnych, a także ciekawy z punktu widzenia chirurga plastyka, ponieważ może on rozważyć uzupełnienie swojej oferty operacyjnej o pewne techniki małoinwazyjne proponowane przez szwajcarską ekspert – wyjaśniała dr Cyrańska-Walkiewicz.

Współpraca zamiast niechęci

Dr Camenisch podkreślała, że techniki łączone (małoinwazyjne i chirurgiczne) bywają bardzo skuteczną strategią. (…)

Cały artykuł do przeczytania w wydaniu internetowym Rynku Estetycznego. Ściągnij do poczytania:

E-Magazyn Rynku Estetycznego

One Response to Nie straszyć chirurgiem

  1. Maria pisze:

    medycyna estetyczna została stworzona, żeby pomagać i tutaj pieczę miał trzymać lekarz, który jeśli widzi, że pacjentka wydziwia i przesadza powinien powiedzieć stop. Pomijając już tych pseudo lekarzy co przeprowadzają zabiegi nie mając większego pojęcia na ich temat… a później ludzie się dziwią, że coś poszło nie tak… dlatego swojego lekarza należy zawsze spr – doświadczenie, certyfikację medycyny estetycznej – wtedy ma się pewność do kogo się trafia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PTMEiAA o niciach, toksynie, kwasie hialuronowym, peelingach i certyfikacji lekarzy

Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL (PSME) odbędzie się w dniach 18-19 maja w Warszawie. Jak...

Zamknij