USA: W Kaliforni solarium tylko dla dorosłych

W 2012 r. w amerykańskim stanie Kalifornia wejdzie w życie prawo, zabraniające korzystania z usług solerium kobietom poniżej 18 roku życia.

Ustawę wprowadzającą zakaz korzystania z salonów do opalania osobom poniżej 18. roku życia w niedzielę (9 października) podpisał obecny gubernator Kalifornii Jerry Brown – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zakaz używania solariów przez nastolatki wprowadzono w związku z rosnącą w alarmującym tempie liczbą przypadków zachorowania na raka skóry. Najczęściej tego typu nowotwór wykrywany jest u młodych kobiety poniżej 30. roku życia. Wiele z nich bardzo wcześnie rozpoczęło sztuczne opalanie.

Obecnie w Kalifornii już obowiązuje prawo zakazujące dzieciom w wieku poniżej 14 lat korzystania z solariów. Nastolatki w wieku od 15 do 17 mogą to robić pod warunkiem, że wydadzą na to zgodę ich rodzice.

Źródło: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Medycyna estetyczna w świetle prawa

To, co kiedyś było nierealne i kontrowersyjne, dziś nierzadko staje się prezentem na urodziny dla nastolatki. Kult piękna sprawia, że medycyna estetyczna, cieszy się niesłabnącym...

Zamknij