Państwo sfinansuje prace nad przeszczepieniem twarzy

W ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 “Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” w zakresie wdrożenia nowej metody leczenia – przeszczepianie twarzy – Ministerstwo Zdrowia wyłoży 220 tys. zł.

Resort zdrowia poinformował 5 września, że decyzją Komisji Konkursowej, powołanej przez ministra, do wdrożenia nowej metody leczenia – przeszczepianie twarzy – zostało wybrane Centrum Onkologii Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej Oddział w Gliwicach. Z informacji ministerstwa wynika, że była to jedyna placówka, która zgłosiła się do konkursu i spełniała warunki formalne.

Decyzja resortu zdrowia oznacza, że gliwickie centrum onkologii dostanie na wdrożenie przeszczepiania twarzy 220 tys. zł w ramach “Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” na lata 2011-2020.

Centrum Onkologii Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej Oddział w Gliwicach może jeszcze wnieść do Komisji odwołanie w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>