Sprawa dr Gumkowskiego – 10 lat minęło

10 lat trwała batalia sądowa, w której chirurg dr Adam Gumkowski był oskarżony o doprowadzenie do powikłań po lifting twarzy i korekcie nosa znanej malarki Hanny Bakuły. W tym roku sprawa została ostatecznie umorzona. Rozstrzygnięcie nie zapadło.

Sędzia Marcin Łochowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, odpowiadając na pytania “Rynku Estetycznego” poinformował, że postępowanie przeciwko Adamowi Gumkowskiemu zostało umorzone.

– Postanowieniem z dnia 14 czerwca 2013 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko Adamowi Gumkowskiemu na podstawie art 17 par.1 pkt 6 k.p.k., tj. ze względu na przedawnienie – wyjaśniał sędzia Marcin Łochowski dodając, że od zarzucanego oskarżonemu czynu upłynęło już ponad 10 lat.

Byłem szkalowany przez 10 lat. Teraz sprawa jest zamknięta i w mojej ocenie sytuacja jest patowa. Wolałbym doprowadzić do wyroku uniewinniającego – komentował postanowienie sądu dr Adam Gumkowski.

Hanna Bakuła na swoim blogu informuje, że nadal odczuwa skutki operacji sprzed 10 lat. – Nie mogę wychodzić na słońce i się schylać, bo bardzo piecze mnie twarz, po zakażeniu. Moja mama dostała depresji, bo byłam umierająca. Uważam Adama Gumkowskiego za niebezpiecznego dla naiwnych kobiet, dlatego tak walczyłam, żeby został skazany – napisała.

Przedawnienie na życzenie?

Hanna Bakuła na swoim blogu sugeruje, że dr Adam Gumkowski chciał doprowadzić do przedawnienia  sprawy. Jej zdaniem w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności. Lekarz temu zaprzecza.

Nigdy nie zamierzałem przedłużać sprawy, przedawnienie z mojego punktu widzenia nie jest korzystne – mówi dr Adam Gumkowski. Dodaje, że zależało mu na wyroku uniewinniającym, który jego zdaniem z pewnością w końcu by zapadł. Przypomina jednocześnie, że wygrał sprawę przeciwko Polskiemu Sądownictwu o przewlekłość postępowania i otrzymał odszkodowanie z tego tytułu.

Na każdej rozprawie byłem, nie opuszczałem terminów rozpraw – zapewnia dr Gumkowski. Ponadto z uzyskanych przez portal rynekestetyczny.pl informacji wynika, że pod koniec 2012 r. ze strony dr Adama Gumkowskiego został złożony do Trybunału w Strasburgu pozew o rażącą przewlekłość postępowania sądowego w jego sprawie.

Uniewinnienie i apelacja

Przypomnijmy, że dr Adam Gumkowski w zeszłym roku został po 9 latach sądowych batalii uniewinniony od zarzutu doprowadzenia do powikłań po lifting twarzy i korekcie nosa znanej malarki Hanny Bakuły. Jednak 25 lutego b.r. sąd w wyniku apelacji, wniesionej przez pełnomocnika oskarżycielki posiłkowej – Hanny Bakuły – zdecydował się ponownie rozpatrzyć tą sprawę. 14 czerwca sprawa uległa przedawnieniu.

Cały artykuł do przeczytania w najnowszym e-wydaniu „Rynku Estetycznego”. Pobierz e-wydanie: E-magazyn Rynku Estetycznego


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>