Znamy Perły Dermatologii Estetycznej 2020

Konkurs “Perły Dermatologii Estetycznej” organizowany jest przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych już od 16. lat. Wybierane są najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej. Głosy lekarzy z całej Polski znowu zdecydowały, które z nominowanych produktów otrzymały nagrody w poszczególnych kategoriach

Urszula Dudziak podczas konferencji ogłoszenia laureatów nagród “Perły Dermatologii 2020”, Warszawa, 12.10 Fot. SLDE

W tym roku do biura SLDE spłynęło za pośrednictwem internetu 1205 głosów lekarzy. – Dziękujemy wszystkim lekarzom, którzy od lat biorą udział w konkursie i tym, którzy w tym roku po raz pierwszy stali się jurorami – podkreślają organizatorzy.

Stowarzyszenie podczas konferencji (12 października) zaprezentowało 20 nagrodzonych produktów w 20 różnych kategoriach. W sumie nominowane były 52 produkty. W ciągu ostatnich lat konkurs bardzo się rozrósł. Jest więcej nominacji i kategorii. Przykładowo w tym roku były trzy różne kategorie dla produktów do mezoterapii i trzy dla wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Jeszcze pięć lat temu, kiedy podobnie jak w tym roku, swoją obecnością konferencję ogłoszenia wyników “Pereł Dermatologii” zaszczyciła Urszula Dudziak, ponad 1600 lekarzy głosowało w zaledwie 13 kategoriach. W zeszłym roku 1120 głosów zostało oddanych na 43 produkty pogrupowane w 14 kategoriach.

W 2020 roku przedstawiamy 20 nagrodzonych  preparatów, urządzeń i dermokosmetyków:

PRODUKTY ZABIEGOWE

Najlepszy peeling

Peelingi Noon Aesthetics (Aesthetic Concept) – „High Concentration – No Iritation” to myśl przewodnia izraelskiej marki Noon Aesthetics, która chcąc wyróżnić się na tle istniejących preparatów na bazie alfa- i beta-hydroksykwasów opracowała przełomowy związek umożliwiający rozwój profesjonalnych peelingów o wysokim poziomie koncentracji, przy zachowaniu niskiego pH<1, ale bez wywoływania podrażnień.

DermShield™ to unikalna technologiczna tarcza dla skóry. Izraelska innowacja umożliwia terapie całoroczne, nie wyłączając pacjenta z codziennego funkcjonowania i nie narażając go na uwrażliwienie skóry poprzez intensywne złuszczanie. Noon Aesthetics pozwala na zastosowanie preparatów u osób z różnymi fototypami, a każdy z zabiegów z użyciem peelingów charakteryzuje się wielotorowym działaniem ze względu na preparaty okołozabiegowe o innowacyjnie wysokim stężeniu, np. kwas azelainowy 25% do codziennego stosowania bez wywoływania podrażnień.

Mezoterapia – okolica twarz, szyja, dekolt

Stylage Hydro Max (Laboratoires Vivacy Polska) – To żel, zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu ze sterylną, biodegradowalną i nietoksyczną substancją nawilżającą – sorbitolem. Produkt jest przeznaczony do terapii silnie odwodnionej lub wiotkiej skóry. Sorbitol wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i nawilżające, dzięki którym pomaga utrzymać właściwy poziom nawodnienia skóry. Sorbitol chroni także kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze tuż po iniekcji.

Stylage Hydro Max wpływa na poprawę elastyczności skóry i jej długotrwałe nawilżenie. Efekt mezoterapii z zastosowaniem tego preparatu jest widoczny natychmiast, już po pierwszym zabiegu – skóra jest napięta, nawilżona i promienna. Regularne zabiegi pozwalają na kompleksową regenerację struktury skóry. Zabiegi zaleca się pacjentom z bardzo suchą i odwodnioną skórą, a także profilaktycznie w celu głębokiego nawilżenia skóry, jej odbudowy i poprawy jędrności w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Preparat jest również dobrym zabiegiem na skórę dłoni, zapewniając ich natychmiastowe nawilżenie i ujędrnienie.

Mezoterapia – okolica oka

RRS HA Eyes (Laboratoires Vivacy Polska) –  jest resorbowalnym koktajlem do mezoterapii okolicy oczu, zawierającym nieusieciowany kwas hialuronowy oraz roztwór biorewitalizujący. Działanie kwasu hialuronowego jest wzmocnione działaniem biokoktajlu bogatego w witaminy, przeciwutleniacze, składniki poprawiające mikrokrążenie oraz składniki rozjaśniające. Unikalne i synergiczne połączenie składników aktywnych jest dostosowane specjalnie do terapii okolicy oka.

Zabieg z użyciem RRS HA Eyes pozwala korygować cienie pod oczami, poprawia krążenie limfatyczne redukując obrzęki, wygładza kontur oka, poprawia napięcie skóry oraz pozwala usunąć drobne zmarszczki. Pojemność fiolki odpowiada ilości preparatu wymaganego do jednorazowej iniekcji okolic obu oczu. Preparat jest wyrobem medycznym klasy III, produkowanym przez znaną i cenioną firmę Skin Tech Pharma Group.

Mezoterpia – skóry owłosionej głowy

DR.CYJ Hair Filler (AntiAging Institute) – to wyjątkowy preparat, skutecznie hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost. Jest to pierwszy peptydowy produkt stosowany w terapii wypadania włosów, obecnie znany i rozpoznawalny na całym świecie. Został opracowany przez Koreańskie laboratorium Caregen, światowego lidera w produkcji peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu.

Wysoka skuteczność zabiegu z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Filler wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: skoncentrowanej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego, jak również opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – „Sustained Release Technology”. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze – zawieszone w nieusieciowanym kwasie hialuronowym peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry, stymulując mieszki włosowe do produkcji zdrowych włosów, pobudzając krążenie i poprawiając ukrwienie skóry głowy. Produkt wskazany jest również przed i po przeszczepie.

Wypełniacze – odbudowa objętości

Stylage XXL (Laboratoires Vivacy Polska) – to francuski preparat na bazie kwasu hialuronowego, opracowany przez naukowców z Laboratoires Vivacy, z wykorzystaniem unikalnej technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się dwóch odrębnych, monofazowych sieci kwasu hialuronowego. Technologia ta pozwala uzyskać odpowiednią wiskoelastyczność preparatu, wpływa na równomierność iniekcji i idealne rozmieszczenie produktu w tkankach.

Preparat powstał z myślą o uzupełnieniu dużych ubytków objętości i jest wykorzystywany przez lekarzy do nadawania twarzy odpowiedniego konturu – uwydatnienia kości policzkowych, modelowania brody oraz podkreślenia linii żuchwy.

Wypełnianie-konturowanie

Restylane Lyft (Galderma Polska) – to produkt o prawdopodobnie najwyższej sprężystości na rynku medycyny estetycznej i najmniejszej podatności na odkształcenia, co potwierdzone jest za pomocą obiektywnego wskaźnika – G’. Ponadto charakteryzuje się obecnością wiązań mechanicznych i małą liczbą wiązań chemicznych oraz obecnością kontrolowanej, jednorodnej wielkości cząsteczek.

Wykorzystywany jest w celu wykonywania ściśle precyzyjnych iniekcji, posiada wysoką zdolność unoszenia tkanek z jednoczesną najmniejszą podatnością na odkształcenia. Dzięki tym właściwościom Restylane Lyft polecany jest u pacjentów z lepszą kondycją skóry, do głębszych iniekcji, do precyzyjnego podania w okolicę kości jarzmowej, nosa, podbródka i szczęki oraz do uzyskania efektu podparcia tkanek i liftingu.

Wypełniacze – usta i okolica

Stylage M (Laboratoires Vivacy Polska) – to preparat na bazie kwasu hialuronowego, który doskonale nadaje się do korekcji wymagającej okolicy ust. Można przy jego pomocy nadać ustom idealny kształt, poprawić ich jędrność i zdecydowanie zwiększyć objętość. Stylage M umożliwia też wygładzenie nieestetycznych zmarszczek wokół ust oraz podniesienie kącików.

Unikalne właściwości tego preparatu zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu opatentowanej przez Laboratoires Vivacy technologii IPN-Like. Dodatkowo mannitol zawarty w produkcie zabezpiecza kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze zaraz po iniekcji preparatu.

Nici

Aptos Excellence Method HA (Aptos, Aesthetic Concept) – To nici III generacji do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia. Umożliwiają kompleksowe zabiegowe podejście anti-aging. Zabiegi pozwalają na: unoszenie tkanek i naprowadzenie ich na pierwotne położenie, tym samym odbudowują naturalne proporcje i krągłości, bez sztucznego dokładania objętości; przywracanie prawidłowego napięcia skóry; likwidowanie fałd i zmarszczek; poprawianie naturalnej gęstość i jędrność skóry; nawilżanie.

Zabiegi są małoinwazyjne, z krótkim okres rekonwalescencji, bez śladów interwencji. Metody zabiegowe z wykorzystaniem z nici Aptos oferują szybki, ale i długotrwały efekt korekcji z kompleksową przebudową skóry i uruchomieniem naturalnych procesów przeciwstarzeniowych, wpływających korzystnie na skórę pacjenta i jego samopoczucie na lata.

Biostymulacja tkankowa

Neauvia Stimulate (Nauvia, ITP) – to wybór dla pacjentów cierpiących na brak gęstości i objętości tkanki. Charakteryzuje się podwójnym działaniem – wypełnieniem i biostymulacją, co prowadzi do dobrego efekt zabiegowego.

Stężenie kwasu hialuronowego na poziomie 26 mg/ml uzupełniono dodatkowo o 1-procentową zawartość hydroksyapatytu wapnia. Bezpieczne i optymalne stężenie CaHA może zapewnić doskonałe wyniki, nie powodując działań niepożądanych. Dzięki pobudzaniu procesu neokolagenezy preparat zapewnia trwalszy efekt korekty estetycznej. Pozwala na uzyskiwanie istotnej poprawy poziomu jędrności i gęstości skóry. Produkt uzupełnia deficyty tkanki, nadając jej pożądany kształt i objętość oraz stopniowo poprawia jakość skóry.

Zabieg roku 2020

NLift (Nauvia, ITP) – Protokół Nlift składa się z dwóch zabiegów. W pierwszej sesji Neauvia stawia na dogłębne nawilżenie i poprawę jakości skóry. Dzięki działaniu mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe przywrócona zostaje witalność i blask skórze.

Druga sesja Nlift – jest przeprowadzana po tygodniu – i obejmuje zastosowanie wypełniaczy Neauvia, które są odpowiednio dobrane do potrzeb Pacjenta. W tej sesji wykorzystuje się również unikatowy zabieg termoliftingu wzbogacony o peeling wodny urządzeniem Zaffiro, który zapewnia natychmiastowy efekt remodelingu obecnego kolagenu, jak i intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

URZĄDZENIA

Zabiegi liftingujące

Liftera Advance (Nova Group) – to urządzenie, w którym zastosowano innowacyjną Technologię Dyfuzji Termalnej (TDT™), która wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości (HIFU) z szybkością 10 Hz, które nie uszkadzają warstwy powierzchniowej skóry. Technologia pozwala wykonywać małoinwazyjne zabiegi liftingująco-modelujące okolic twarzy, szyi i ciała.

Modelowanie ciała

Cooltech / Cocoon Medical (ITP) – Cooltech to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała poprzez kontrolowane schładzanie, zwane kriolipolizą. CoolTech w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy (likwidacji komórek tłuszczowych), dzięki czemu jest skutecznym narzędziem w zabiegach wyszczuplających i modelujących.

Regeneracja skóry

Harmony XL / ALMA (ITP) – to multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye Vl. Umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów.

Technologie w leczeniu skóry

Lampa LED LPL (EMI) – Fototerapia lampą LED LPL ma niezwykle szeroki wachlarz zastosowań. Można wyróżnić jej działanie odmładzające, ujędrniające, lecznicze jak również wspomagające zabiegi. LED LPL wykorzystuje diody LED o wysokiej mocy, co sprawia, że charakteryzuje się wysoką skutecznością.

Opcja łączenia trzech długości światła stwarza niezwykle szeroki zakres terapii, a możliwość zapamiętywania programów zabiegowych zdecydowanie ułatwia pracę. Zabiegi są bezbolesne i nie doprowadzają do uszkodzenia tkanek skóry, co z kolei sprawia, że nie wymagają rekonwalescencji. Urządzenie posiada certyfikat FDA.

Epilacja

Soprano Titanium / ALMA (ITP) – to platforma do depilacji, która łączy w sobie funkcjonalność z komfortem zabiegu. Nowa głowica Quattro 3D posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm kw. Zabiegi są przez to szybsze. Dzięki aż trzem dostępnym długościom fal (Alexandryt 755 nm, Speed 810 nm oraz ND:YAG 1064 nm) podczas zabiegu uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i sprawdzi się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.

Innowacyjność

Thunder / Quanta System (ITP) – to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje dwie długości fal laserowych: aleksandrytową (755) oraz neodymowoyagową (1064 nm). “Mixed Technology” pozwala na wykorzystanie obydwu fal oddzielnie, razem lub stosowanie ich jedna po drugiej. Unikalny, super eliptyczny kształt plamki lasera równomiernie pokrywa większe powierzchnie i tym samym sprawia, że zabieg jest bardzo szybki i komfortowy dla Pacjenta.

Wskazania zabiegowe to m. in.: dermatologiczne zmiany naczyniowe, odmładzanie skóry,  łagodne zmiany barwnikowe, zmiany dermatologiczne stóp, trądzik zapalny, leczenie blizn, łagodne zmiany skórne, usuwanie owłosienia na każdym fototypie skóry.

DERMOKOSMETYKI

Skóra tłusta i łojotokowa

Eau Thermale Avène Cleanance Comedomed Koncentrat przeciw niedoskonałościom – to produkt nowej generacji, który poprawia jakość skóry, pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych. Ponadto reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz redukuje efekt „świecenia się” skóry. Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia, Cleanance Comedomed szybko się wchłania. Jego działanie w tym, znaczącą redukcję zaskórników potwierdzono badaniami klinicznymi.

Redukcja zmarszczek

Skoncentrowane witaminy w ampułkach [ABC] (SVR Polska) – To trzy rodzaje serum w ampułkach, sformułowane na bazie trzech wysoce skoncentrowanych witamin kluczowych w dermatologii, stosowane w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Według producenta wystarczy 7 dni aby kondycja skóry uległa poprawie. Ampułki można stosować naprzemiennie, samodzielnie lub mieszać kosmetykami, których używamy na co dzień.

Ampułka [A] zawiera witaminę A (retinol), ampułka [B3] zawiera 5% Niacynamid w czystej postaci połączony z kwasem hialuronowym,  ampułka [C]  zawiera tolerowaną postać stabilizowanej, aktywnej witaminy C w bardzo wysokim 20-procentowym stężeniu. Serum można zastosować do wszystkich rodzajów skóry pozbawionej blasku, matowej, z wyraźnymi oznakami zmęczenia, nierównej i z przebarwieniami.

Pielęgnacja włosów

Revitalash Hair Collection (Revitalash) – to linia do włosów i skóry głowy ze znanym opatentowanym BIOPEPTIN COMPLEX® doktora Michaela Brinkenhoffa. Jest to lecznicza formuła dedykowana cienkim, przerzedzonym, osłabionym włosom kobiet i mężczyzn. Dedykowana również wszystkim pacjentom o wysokiej świadomości dbania o zdrowie włosów i skórę głowy.

Nowość roku 2020

Dermokosmetyki Noon Aesthetic (Aesthetic Concept) – Noon Aesthetics to izraelska marka debiutująca w Polsce, oferująca profesjonalne kosmetyki do gabinetów medycyny estetycznej. Jej produkty bazują na alfa i beta-hydroksykwasach o wysokich stężeniach i niskim pH, zawierających unikalną, opatentowaną technologię DermShield™, która zapobiega typowym dla kwasów skutkom ubocznym, takim jak podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i nieprzyjemne odczucia.

Ten zestaw właściwości otwiera nowe możliwości leczenia pacjentów z bardzo wrażliwą skórą. Noon Aesthetics jest liderem w leczeniu złożonych problemów skórnych, a nie tylko ich objawów. Dostarczając innowacyjnych rozwiązań łączy estetykę z nauką.

Źródło: SLDE/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>