Warmińsko-Mazurskie spotkania z dermatologią

W dniach 20-22 września w Olsztynie odbędzie się już czwarta edycja konferencji “Warmińsko-Mazurskie Interdyscyplinarne Spotkania z Dermatologią”. Nad programem merytorycznym konferencji czuwa przewodniczący Komitetu Naukowego prof. Waldemar Placek, prezes Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Wrześniowa konferencja zatytułowana 4. Warmińsko-Mazurskie Interdyscyplinarne Spotkania z Dermatologią zapowiada się wyjątkowo, przede wszystkim z uwagi na praktyczną formułę wydarzenia oraz na bogaty i ciekawy merytorycznie program – zachęca prof. Waldemar Placek. Podkreśla, że  Komitet Naukowy składa się z czołowych polskich, dermatologicznych specjalistów i autorytetów.

Wydarzenie zlokalizowane zostało głównie w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM). Część zajęć praktycznych ma się odbyć w Klinice Dermatologii Szpitala Miejskiego Zespolonego w Olsztynie a niektóre atrakcje w malowniczo położonym nad samy jeziorem Hotelu Przystań.

Aktualne tematy i zajęcia praktyczne

Wśród tematów, które zostaną poruszone nie zabraknie zagadnień z zakresu dermatologii estetycznej. Jednak warmińsko-mazurska konferencja znana jest z tego, że podejmuje szeroki wachlarz aktualnych problemów medycznych, z którymi lekarz może się spotkać w swojej praktyce. Przykładowo pojawi się wystąpienie nt. odry, która okazuje się być wciąż aktualnym problemem.

W zakresie tematycznym znajdują się takie praktyczne zagadnienia jak problem diagnostyki i odczulania na owady błonkoskrzydłe, a także informacje dotyczące innych rodzajów alergii. Przedstawione zostaną też doświadczenia lekarzy związane z rozpoznawaniem i leczeniem AZS,  czy kwestia terapii boreliozy.

Ciekawe mogą okazać się tematy związane z nowoczesnymi metodami, badanymi w medycynie takimi jak np. wykorzystanie komórek macierzystych, stosowanie PRP w leczeniu ran, czy przydatność diagnostyki molekularnej w alergologii.

Organizatorzy wymieniają też szereg interdyscyplinarnych zagadnień, które zostaną omówione. Wśród nich jest kapilaroskopia – rodzaj diagnostyki naczyń włosowatych, wykład nt. roli podologa w postępowaniu profilaktycznym i odpowiedniej pielęgnacji chorych stóp, czy poblematyka chorób przenoszone drogą płciową w aspekcie seksualności Polaków.

Organizatorzy konferencji planują rozbudowaną część praktyczna. Prowadzone będą m. in. kursy z dermatoskopii, presoterapii, czy opatrunków. Przewidzane są też szkolenia z zakresu obliteracji naczyń. Większość kursów praktycznych ma być zlokalizowana w sali Kliniki Dermatologii Szpitala Miejskiego Zespolonego w Olsztynie.

Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantują wykładowcy z wiodących ośrodków dermatologii w Polsce a interesujący i wieloaspektowy program stwarza okazję do ożywionej dyskusji – pisze zapraszając na wydarzenie prof. Waldemar Placek. Dodaje, że wszyscy uczestnicy oprócz praktycznej wiedzy mogą liczyć na punkty edukacyjne.

Źródło: PTD


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>