W Lublinie o piersiach

Jak co roku w czerwcu odbędzie się w Lublinie spotkanie lekarzy poświęcone chirurgii piersi pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

W piątek (9 czerwca) w ramach “Lubelskiego Forum Chirurgii Piersi” poprowadzone zostaną warsztaty, natomiast w sobotę (10 czerwca) odbędzie się część wykładowa konferencji. W piątek wieczorem zaplanowana jest nieformalna część wydarzenia.

W tegorocznej edycji naszych spotkań zwrócimy szczególną uwagę na przeszczepy tłuszczu do piersi i ADM-Acellular Dermal Matrix, co będzie również tematem dyskusji “okrągłego stołu” – informują dr Maciej Kuczyński i dr Jerzy Jankau.

Przed zaplanowaną dyskusją, temat ADM przybliży dr hab. n. med. Dawid Murawa, znany chirurg onkologiczny, pracujący w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Swoimi doświadczeniami związanymi z ADM podzieli się również dr n. med. Artur Bocian z oddziału Chirurgii Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, operujący też w Centrum Usług Medycznych Promont-Med.

Z kolei o rekonstrukcji piersi przeszczepem tłuszczu opowie m. in. doświadczony chirurg plastyczny dr n. med. Jerzy Kolasiński. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, American Academy of Cosmetic Surgery, oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery a także założycielem, właścicielem i dyrektorem “Klinikia Kolasiński – Hair Clinic” w Poznaniu.

Podczas “Lubelskiego Forum Chirurgii Piersi” jak co roku pojawi się wykładowca z zagranicy. Tym razem swoimi doświadczeniami z polskimi kolegami będzie się dzielił  dr Johan Nordquist ze Szwecji.

Organizatorzy zwracają uwagę na ciekawy temat prawny. Będzie dotyczył zawiłości związanych z prowadzeniem i udostępnianiem dokumentacji medycznej. Lubelski adwokat Wojciech Pielesz swój wykład zatytułował: “Dzwoni Pacjent po dokumentację …”

Całe wydarzenie zlokalizowane zostało w centrum Lublina w znanym Grand Hotelu „Lublinianka”. Zgodnie z programem pierwsze wystąpienie ma się zacząć w piątek (9 czerwca) o godz. 13.oo

Źródło: PTCHPRiE/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>