Zestaw standardowy dla każdego gabinetu

Gotowe rozwiązanie zwiększające komfort pracy lekarzy i bezpieczeństwo pacjentów już w lipcu br. trafi do gabinetów medycyny estetycznej. “Custom Pack” to kompletny, jednorazowy zestaw niezbędnych akcesoriów, które powinny znajdować się w każdym gabinecie medycznym. Zestaw został opracowany przez firmę Galderma Polska z myślą o podnoszeniu jakości i standardów zabiegów estetycznych

“Custom Pack” to zestaw składający się z dwóch pakietów: dla pacjenta oraz dla lekarza. W skład pakietu dla pacjenta wchodzi: czepek ochronny na włosy, izolujący je od pola zabiegowego oraz obłożenie odzieży zabezpieczające pole pracy lekarza specjalisty. Pakiet lekarza stanowią: jednorazowy fartuch, jałowa chusta do wyłożenia stolika lub blatu zabiegowego, dwie pary rękawic, jałowe kompresy oraz gaziki do dezynfekcji. Zestaw wyrobów medycznych „Custom Pack” został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jak informowała podczas konferencji prasowej 16 maja firma Galderma wprowadzeniu zestawów „Custom Pack”, towarzyszyć będzie kampania informacyjna dla lekarzy. Jednocześnie w tym samym czasie prowadzona będzie szeroka kampania edukacyjna dla pacjentów, mająca na celu, wskazanie dobrych praktyk, związanych z zabiegami medycyny estetycznej oraz uświadomienie, czego pacjenci powinni oczekiwać od lekarza.

Świadomość pacjentów kluczem do jakości

Najnowsze badania przeprowadzone w czerwcu 2018 r. przez Agencję Badań Rynku i Opinii BCMM na zlecenie Galderma Polska wykazują, że ponad 1 mln Polaków rozważa wykonanie zabiegu medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w 2019 r. Wraz ze wzrostem zainteresowania tymi zabiegami, rośnie także liczba miejsc oferujących tego typu usługi.

Te same badania wykazały, że z jednej strony 97 proc. osób deklaruje, iż wykonuje zabiegi w profesjonalnym gabinecie, ale aż 43 proc. z nich taki zabieg wykonało u kosmetyczki, czy też kosmetologa. Wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów, rośnie też skala powikłań. Tymczasem zabiegi związane z podaniem wypełniacza lub toksyny botulinowej, choć z pozoru mało inwazyjne, powinny być przeprowadzone po odpowiedniej kwalifikacji, przez doświadczonego lekarza, posiadającego wiedzę na temat tego typu procedur z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.

Jako firma farmaceutyczna kładziemy duży nacisk na edukację zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Z badań przeprowadzonych na nasze zlecenie wynika, że dzięki tego typu działaniom przyczyniamy się do podnoszenia standardów medycznych w trakcie wykonywania zabiegu przez lekarza. Jednocześnie mamy świadomość, że oczekiwania pacjentów związane z jakością zabiegów medycyny estetycznej wzrastają. Tworząc nowy produkt jakim jest „Custom Pack” wspieramy dobre praktyki w gabinetach medycyny estetycznej i podnosimy świadomość społeczną – mówił podczas konferencji prasowej Robert Bitner, dyrektor generalny Galderma Polska.

Dlaczego to jest ważne

Prawidłowe przygotowanie pola zabiegowego jest niezbędną procedurą zapewniającą bezpieczeństwo, gdyż niweluje ryzyko przedostania się bakterii do wnętrza skóry – mówił Krzysztof Widerkiewicz, lekarz zajmujący się medycyną estetyczną, trener Restylane. Zwrócił uwagę, że Galderma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy, oferuje gotowy, wygodny zestaw.

Lek. Magdalena Korwin, specjalizująca się w leczeniu chorób oczu oraz praktykująca medycynę estetyczną, podkreślała, że w jej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Zaznaczyła także, że dedykowany zestaw sterylnych materiałów okołozabiegowych od ponad 15 lat jest standardem w medycynie.

Oczywiście jego zawartość jest inna, w zależności od obszaru medycyny, w którym jest stosowany. Jako okulista, specjalizujący się w zabiegach chirurgicznych, nie wyobrażam sobie zabiegu bez wcześniej przygotowanego, sterylnego Custom Pack’a – podkreślała.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Galderma PL/RES/0294/0519


Komentarze

  • Kostzryckka napisał:

    Widziałam te zestawy na żywo, bo miałam zabieg w gabinecie gdzie z nich korzystano, super sprawa bo wszystko bylo otwierane przy mnie, sterylność zachowana!

  • kominkiewiczk napisał:

    Super, świetna sprawa, mam nadzieję, że każdy gabinet, a przynajmniej większość wyposaży się właśnie w takie zestawy.

  • lulewiczpaulina napisał:

    U nas w gabinecie już są 🙂 Pracuje się na nich bardzo wygodnie i co najważniejsze klientki są zadowolone, zauważają zmianę na plus. Dobrze, że taki zestaw można bezpośrednio przy nich otwierać, czują sie wtedy bezpieczniej a i gabinet wygląda profesjonalniej 🙂

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>