Innowacyjne implanty od pięciu lat w Polsce

Z okazji 5-lecia obecności implantów Motiva na polskim rynku do Warszawy przyjechał Juan José Chacón Quirós – prezes Establishment Labs. Podkreślał, że firma postawiła na innowacje technologiczne, które miały w zamyśle doprowadzić do większej ergonomiczności i bezpieczeństwa stosowania implantów piersi. Teraz marka obecna jest już w ponad 70 krajach na całym świecie

10 czerwca 2019 r. odbyła się uroczysta kolacja na Zamku Królewskim. Spotkanie miało na celu integrację lekarzy, chirurgów plastyków i onkologów, współpracujących z marką Motiva w Polsce. Gościem honorowym był Juan José Chacón Quirós, prezes firmy Establisment Labs. Po zwiedzaniu Zamku Królewskiego był pod ogromnym wrażeniem zarówno samego obiektu, jak i historii odbudowy Warszawy.

Innowacje bezpieczeństwo i rozwój

Zaczęliśmy od zera w 2004 r. – opowiadał Juan José Chacón Quirós. Firma Establisment Labs powstała w Kostaryce, gdzie do dziś znajduje się jej centrala. W pierwszej kolejności pojawiła się na rynkach Ameryki Południowej. Obecnie implanty Motiva są zatwierdzone w ponad 70 krajach w tym od 2011 r. posiadają unijny certyfikat CE.  W Polsce firma obecna jest od pięciu lat.

Juan José Chacón Quirós podczas czerwcowego spotkania na Zamku Królewskim w Warszawie podkreślał, że postawił na innowacje technologiczne, które miały doprowadzić do większej ergonomiczności i bezpieczeństwa produktów. Jak zauważył w świecie implantów na przestrzeni wielu lat technologicznie niewiele się zmieniło, dlatego Establishment Labs postawiło na rozwój.

W tym celu opracowano nowy silikonowy żel, wypełniający implanty oraz specjalną teksturę. Jak tłumaczył Juan José Chacón Quirós uzyskano wyjątkowe właściwości reologiczne oraz wysoką kompatybilność. Dzięki temu operacje korekty piersi dają naturalne rezultaty przy niskich efektach ubocznych i bardzo rzadkich przypadkach reoperacji.

Prezes Establishment Labs przedstawiał obiecujące wyniki badań, obejmujące 3 i 6-letnie obserwacje pacjentek z implantami. Jak wskazywał w przypadku mniej niż jednego procenta zabiegów zanotowano wczesne powikłania po zabiegach. Zwracał uwagę, że pewne komplikacje pojawiają się zawsze, jednak z badań i doświadczeń chirurgów wynika, że w przypadku produktów Motiva zdarza się to rzadziej oraz są to komplikacje stosunkowo lżejsze.

Zdradził też plany firmy. Trwa procedura zatwierdzenia implantów Motiva przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA – The US Food and Drug Administration). Jak inormował  Juan José Chacón Quirós przeprowadzono szeroko zakrojone badania kliniczne. W planach jest też m. in. wejście na rynki kanadyjski oraz chiński.

Doceniono polskich lekarzy

Podczas uroczystej kolacja na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono specjalne wyróżnienia pięciu lekarzom, którzy najdłużej współpracują z marką Motiva:

dr n. med. Katarzyna Ostrowska-Clark, specjalista chirurgii ogólnej z wieloletnim doświadczeniem,

doktor Wiesław Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej – dyrektor kliniki chirurgii plastycznej Centrum Medyczne Bieńkowski w imieniu, którego nagrodę odebrał dr hab. n.med. prof. nadzw. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu Paweł Szychta,

dr n. med. Jerzy Kolasiński,  specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej,

dr n. med. Artur Sandelewski, specjalista chirurgii ogólnej,

dr n. med. Marta Raczkowska- Muraszko, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Motiva


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>