Perły dermatologii estetycznej 2019 przyznane

Znamy rozstrzygnięcie 15. już edycji konkursu na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej: „Perły dermatologii estetycznej 2019”. Nagrody przyznano piętnastu wyjątkowym produktom w 14 kategoriach. – Te nagrody to dla naszego środowiska ważne wydarzenie – mówiła Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych podczas ceremonii ogłoszenia wyników

Jak podkreśla organizujące wydarzenie Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE)  ten odbywający się już od 15 lat konkurs promuje jakość i bezpieczeństwo w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma nagrodę.

W tym roku do biura SLDE spłynęlo 1120 głosów. Do jubileuszowej piętnastej edycji konkursu zostały nominowane 43 produkty w 14 kategoriach. Jak podkreślają organizatorzy wszystkie nominowane produkty są wyjątkowe i godne polecenia, jednak głosy lekarzy z całej Polski zadecydowały o wyborze tych, które zdobyły statuetkę “Pereł dermatologii estetycznej 2019”.

Podczas ceremonii ogłaszania wyników konkursu Barbara Walkiewicz-Cyrańska zapraszała na XXI Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020. W trakcie trwania kongresu, podczas uroczystej gali statuetki zostaną wręczone przedstawicielom firm, które stoją za nagrodzonymi produktami.

Perły dermatologii estetycznej 2019

Prezentacji produktów, które zdobyły nagrody dokonały w środę (23.10) w Warszawie członkinie zarządu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych: Kinga Nicer, Ewa Kaniowska i Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Wyniki tego konkursu są istotne, ponieważ są to głosy lekarzy. Pomaga nam to w pracy. Upewniamy się, że mamy w rękach dobre bezpieczne i skuteczne produkty – podkreślała Kinga Nicer

Kategoria – Ochrona przeciwsłoneczna:

Krem BB Iwostin Purritin SPF 50+ (Sanofi)

Kinga Nicer: – To kategoria, której nie może zabraknąć. Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe w nadmiarze, powoduje fotostarzenie. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna podczas wielu jednostek chorobowych, również po zabiegach a także po prostu po to, żeby się  nie starzeć przedwcześnie. W tej kategorii wygrywa krem, który został wyjątkowo dobrze przyjęty przez pacjentów, ponieważ łączy w sobie kilka możliwych do uzyskania efektów. Poza tym, że chroni nas przed słońcem, to dodatkowo zawiera podkład. To jest bardzo częste pytanie, szczególnie młodych dziewczyn: czy mogą się malować, mając trądzik? Mamy najczęściej są przeciwne. My nie jesteśmy, bo wiemy, że mamy w rękach taki doskonały produkt.

Kategoria – Łabędzia szyja:

preparat do mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe (Matex LAB)

Kinga Nicer: – Od lat zajmując się dermatologią estetyczną wiemy, jak trudnym problemem może być okolica szyi. Jest tam skóra, która się stosunkowo szybko starzeje, jest cienka. Nie zawsze efekty naszego leczenia są zadowalające. Im wcześniej zaczniemy, tym będziemy się dłużej cieszyć jędrną skórą. W tym roku w tej kategorii wygrywa preparat do mezoterapii o szczególnym składzie. Poza nieusieciowanym kwasem hialuronowym zawiera niewielką ilość – 0,01 % – biostymulatora w postacie hydroksyapatytu wapnia. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo zadowalające efekty przebudowy struktury skóry, produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Uzyskujemy dzięki takiemu zabiegowi jędrną, gładszą skórę.

Kategoria – Magnetyczne spojrzenie:

system regeneracji macierzy pozakomórkowej Sunekos 200 (BD Aesthetic)

Kinga Nicer: – Okolica oka to znów trudny problem do rozwiązania dla lekarza. Często nie możemy się popisywać efektami, które uzyskujemy. Oczywiście bardzo dużo zależy od stanu wyjściowego skóry z jakim pacjentka lub pacjent do nas przyjdą. Okolica oka jest bardzo trudna. Przykładowo jednym z najczęstszych kłopotów po mezoterapii są obrzęki. Produkt, który wygrał w tej kategorii ma wyjątkowy skład. Poza bardzo niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym, co ma znaczenie w okolicy oka, zawiera również opatentowany zestaw aminokwasów. Ma lekką konsystencję, idealnie nadaje się do zabiegu w okolicy oka, ponieważ iniekcja jest niemal bezbolesna, ze względu na płynną konsystencję preparatu oraz co istotne w większości przypadków nie dochodzi do obrzęku oka, co zdecydowanie zniechęca część pacjentek do zabiegów w tej okolicy.

Kategoria – Regeneracja i ukojenie:

Zinalfat Krem kojąco-regenerujący (Valeant)

Kinga Nicer: – Nasza praca jest wręcz niemożliwa bez produktów regeneracyjnych, których używamy na codzień w wielu jednostkach chorobowych oraz po zabiegach lub po prostu do pielęgnacji domowej. W tej kategorii wygrywa krem, który ma działanie zarówno nawilżające, jak i odmładzające. Ponadto zawiera tlenek cynku, co wyróżnia go na rynku. Dzięki temu ma silne działanie przeciwzapalne oraz działanie ochronne przeciwko niekorzystnym warunkom zewnętrznym.

Kategoria – Zdrowe włosy:

DR.CYJ Hair Filler (AntiAging Institute)

Kinga Nicer: – Któż by nie chciał mieć gęstych, pięknych, lśniących włosów. Niestety tak zwykle nie jest. Wpływa na to zarówno środowisko, nasza zła dieta, zabiegi fryzjerskie oraz cały wachlarz chorób różnego rodzaju. Często mamy problemy z włosami. W kategorii „Zdrowe włosy” wygrywa DR.CYJ Hair Filler, który z powodzeniem stosujemy do mezoterapii skóry owłosionej głowy, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego zdiagnozowania pacjenta. W takim wypadku będziemy mieć znakomite efekty pracy tym preparatem. Produkt zawiera kwas hialuronowy nieusieciowany, w którym zawieszone są peptydy biomimetyczne. Zastosowano w nim wyjątkową metodę opóźnionego uwalniania czynników aktywnych. Dzięki temu jeszcze do tygodnia po zabiegu peptydy są stopniowo uwalniane, co przedłuża jego działanie.

Kategoria – Skóra wrażliwa:

Gama dermokosmetyków Cetaphil (Galderma)

Ewa Kaniowska: – To kategoria, która właściwie towarzyszy nam od samego początku istnienia konkursu na „Perły dermatologii”. Pamiętam te czasy, kiedy walczyłam z preparatami do wrażliwej skóry. Nieproste było chociażby mycie. Były specjalne emulsje, które się mieszało – woda wapienna z olejem lnianym – nieprzyjemny zapach i trudność w stosowaniu. Jednak już od 16 lat mamy do dyspozycji znakomite i wygodne preparaty marki Cetaphil do pielęgnacji skóry wrażliwej. Służą zarówno do mycia ciała, jak i twarzy. Dla nas dermatologów są ogromnym wsparciem w leczeniu. Cała seria produktów jest dokładnie przebadana dermatologicznie. Ich skład uwzględnia potrzeby różnych rodzajów skóry. Po raz kolejny Cetaphil zdobywa nagrodę za te produktu. To już właściwie tradycyjny wybór lekarzy, standard.

Kategoria – Ponętne usta:

STYLAGE Special Lips Mepivacaine (Lea VIVACY)

Ewa Kaniowska:Na początku, kiedy powstawała ta kategoria wybór wydawał mi się prosty. Jest jeden, dwa dobre produkty i nie ma o czym mówić. Jednak sytuacja się zmieniła. Pewnie dlatego, że usta to bardzo istotny element twarzy, ekspresji, bardzo wiele o nas mówią. Produkt, który wygrał w tym roku jest przeznaczony specjalnie do zabiegów w okolicy ust. Co jest istotne ten preparat zawiera w swoim składzie nową, innowacyjną substancję znieczulającą – mepiwikainę. My lekarze, podając produkty ze znieczuleniem do ust nierzadko obserwujemy pewne zmiany naczyniowe, które pojawiają się na skórze, szczególnie po wielokrotnym podaniu. Za te efekty może odpowiadać właśnie składnik znieczulający – lidokaina. Tymczasem zastosowana w zwycięskim preparacie mepiwikaina pozwala na uniknięcie tych problemów. Co więcej udowodniono w badaniach, że nie tylko nie powoduje obrzęków i zasinienia, ale dodatkowo posiada właściwości obkurczające naczynia. Ważnym dla lekarzy udogodnieniem jest też specjalna, bardzo ergonomiczna strzykawka BiSoft.

Kategoria – Dermostymulacja:

Radiesse (Urgo Aesthetics)

Ewa Kaniowska: – To ciekawe, że akurat ja mówię o Radiesse. Produkt jest na rynku od wielu lat. W 2004 r. był zarejestrowany w Europie, w 2006 r. zdobył akceptację FDA. Przyznaję, że przez wiele lat miałam do tego preparatu dystans. Był mocno stymulujący, ale stwarzał też problemy. Jednak dziś preparat został dokładnie przebadany oraz opracowano precyzyjne zalecenia jego używania. Materiał został bardzo wnikliwie naukowo opisany. Udowodniono, że powoduje stymulację tkanki do regeneracji. To co dla mnie, jako dermatologa jest bardzo istotne, to solidne badania, stojące za tym produktem, dzięki czemu można go wykorzystywać całkowicie bezpiecznie. Radiesse, który bazuje na hydroksyapatycie wapnia oprócz tego, że daje możliwość modelowania i uzupełniania objętości, to jeszcze ma silne działanie stymulujące oraz pozwala uzyskiwać stosunkowo trwałe efekty.

Kategoria – Nowość roku:

Nexultra, linia dermokosmetyków (Croma Pharma)

Ewa Kaniowska: – Kluczem do zwycięstwa w tej kategorii jest niesamowity skład produktów, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Ja podróżowałam z Wrocławia do Warszawy, żeby się z państwem spotkać. Mając tego rodzaju zestaw dermokosmetyków czuję się jako kobieta całkowicie kosmetycznie zabezpieczona. Nextultra L jest typowym kremem ochronnym, zabezpieczającym świetnie zarówno przed promieniowanie UV, bo posiada mineralny filtr, jak również przed środowiskiem zewnętrznym. Nextultra UV SPF 50 ma doskonały filtr przeciwłoneczny, ale niesamowita jest jego forma. Nakłada się go pędzlem. To doskonała rzecz do torebki każdej kobiety. Naxultra Z to preparat z 25 procentami tlenku cynku. Dermatologia kiedyś opierała się na pastach cynkowych, wiele leków korzystało z właściwości tej substancji. Jest to znany składnik łagodzący i uśmierzający stany zapalne, zapewniający jednocześnie skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Doskonale się sprawdzi do skóry podrażnionej, czy skóry trądzikowej. Kolejny produktem z serii jest oliwka Nextultra O. Może być preparatem oczyszczającym, którym zmyjemy twarz. Możemy zastosować go również jako produkt nawilżający.

Kategoria – Innowacyjność i technologia:

BTL EMSELLA (BTL Polska)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – Innowacyjność i technologia jest bardzo ważna w naszej praktyce. Dzięki rozwojowi technologii jesteśmy w stanie proponować naszym pacjentom coraz doskonalsze zabiegi w bardzo różnych wskazaniach i obszarach. Wraz z rozwojem estetyki lekarskiej, zmieniają się świadomość i oczekiwania pacjentów. Jednym z takich nowych celów, do których dążą kobiety pojawiające się w gabinetach jest ogólny dobrostan, poprawa jakości życia. Dla bardzo wielu pań np. w okresie poporodowym, czy w dojrzałym okresie życia, problemem jest osłabienie mięśni dna miednicy. O tym się już mówi i bardzo dobrze. Proponowano różne rozwiązania takie jak np. kulki do ćwieczenia mięśni Kegla itp. Tymczasem pojawiło się urządzenie EMSELLA, które w sposób niezwykle komfortowy pozwala na wzmocnienie tych mięśni. Wygląda jak krzesło i kobieta siedzi na nim w ubraniu jak na zwykłym krześle. Jednak urządzenie wytwarza falę elektromagnetyczną, która pobudza mięśnie do aktywności nieporównywalnie większej, niż ta, którą możemy uzyskać ćwicząc. Zabieg powoduje wzrost włókien mięśniowych, przyczyniając się do absolutnej poprawy jakości życia kobietom z problemami z mięśniami dna miednicy.

Kategoria – Innowacyjność i technologia:

Mediostar Monolith (Nova Group)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – W kategorii „Innowacyjność i technologia” postanowiłyśmy nagrodzić też drugie urządzenie. Wzięłyśmy pod uwagę fakt, że wciąż epilacja jest jednym najpopularniejszych zabiegów laserowych w Polsce. Tymczasem pojawiło się innowacyjne urządzenie do tego służące. Jest to laser diodowy Mediastar Monolith, który łączy w sobie dwie długości fali. Jego parametry techniczne pozwalają na stosowanie go w różnych sytuacjach na różne rodzaje włosów, na różne rodzaje skóry. Mamy możliwość dobierania z dużą precyzją parametrów zabiegowych do konkretnych problemów z którym przychodzi pacjent.

Kategoria – Smukłe Ciało:

ONDA (ITP S.A.)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – W czasie wakacji byłam na kongresie naukowym w Kolumbii, dotyczącym medycyny estetycznej. Zwróciło moją uwagę to, że w Ameryce Południowej kładzie się bardzo duży nacisk na zabiegi na ciało. W Polsce głównie skupiamy się na zabiegach dotyczących twarzy, ewentualnie szyi, dekoltu, biustu, dłoni. Jednak coraz więcej jest w gabinetach pytań o procedury na ciało. W odpowiedzi na te potrzeby pojawiło się urządzenie ONDA, które wykorzystuje technologię mikrofalową do termicznego działania na ciało. W sposób małoinwazyjny, niebolesny powoduje redukcję cellulitu, redukcję małych depozytów tłuszczowych i pięknie ujędrnia.

Kategoria – Perfekcyjny Tandem:

JALUPRO classic & JALUPRO Drink (Skinsolution)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – To kategoria, która ma dla nas specjalne znaczenie, ponieważ już przeszłyśmy przez etap oferowania pojedynczych zabiegów na poszczególne problemy, na kurze łapki, na bruzdy. Szukamy rozwiązań, które w trakcie jednego zabiegu, jednej terapii pozwolą nam na uzyskanie efektów całościowych, spowodują, że pacjentka będzie się czuła zadbana. Produktami, które zyskały szczególne uznanie naszego środowiska są Jalupro Classic i Jalupro Drink. Jalupro to sprawdzony i przebadany produkt do mezoterapii, który chyba jako jeden z pierwszych pojawił się na polskim rynku wiele lat temu. Zawiera oprócz kwasu hialuronowego aminokwasy. Jalupro Drink to dodatkowa dawka aminokwasów w postaci napoju. Nie wiem na ile są one wchłaniane i działają bezpośrednio, ale niewątpliwie jest to element, który wpływa na terapię od strony psychologicznej. Pacjentka zaczyna być bardziej zdyscyplinowana, bardziej pamięta o zadbaniu o siebie, jeżeli po wykonanym zabiegu ma jeszcze coś do wykonania w domu, co jest bezbolesne i niekłopotliwe. To przekłada się na lepsze efekty końcowe terapii.

Kategoria – Kompleksowa odnowa skóry:

Restylane Skinboosters (Galderma)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – Staramy się, żeby pacjenci zrozumieli, że jednym najważniejszych efektów zabiegów dermatologii estetycznej jest ogólna poprawa jakości skóry. W tym roku w tej bardzo ważnej dla nas kategorii wygrał produkt Restylane Skinboosters, zresztą nie pierwszy raz. Znamy go od lat i chętnie stosujemy. Warto przypomnieć, że pod tą nazwą kryją się dwa różne preparaty, które możemy łączyć, wstrzykiwać w różnych rejonach, podawać powierzchownie, albo głębiej. Produkt niewątpliwie się sprawdził w codziennej praktyce. Stąd ta nagroda i wybór lekarzy.

Kategoria – Zabieg roku:

gama produktów saypha z lidokainą (Croma Pharma)

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – Co roku oczekujemy na nowe propozycje, nowe rozwiązania, innowacyjne pomysły nawet w obszarach, które wydawałoby się dobrze znamy. Wiadomo, że najwięcej wykonujemy zabiegów z igłą. Mezoterapia, wypełniacze, toksyna botulinowa to główne procedury wykonywane w gabinetach. Być może dlatego w tym roku w kategorii „Zabieg roku” zwyciężył produkt saypha, nowa marka wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego stworzona specjalnie dla lekarzy. W ramach marki saypha funkcjonują cztery różne wypełniacze. Produkt jest przebadany, daje wiele różnych możliwości zabiegowych. Możemy dostosować różne produkty marki, żeby osiągać optymalne efekty dla naszych pacjentów.

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>