Władze Chin chcą porządku w estetyce lekarskiej

Chińskie władze uruchomiły roczny program kontroli niezarejestrowanych praktyk chirurgii estetycznej – poinformował w maju China Daily, oficjalny chiński organ prasowy. Co ciekawe chcą zabrać się też za nieautoryzowaną produkcję i dystrybucję urządzeń i preparatów, używanych w medycynie estetycznej

Kampanię skierowaną przeciwko nieautoryzowanym placówkom chirurgii estetycznej zainicjowało chińskie ministerstwo zdrowia. Władze chcą skontrolować nie tylko placówki, ale także wziąć pod lupę nielegalną reklamę tego typu działalności w internecie oraz skontrolować produkcję i dystrybucję chińskich urządzeń i preparatów używanych w chirurgii i medycynie estetyczne – podaje Reuters Health, powołując się na informacje z chińskiej prasy.

Z danych opublikowanych w China Daily wynika, że w Chinach funkcjonują dziesiątki tysięcy lekarzy, zajmujących się chirurgią plastyczną i medycyną estetyczną. Jednak tylko 3000 z nich posiada oficjalną rejestrację swojej działalności.

Według chińskich władz niezarejestrowane placówki są odpowiedzialne za ponad 60 proc. poważnych powikłań. Niektóre z nieodpowiedzialnych iniekcji estetycznych miało się zakończyć nawet ślepotą pacjentów.

Chińska Komisja ds. Zdrowia i Planowania Rodziny poinformowała w oficjalnym stanowisku, że zna przypadki nielegalnego produkowania i używania preparatów medycznych, takich jak kolagen, czy toksyna botulinowa.

Chińskie władze zapowiadają stworzenie czarnej listy firm zaangażowanych w nielegalną działalność oraz ukaranie winnych.

Źródło: Reuters Health

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PLEXR w medycynie estetycznej i dermatologii

Plazma medyczna jest już standardem w klinikach medycyny estetycznej w Europie i w Polsce. Czym jednak jest ta technologia, w jaki sposób zdolna jest do...

Zamknij