Chirurdzy plastyczni o piersiach w Lublinie

W Lublinie w dniach 15-16 czerwca odbędzie się konferencja poświęcona kobiecym piersiom. Tradycyjnie już w czerwcu chirurdzy plastyczni spotykają się na Lubelskim Forum Chirurgii Piersi

To już szósta edycja lubelskiej konferencji, poświęconej tematyce chirurgii piersi. Impreza odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Wydarzeniu patronuje również konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej. Wśród patronów medialnych od pierwszej edycji jest „Rynek estetyczny”.

Wierzymy, że w ciągu 2 kolejnych dni, podczas warsztatów, paneli dyskusyjnych i wykładów, każdy chirurg zajmujący się leczeniem nowotworów, zabiegami odtwórczymi i estetycznymi piersi, znajdzie dla siebie ciekawe tematy – zachęcają, zapraszając na konferencję organizatorzy dr Maciej Kuczyński i dr Jerzy Jankau.

Wydarzenie zostało zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu w centrum miasta w Grand Hotelu Lublinianka. Jak zapewniają organizatorzy kolacja z wieczornym panelem dyskusyjnym będzie jak zwykle dobrą okazją do nieformalnych rozmów i wymiany poglądów.

Podczas konferencji pojawią się takie tematy jak ALCL, ADM, siatki, triki techniczne, czy nowe techniki operacyjne. – Aktualności i “gorące tematy” chirurgii piersi będą dyskutowane przez chirurgów różnych specjalności – przekazują dr Kuczyński i dr Jankau. Dodają, że zagadnieniu ALCL poświęcony będzie panel, w którym uczestniczyć będą także autorytety współpracujących specjalności.

Jak wynika z programu konferencji w piątek (15 czerwca) odbędzie się część warsztatowa wydarzenia. Na początek dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska poprowadzi zajęcia, dotyczące lipolizy iniekcyjnej. Następnie znani specjaliści tacy jak dr Samir Ibrahim, dr Jerzy Kolasiński, prof. Piotr Prowans, dr Andrzej Krajewski i dr Marek Budner będą się dzielić swoimi doświadczeniami w zakresie różnego rodzaju technik operacyjnych.

W sobotę (16 czerwca) wykłady rozpoczną się od zaskakującego wystąpienia dr Krzysztofa Cichonia historyka sztuki, który opowie o znaczeniu kobiecego biustu w kulturze, odpowiadając na przewrotnie postawione pytanie: „Po co ludziom piersi?”. Następnie lekarze różnych specjalności poruszą wiele aktualnych tematów zarówno z zakresu chirurgii estetycznej, plastycznej, jak i onkologicznej.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTChPRiE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>