Centrum Damiana z medycyną estetyczną

Na otworzenie przychodni z medycyną estetyczną zdecydowało się – należące do Grupy Medicover – Centrum Damiana, na które składa się siedem przychodni i szpital w Warszawie. Nowa placówka na estetycznej mapie stolicy nazywa się Centrum Zdrowej Skóry

Na czele Centrum Zdrowej Skóry stanął dr n. med. Piotr Niedziałkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej (ukończył Studia Podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego). Nowa placówka jest zlokalizowana przy ul. Racławickiej 27 w Warszawie.

400 zabiegów do wyboru

Pierwsi pacjenci zjawili się w Centrum Zdrowej Skóry już w marcu b.r. – Od pierwszego dnia mamy pełne grafiki – chwalił się podczas kwietniowej konferencji prasowej dr Piotr Niedziałkowski.

W przychodni można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej oraz chirurgii plastycznej, wykonać makijaż permanentny ozdobny i korekcyjny, a także uzyskać porady z dziedziny dermatologii, alergologii i dietetyki. Dr Piotr Niedziałkowski informował, że do dyspozycji pacjentów jest w sumie około 400 procedur.

Jak mówił najpopularniejsze są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, procedury laserowe, zabiegi z kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym, również mezoterapia. Popularnością cieszą się także zabiegi na ciało. – Światłolecznictwo to też bardzo ciekawa dostępna u nas możliwość – zachęcał dr Niedziałkowski.

Z informacji prasowej dowiadujemy się, że Centrum Zdrowej Skóry jest przeznaczone dla osób, które poszukują skutecznych i długotrwałych rezultatów przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa zdrowotnego. Gwarancją bezpieczeństwa ma być doświadczona i interdyscyplinarna kadra medyczna, należąca do Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME. Jak się dowiadujemy kierownictwo nowej przychodni stawia ma połączenie wysokich kwalifikacji personelu medycznego i holistycznego podejścia do procesu starzenia się ciała.

Holistyczne podejście i technologia

Dr Piotr Niedziałkowski podkreślał, że skóra jest największym narządem, stanowi integralną część naszego ciała i z tego powodu większość zaburzeń wewnętrznych ma na niej swoje odzwierciedlenie. – Dodatkowo czynniki środowiskowe, w tym w dużej mierze słońce, zanieczyszczenia, nieprawidłowe odżywianie i stres pogarszają nasz wygląd – tłumaczył.

Jego zdaniem samo wykonanie zabiegów medycyny estetycznej bez oceny i znajomości ogólnego stanu zdrowia lub wykrycia zaburzeń, zanim wystąpią objawy choroby ogólnej, to zbyt powierzchowne potraktowanie pacjenta.

Osiągnięcie długotrwałych, bezpiecznych oraz maksymalnie skutecznych efektów jest możliwe jedynie dzięki holistycznemu podejściu do stanu zdrowia, a w efekcie wyglądu skóry – przekonywał lekarz i wyjaśniał: – Kompleksowe podejście ma na celu ocenę zaburzeń homeostazy wewnętrznej i jej przywrócenie, zapobieganie powstawaniu chorób, poprawę aktualnego stanu zdrowia, a w konsekwencji cofnięcie wieku biologicznego organizmu.

Centrum wyposażone jest w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych od sprzętu do fotograficznej dokumentacji zabiegów, poprzez lasery, sprzęt do LEDoterapii, maszyny do modelowania ciała, po nowoczesny aparat do wykonywania USG skóry w celach diagnostycznych. Jak zapewnia dr Piotr Niedziałkowski, sprzęt do przychodni dobierano na podstawie wieloletniej praktyki w tym zakresie.

Wybieraliśmy tylko to, co jest sprawdzone, co ma badania kliniczne – zapewniał kierownik placówki. Podkreślał, że firmy, dostarczające technologie muszą zapewnić szkolenia oraz udostępnić informacje na temat badań, dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów.

To bardzo ważne, żeby na bieżąco śledzić artykuły medyczne i wiedzieć, jak się rozwija sprzęt, który zakupiliśmy – tłumaczył.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>