Państwo sfinansuje prace nad przeszczepieniem twarzy

W ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 “Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” w zakresie wdrożenia nowej metody leczenia – przeszczepianie twarzy – Ministerstwo Zdrowia wyłoży 220 tys. zł.

Resort zdrowia poinformował 5 września, że decyzją Komisji Konkursowej, powołanej przez ministra, do wdrożenia nowej metody leczenia – przeszczepianie twarzy – zostało wybrane Centrum Onkologii Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej Oddział w Gliwicach. Z informacji ministerstwa wynika, że była to jedyna placówka, która zgłosiła się do konkursu i spełniała warunki formalne.

Decyzja resortu zdrowia oznacza, że gliwickie centrum onkologii dostanie na wdrożenie przeszczepiania twarzy 220 tys. zł w ramach “Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” na lata 2011-2020.

Centrum Onkologii Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej Oddział w Gliwicach może jeszcze wnieść do Komisji odwołanie w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Estetyczna spółka dobrze przyjęta na NewConnect

Kurs akcji, zajmującej się medycyną estetyczną spółki Laser-Med z Bydgoszczy, która zadebiutowała na rynku finansowym NewConnect 29 sierpnia, wzrósł w pierwszym dniu notowań.

Zamknij