Światowa technologia w posiadaniu dolnośląskiego przedsiębiorcy 

Dolny Śląsk staje się pionierem rozwiązań, które wykorzystują robotyzację w obszarze służby zdrowia. To tutaj zapoczątkowano erę robotyki w polskiej chirurgii. Dzięki przedsiębiorcy z Dolnego Śląska automatyzacja zabiegów jeszcze mocniej wkracza w obszar medycyny estetycznej

Od 2018 r. polskie przedsiębiorstwo Panda Group współpracuje z amerykańsko-brazylijską firmą z siedzibą w Kalifornii, która jest światowym potentatem w dziedzinie tworzenia urządzeń do przeszczepu włosów, w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji oraz z wykorzystaniem robotyzacji. Panda Group jest producentem wysokospecjalistycznego fotela zabiegowego Sanmed, który zdobył zaufanie amerykańsko-brazylijskiego koncernu. Efektem tego jest globalna rekomendacja producenta robota do przeszczepu włosów ARTAS iX ™ dla fotela SANMED.

NeoGraft 2.0 Fot Panda Group

Kooperacja obu firm dotyczy również powierzenia Panda Group wyłączności na dystrybucję innego urządzenia do transplantacji włosów NEOGRAFT 2.0. To półautomatyczne urządzenie wspomaga przeprowadzającego zabieg we wszystkich fazach transplantacji włosów. Cieszy, że światowy kooperant docenił potencjał dolnośląskiego przedsiębiorcy.

Słynny pionier robotyzacji

Już ponad 10 lat temu uruchomiono w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu robota chirurgicznego da Vinci. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia specjalista podczas zabiegu jest w stanie osiągnąć bardzo wysoką precyzję, która przekracza możliwości ludzkich dłoni.

Fred Moll, twórca robota da Vinci skonstruował również urządzenie, tym razem przeznaczone do leczenia w obszarze medycyny estetycznej. Dzięki jego pracy nad robotem ARTAS iX ™ diametralnie zmieniła się procedura medyczna dotycząca przeszczepu włosów. Teraz, za sprawą zaangażowania jednego z dolnośląskich przedsiębiorców w to zaawansowane technologicznie urządzenie, można wyposażyć polskie kliniki.

Artas iX Fot Panda Group

Robot do przeszczepu włosów

Technologia automatyzacji przeszczepu włosów rozwija się nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, choć badania nad możliwością dokonania przeszczepu sięgają XIX wieku. Od lat 60. w USA dokonuje się transplantacji włosów w celu korekcji łysienia androgenowego.

Jest to ten element urody, który ma szczególne znaczenie dla mężczyzn. Bujna czupryna niezależnie od aktualnie panującej mody to wciąż najlepsza oznaka młodego wieku i sił witalnych. Dotychczasowe metody przeszczepu włosów pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Uzależnione były przede wszystkim od umiejętności lekarza, jego doświadczenia, a także jego fizycznych możliwości.

Robot został uzbrojony w funkcje, które z powodzeniem zastępują oko i dłonie lekarza. ARTAS iX ™ podobnie jak w przypadku robota chirurgicznego da Vinci stanowi przedłużenie lekarskiego ramienia, które umożliwia lekarzom wykonywanie z największą precyzją zautomatyzowanych czynności zabiegowych. Wysoka jakość wykonywanych przeszczepów jest powtarzalna, a robot (co naturalne) nie ulega zmęczeniu, a zabieg pozwala osiągnąć efekt naturalnych włosów.

Fotel z Dolnego Śląska i ARTAS iX ™

Firma Panda Group Sp. z o.o z Dolnego Śląska od ponad 30 lat związana jest z branżą beauty i jako jedyna w kraju projektuje, produkuje i sprzedaje profesjonalne meble dla fryzjerów, kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Firma skupia się również na dostarczaniu na polski rynek najwyższej jakości urządzeń oraz innowacyjnych technologii z zakresu medycyny estetycznej.

Krzysztof Pop, właściciel PANDA Group, zwraca uwagę na nieunikniony kierunek rozwoju medycyny estetycznej: – Automatyzacja zabiegów medycznych jest przyszłością medycyny. Dlatego nasza współpraca z amerykańsko-brazylijskim koncernem jest dla nas tak istotna. Chcemy wspierać polskie kliniki transplantacji włosów najwyższej jakości sprzętem. Pomagamy również w staraniach o pozyskanie finansowania na zakup tych urządzeń, otwierając przed polskimi klinikami dostęp do najlepszego na świecie robotycznego rozwiązania do przeszczepu włosów – opowiada.

Źródło: Panda Group


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>