Zatrzymać proces starzenia się skóry

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już od 25 roku życia. Charakteryzuje się utratą nawilżenia skóry, pojawieniem się pierwszych zmarszczek oraz przebarwień. – Winny jest głównie stopniowy ubytek białek w skórze właściwej, zmniejszenie ilości korzystnych białek: kolagenu, elastyny, fibronektyny – mówi lekarka Iwona Radziejewska-Choma,  właścicielka Saska Clinic w Warszawie

– Czemu tak się dzieje?

Iwona Radziejewska-Choma: – To skutek zmniejszonej aktywności fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za tworzenie korzystnych białek. Kolagen ulega zwyrodnieniu oraz dochodzi do nagromadzenia się substancji podobnej do elastyny, lecz bez jej właściwości elastycznych. Dlatego skóra staje się wiotka, pogarsza się jej jędrność i zwartość.

– Czy można temu zapobiec?

Odbudowanie strat i stymulowanie skóry do ponownej produkcji kolagenu jest możliwe. Takie właśnie efekty można uzyskać poddając się zabiegowi kolagenowemu.

Kolagen Nithya jest analogiczny do kolagenu wytwarzanego przez ludzki organizm, dlatego nie alergizuje i nie trzeba dzięki temu wykonywać testów uczuleniowych pacjentowi decydującemu się na zabieg.

– Jak to działa?

– Kolagen Nithya ma działanie odbudowujące struktury tkanki. Po jego wstrzyknięciu na odpowiednią głębokość usyskujemy wzrost liczby oraz stymulację fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Preparat stymuluje również tworzenie nowych naczyń krwionośnych, które wpływają na lepsze dotlenienie skóry.

– Jakie efekty możemy uzyskać stosując iniekcje kolagenem Nithya?

– Zarówno w przypadku twarzy i ciała zabieg ten powoduje poprawę elastyczności i sprężystości skóry. Zdecydowanie zmniejsza oznaki starzenia się skóry twarzy redukując zmarszczki oraz niwelując przebarwienia. Zabieg przywraca młodzieńczy blask i zdrowe napięcie skóry twarzy.

Jest to również bardzo skuteczna kuracja wiotkiej skóry i zmarszczek na szyi. Do tej pory mało było zabiegów, które przynosiły tak dobre efekty w tym wyjątkowo trudnym do korekcji obszarze.

Jeśli chodzi o ciało to oprócz efekty ujędrnienia i regeneracji tkanki łącznej, przynosi bardzo dobre efekty w postaci redukcji rozstępów, czy blizn.

Plusem zabiegu jest fakt, że jest on praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji, jedynie pielęgnacji po wizycie w gabinecie. W linii produktów Nithya znajdują się również preparaty do pielęgnacji pozabiegowej – pianka kolagenowa do twarzy oraz balsam do ciała.

Skracają one czas gojenie sią skóry po nakłuciach – choć te są niemal niewidoczne – oraz intensyfikują efekt zabiegu stymulując skórę również od zewnątrz. Można powiedzieć, że zabieg kolagenem Nithya to naturalny sposób na odmłodzenie i zatrzymanie procesu starzenia się skóry.

Źródło: Saska Clinic/EMI (wyłączny dystrybutor Nithya® w Polsce)


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>