Chirurdzy plastyczni najlepiej zarabiającymi lekarzami w USA

Mimo, że jedna trzecia chirurgów plastycznych w USA raportowała niewielki spadek zarobków w 2020 r., to jednak średnia wartość przychodów w tej specjalności wzrosła z 479 tys. USD w 2019 r. do 526 tys. USD w roku 2020 – wynika z raportu amerykańskiego portalu medycznego Medscape.com

W badaniu Medscape.com wzięło udział prawie 18 tys. lekarzy z 29 specjalności. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły dochodów, przepracowanych godzin, liczby pacjentów a także wyzwań zawodowych i ekonomicznych, związanych z pandemią COVID-19. Wiele gabinetów lekarskich w USA zostało tymczasowo zamkniętych lub przyjęło mniej pacjentów z powodu COVID-19. Czyni to rok 2020 okresem obaw i niepewności o poziom zarobków w medycynie.

Podczas gdy dla wielu specjalności złe czasy dopiero się kończą a lekarze wciąż wychodzą z trudności, chirurdzy plastyczni zanotowali w pandemicznym roku wzrost przychodów. Trzeba jednak przyznać, że średnie dochody lekarzy w 2019 r. ogólnie różniły się nieznacznie od tych z 2020 r., pomimo trudności związanych z COVID-19.

Na czele rankingu zarobków

Mimo, że jedna trzecia chirurgów plastycznych w USA raportowała niewielki spadek zarobków w 2020 r., to jednak średnia wartość przychodów w tej specjalności wzrosła z 479 tys. USD w 2019 r. do 526 tys. USD w roku 2020. Dzięki temu chirurdzy plastyczni znaleźli się na samym szczycie listy najlepiej zarabiających lekarzy w USA.

Zaraz za nimi znaleźli się ortopedzi (511 tys. USD w 2020 r.), którzy jeszcze rok temu, z taką samą średnią wartością wynagrodzenia, zajmowali pierwsze miejsce w badaniu Medscape.com. Chirurdzy plastyczni pod względem wysokości zarobków w 2020 r. wyprzedzili też kardiologów (459 tys. USD) oraz urologów (427 tys. USD). Piąte miejsce w rankingu zajęli otolaryngolodzy (417 tys. USD). Tuż za nimi znaleźli się radiolodzy (413 tys. USD) oraz gastroenterolodzy (406 tys. USD).

W pierwszej dziesiątce najlepiej płatnych specjalności lekarskich w USA znaleźli się też onkolodzy z zarobkami na poziomie 403 tys. USD rocznie. Dermatolodzy ze średnią przychodów w 2020 r. w wysokości 394 tys. USD znaleźli się w tym zestawieniu na dziewiątym miejscu. Pierwszą dziesiątkę zamykają okuliści (379 tys. USD).

Z kolei najgorzej zarabiającymi amerykańskimi lekarzami spośród 29 ujętych w badaniu specjalności okazali się być w 2020 r., podobnie jak i w 2019 pediatrzy z rocznymi średnimi przychodami w wysokości 221 tys. USD. Tylko nieco lepiej pod względem zarobków wypadli lekarze medycyny rodzinnej (236 tys. USD).

Straty z powodu COVID-19

Jak wynika z raportu portalu Medscape.com mimo, że średnia kwota zarobków wśród chirurgów plastycznych wzrosła, to jednak około jedna trzecia lekarzy tej specjalności raportowała spadek przychodów w 2020 r. Wszyscy ci, którzy zanotowali spadek, jako powód podawali problemy związane z pandemią.

Niektórzy lekarze stracili posady, część miała ograniczony czas pracy, inni wskazywali na mniejszą liczbę pacjentów w gabinetach. Połowa chirurgów plastycznych, którzy stracili przychody z powodu pandemii, spodziewa się, że uda się im powrócić do stanu sprzed COVID-19 w ciągu… (…)

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu „Rynku estetycznego”)

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>