Wiele laserów w jednym urządzeniu

Pytamy lekarzy o ich doświadczenia z platformą laserową Etherea MX o wielorakich możliwościach zabiegowych, która łączy w sobie aż 7 technologii i oferuje ponad 70 rozwiązań terapeutycznych. Na ile wszechstronność udało się połączyć z jakością rozwiązań?

Doktor Monika Knakiewicz-Iwanowska, chirurg z Wrocławia zwraca uwagę, że skuteczność i bezpieczeństwo technologii Eherea MX potwierdzają badania kliniczne i certyfikaty (FDA, CE, CAN/CSA i ANVISA). Jej zdaniem urządzenie to daje bogate możliwości lecznicze dzięki połączeniu kilku technologii laserowych. Dodaje, że sprzęt ten można rozbudowywać zgodnie z potrzebami, pojawiającymi się w gabinecie.

Jak zauważa, gdyby musiała kupić oddzielne urządzenia, któte byłyby odpowiednikami rozwiązań z Etherea stanowiłoby to problem zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i logistycznego. – Gabinety mają ograniczoną powierzchnię, nie da się wstawić siedmiu aparatów, bo nie byłoby jak przejść – mówi. Podkreśla, że technologia daje lekarzowi możliwość doboru rodzaje głowic pod kątem wskazań i potrzeb pacjenta. Co wicej łatwo dostępne są terapie skojarzone, które oferują dodatkową skuteczność, dzięki zjawisku synergii zabiegowej.

Naprawa i regeneracja skóry

Doktor Monika Knakiewicz-Iwanowska jest chirurgiem, zajmującym się nierzadko zabiegami onkologicznym. – Pacjenci w moim gabinecie poszukują z jednej strony regeneracji, stymulacji oraz poprawy jakości skóry, z drugiej są to osoby z problemami stricte zdrowotnymi, w tym onkologiczmymi. Dlatego patrzę na pacjentów w bardzo wszechstronny sposób, nie skupiając się jedynie na sferze estetycznej. Szukam raczej rozwiązań naprawczo regeneracyjnych na różnym poziomie – tłumaczy lekarka.

Najczęściej korzysta z głowic DualMode i ProDeep. – Dzieki którym łączę korzyści ze stymulacji regeneracyjnej z moją chirurgiczną praktyką kliniczną – wyjaśnia. Jej zdaniem sprawdzona, kliniczna skuteczność technologii, szczególnie w przypadku wskazań związanych z odnowieniem powierzchni skóry, zapewnia korzystne wyniki, które mogą konkurować z każdym innym systemem na rynku dermatologicznym.

Jak tłumaczy DualMode to system pozwalający na uzyskanie efektu lasera CO2 przy bardzo szybkiej rekonwalescencji. – Z dodatkowym atutem, którym jest niespotykane dotąd bezpieczeństwo pacjentów – zaznacza. Z kolei PRODeep-Nd-Yap (1340nm) to nieablacyjny laser frakcyjny, dający w krótkim czasie efekt regeneracyjny, z dużą dozą bezpieczeństwa.

Naczynka do likwidacji

Dr Monika Rogala z Saskamed w Warszawie zwraca uwagę na głowicę LONG PULSE – Laser ND:YAG (1064nm) ze zmiennymi trybami impulsów. – Dzięki skutecznej penetracji oraz absorpcji fali o określonej długości przez hemoglobinę, technologia LongPulse oferuje precyzję, skuteczność i bezpieczeństwo w usuwaniu różnych, pod względem wielkości i głębokości, zmian naczyniowych – mówi ekspert z kliniki Saskamed.

Jak tłumaczy LongPulse oferuje 4 różne wielkości plamek (2,3,6 i 9 mm) oraz maksymalny przepływ do 500J/cm2, co pozwala na różne terapie dla różnych dolegliwości, związanych ze zmianami naczyniowymi na twarzy i kończynach. Według doktor Moniki Rogali ogromnym plusem zabiegu jest minimalny okres rekonwalescencji oraz minimalne ryzyko komplikacji.

Jak informuje podczas wizyty lekarz ocenia, jak głęboko znajdują się rozszerzone naczynka, sprawdza np. ile ich jest. Potem dobiera odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser, tak, by zabieg przyniósł jak najlepsze efekty.

Z uwagi na bezpieczeństwo i ograniczenie ryzyka poparzenia skóry, minimum 2 tygodnie przed zabiegiem pacjent nie może zażywać ziół fotouczulających, a o przyjmowanych na stałe lub doraźnie lekach powinien poinformować lekarza – zaznacza doktor Monika Rogala.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>