Na pytania o nowy produkt odpowiada doktor Jelena Pavesic, która ukończyła studia dentystyczne na Uniwersytecie w Trieście w 1991 roku, specjalizuje się w zastosowaniu technologii laserowych w stomatologii, kształciła się też w zakresie stomatologii estetycznej i DSD (cyfrowe projektowanie uśmiechu). Obecnie jest konsultantem naukowym Fyox s.r.l.
Co to jest Fyox ?
Jelena Pavesic: – To unikalny produkt dla stomatologii. Powstał na bazie patentu na produkt dermatologiczny PRX-T 33 o działaniu regenerujacym i biorewitalizującym skórę. Stworzono go przede wszystkim z potrzeby posiadania prostej metody regeneracji tkanek przyzębia.
Jak działa ten preparat?
Kluczowymi składnikami tego wyrobu medycznego są TCA, czyli kwas trójchlorooctowy i nadtlenek wodoru w niskim stężeniu. Właściwości obu substancji gwarantują działanie antyseptyczne. Następnie TCA wykazuje działanie złuszczające warstwę ze stanem zapalnym dziąseł poddawanych zabiegowi. W efekcie następuje regeneracja tkanek miękkich jamy ustnej.
TCA jest znany w stomatologii, ale ze względu na agresywne działanie nie cieszy się dużą popularnością. W produkcie Fyox kwas jest modulowany przez cząsteczkę nadtlenku wodoru i dzieki temu nie wykazuje działania agresywnego, ale też nie traci przy tym na swojej skuteczności. Nadtlenek wodoru w niskim stężeniu jest naturalnie obecne w naszych strukturach komórkowych, dzieki czemu stymuluje i przyspiesza procesy gojenia.
Jakich rezultatów możemy się spodziewać ?
Przede wszystkim uzyskujemy odkażenie i bardzo szybką regenerację dziąsła i tkanek przyzębia, a w perspektywie czasu dążymy do utrzymania tkanek jamy ustnej w całkowitym zdrowiu. Krótko mówiąc, zmieniamy stan dysbiozy w bardzo pożądaną eubiozę. Warto go używać do higieny jamy ustnej.
Konieczność uzupełnienia zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów wynika z ograniczeń, jakie ta procedura posiada. Nie usuwa w pełni kamienia i płytki nazębnej oraz biofilmu, nie odkaża odsłoniętych kanalików zębinowych i nie działa w żaden sposób na otaczające dziąsła. Fyox dzięki niskiemu pH usuwa wszystkie pozostałe na zębie zabrudzenia i biofilm, odkaża kanaliki zębowe i dzięki swojej unikalnej formule w biologiczny sposób stymuluje i odżywia tkanki miękkie wokół zębów.
Stosowany regularnie sprawia, że w znaczący sposób poprawia stan dziąseł. Jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku zapaleń dziąseł i stanów zapalnych u pacjentów będących w trakcie leczenia ortodontycznego. Pozwala uniknąć sytuacji, w której po zakończeniu leczenia pacjent ma proste zęby, ale za to bardzo poważne problemy z tkankami przyzębnymi.
Poprawa stanu tkanek miękkich i stabilizacja krzepnięcia (zahamowanie krwawienia z dziąseł), które możliwe jest dzięki właściwościom ściągającym i delikatnie hemostatycznym Fyox sprawiają, że produkt jest wyjątkowo lubiany przez chirurgów zarówno w trakcie zabiegów odbudowujących dziąsła, jak i w trakcie przygotowywania do umieszczenia implantów.
Komu można wykonać zabieg?
Zabieg Fyox jest bezbolesny i nie powoduje uwrażliwienia zębów, ani w trakcie, ani po zabiegu. Przeznaczony jest dla pacjentów w każdym wieku, również dla dzieci.
Biorąc pod uwagę dobre efekty kliniczne i wyniki przeprowadzonych badań, które potwierdzają skuteczność produktu, jestem pewna, że Fyox będzie niezastąpionym sprzymierzeńcem we wspomagających terapiach nowoczesnej stomatologii.
Źródło: Fenice
Chcesz wiedzieć więcej?
Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.
Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA