Wiosną Polska Akademia Dermatologii i Wenerologii

XIII Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia w malowniczo położonym nad jeziorem Hotelu Przystań w Olsztynie. Tematyka jest interdyscyplinarna, nie zabraknie sesji dotyczącej dermatologii estetycznej. Przewidziane są też specjalne atrakcje dla młodych lekarzy

Mamy nadzieję, że zaproponowany przez Komitet Naukowy program sympozjum, jak i znakomite warunki zachęcą Państwa do przyjazdu do Olsztyna, aby wspólnie z nami  uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu naukowo-szkoleniowym i dzielić się z innymi uczestnikami swoimi osiągnięciami i doświadczeniem – zachęcają do udziału w konferencji prof. Lidia Rudnicka, prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz prof. Waldemar Placek – jego wiceprezes.

Interdyscyplinarne podejście

Prof. Lidia Rudnicka i prof. Waldemar Placek, zapraszając na wydarzenie, podkreślają, że tematyka sympozjum będzie obrazowała szeroką współpracę dermatologów z alergologami, flebologami, pediatrami, endokrynologami, ginekologami, urologami, chirurgami, czy psychologami.

Wykłady zostaną wygłoszone przez grono znakomitych polskich ekspertów z różnych dziedzin dermatologii i chorób przenoszonych drogą płciową, co jest gwarantem wysokiego poziomu naukowego spotkania – przekazują. Dodatkowo do wygłoszenia prezentacji w sesji plenarnej zaproszono autorytety dermatologii europejskiej. – Co da nam możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami światowej dermatologii i wenerologii – zapewniają organizatorzy.

Sesji poświęconej dermatologii estetycznej, która zaplanowana jest na sobotę rano, przewodniczyć będzie prof. Barbara Zegarska, prezes Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD, prof. Mariola Marchelwicz z zarządu SDE PTD oraz prof. Grażyna Broniarczyk-Dyła. Wśród wykładowców znalazł się znakomity zagraniczny gość prof. Torello Lotti – włoski dermatolog z imponującym dorobkiem naukowym, który znany jest z wystąpień na polskich i zagranicznych konferencjach, związanych z medycyną estetyczną. Podejmie temat znaczenia mikrobioty w dermatologii.

Nowe i sprawdzone metody stosowane w dermatologii estetycznej podsumuje prof. Barbara Zegarska. Dr Barbara Pytrus podejmie bardzo ciekawy temat choroby Hashimoto w kontekście zabiegów estetycznych. Z kolei znany dermatolog Marcin Ambroziak opowie o nowościach terapeutycznych w leczeniu bliznowców i blizn przerosłych. Pojawi się też m. in. temat ciężkich przypadków przebarwień, który przedstawi prof. Ewa Chlebus.

Propozycja dla młodych

Prof. Lidia Rudnicka i prof. Waldemar Placek informują, że przygotowano również specjalną ofertę dla młodych adeptów dermatologii. – Będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich prac badawczych podczas specjalnej sesji “Forum Młodych”, a także w sesjach “Pokazy przypadków” – dowiadujemy się od organizatorów.

Dla czterdziestu młodych dermatologów, którzy aktywnie wezmą udział w sympozjum przewidziane są granty naukowe. Za udział w sympozjum przyznane zostaną punkty edukacyjne.

Zdaniem prof. Lidii Rudnickiej i prof. Waldemara Placka warunki naturalne Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – będą sprzyjać obradom, gdyż miasto jest znane jako „O!Gród z natury”. W granicach miasta jest kilkanaście jezior i las miejski – największy miejski park Europy. – Nasz hotel konferencyjny również położony jest nad jeziorem i oferuje bardzo wysoki poziom usług – zachęcają organizatorzy.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTD


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>