Kosmeceutyki: wsparcie zabiegów i codzienna pielęgnacja

Odpowiednią codzienną pielęgnacją możemy nie tylko wzmocnić i przedłużyć działanie zabiegów, ale także właściwie przygotować skórę do procedur wykorzystywanych w gabinetach – mówiła Monika Kucharska, business development manager cosmeceuticals marki Neauvia. Razem z doktor Beatą Dethloff oraz prowadzącą spotkanie Dorotą Gardias przedstawiała w Warszawie pod koniec czerwca nową odsłonę kosmeceutyków z linii „The advanced holistic Approach”

Jak tłumaczyła Monika Kucharska medycyna estetyczna w połączeniu z pielęgnacją odpowiednimi kosmeceutykami daje świetne rezultaty. – Stawiamy na naukę i badania – mówiła podczas konferencji prasowej w stołecznym hotelu Nobu, na której można się było dowiedzieć, że nowa odsłona kosmeceutyków Neauvia obejmuje szeroką gamę produktów: od preparatów oczyszczających, które przygotowują skórę do dalszego działania, poprzez różnego rodzaju serum, odpowiadające na potrzeby skóry, po kremy o lekkiej konsystencji, jak również o charakterystyce bogatszej – odżywczej, regenerującej – dostosowanej do indywidualnych uwarunkowań pacjentów.

Za nami stoi bardzo bogate portfolio produktów od wypełniaczy, poprzez urządzenia, po kosmeceutyki. Połączenie różnych dziedzin nauki, umożliwia wcielenie w życie holistycznego podejścia do pacjenta – mówiła Monika Kucharska.

Wyselekcjonowane substancje

Monika Kucharska podkreślała, że kosmeceutyki Neauvia zawierają wysokie stężenia składników aktywnych, połączone z naturalnymi ekstraktami roślinnymi. – Są to specjalnie wyselekcjonowane w przemyślany sposób połączone substancje – informowała.

Wśród ważnych składników aktywnych wykorzystanych w kosmeceutykach wymieniła czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w skórze oraz witaminę C, która jej zdaniem jest podstawą właściwej pielęgnacji. – Jest silnym antyoksydantem, który stymuluje syntezę kolagenu, rozświetla, rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych – wyjaśniała.

Naszą markę wyróżnia wykorzystanie glutationu, który ma silne działanie antyoksydacyjne oraz właściwości rozświetlające i łagodzące – dodała. Wśród istotnych składników aktywnych wymieniła też kwas hialuronowy. – Ponadto posiadamy zaawansowany system nośnikowy, który ułatwia składnikom aktywnym przenikanie w głębsze warstwy skóry – informowała Monika Kucharska i wyjaśniała, że opracowane formuły zostały stworzone do zapobiegania i niwelowania naturalnych i środowiskowych czynników wpływających na starzenie.

Podkreślała, że linia kosmeceutyków Neauvia charakteryzuje się zarówno wysokim profilem bezpieczeństwa, jak i skutecznością a wszystko to poparte jest badaniami. – To sprawia, że codzienna pielęgnacja przynosi znakomite rezultaty – stwierdziła Monika Kucharska. Zwróciła też uwagę na szklane opakowania całej gamy kosmeceutyków. – Jest to szkło o zoptymalizowanej, wygodnej w użyciu wadze. Można je oddać w 100 proc. do recyklingu – dodała.

Pacjenci wracają po więcej

Doktor Beata Dethloff podczas konferencji omawiała kosmeceutyki Neauvia, podkreślając potwierdzone badaniami efekty oraz bezpieczeństwo ich użycia. Polecała całą linię, argumentując, że jej rekomendowanie do codziennej pielęgnacji sprawia, że pacjenci są zadowoleni, wracają a na dodatek efekty zabiegów gabinetowych są lepsze.

Lekarka zwróciła szczególną uwagę na nowy produkt do ust: Lip Bliss. – To jest kwas hialuronowy o trzech rozmiarach cząsteczkowych. Te największe tworzą powierzchowny płaszcz na ustach, średnie i najmniejsze wnikają i sprawiają, że usta są nawilżone – tłumaczyła doktor Beata Dethloff.

Podkreśliła jednocześnie, że nie tylko kwas hialuronowy znajduje się w składzie produktu, ale również peptyd wypełniający, ekstrakt z kwiatów arniki, działający antyzapalnie, redukujący obrzęki i siniaki, ekstrakt z nasion sezamu indyjskiego, pełniący funkcję wypełniającą i co ciekawe hamujący aktywność hialuronidazy, która rozpuszcza kwas hialuronowy.

To jest produkt, który poszedł o dwa kroki dalej niż inne. Jest to kosmeceutyk poparty badaniami. Sprawia, że usta są nawilżone, natłuszczone, miękkie, pełne. Na dodatek powoduje, że siniaki, które mogą powstać podczas zabiegów, szybciej się wchłaniają – wyjaśniała.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Neauvia

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>