Operacje plastyczne: wyniki zależą od specjalisty

Według brytyjskich badań, co piąta osoba, która poddała się operacji plastycznej jest niezadowolona ze swojego wyglądu.

Największym rozczarowaniem dla 20 proc. badanych są efekty, jakie daje lifting twarzy, plastyka brzucha, implanty piersi i liposukcja – wynika z badań brytyjskiego serwisu TreatmentAdviser.com, prezentwanych przez Newsweek.

Z badań wynika też, że, każdego roku w prywatnych klinikach w Wielkiej Brytanii wykonuje się około 100 tys. operacji. Rocznie na operacje plastyczne mieszkańcy wysp wydają od 200 do 300 mln funtów. W ciągu minionej dekady liczba osób, która poddała się zabiegom wzrosła o 300 proc.

Zdaniem Katherine Griffiths, założycielki strony TreatmentAdviser.com, badania pokazują, że nawet najprostszy zabieg jak wstrzyknięcie botoksu, może mieć negatywny skutek, jeśli zostanie wykonany niewłaściwie. Wszystkim, którzy decydują się na zabieg plastyczny zdecydowanie zaleca dokładne sprawdzenie kliniki i lekarza, któremu zamierzamy powierzyć wygląd i zdrowie.

Źródło: Newsweek


Komentarze

  • Kurcze to prawda moja znajoma robiła w Warszawie usta i są to najgorsze jakie kiedykolwiek widziałam, znam również znajomą która tak jak ja robiła sobie piersi 2 lata temu i jak ja nie mam żadnych problemów ona już robiąc operacje w Poznaniu już raz wymieniała implanty. Uważam, że przed decyzją warto poczytać, popytać oraz pójść na wizytę aby poznać lekarza, ja pomimo to, że miałam kawałek drogi z Warszawy do Polanicy Zdrój byłam u dr. Łątkowskiego 2 razy i raz spotkałam się z nim w Warszawie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>