Lubelskie Forum Chirurgii Piersi

Prof. Jerzy Jankau i dr Maciej Kuczyński zapraszają na kolejną edycję Lubelskiego Forum Chirurgii Piersi w dniach 14-15 czerwca 2019 r.  Pojawią się aktualne tematy związane z chirurgią plastyczną i estetyczną, a także zagadnienia dotyczące np. wypełniaczy, czy bezpieczeństwa zabiegów. Jeszcze do 10 kwietnia można skorzystać z niższych opłat za udział w konferencji

To już siódma edycja lubelskiej konferencji, poświęconej tematyce chirurgii piersi. Impreza odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Wydarzeniu patronuje również konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej. Wśród patronów medialnych od pierwszej edycji jest „Rynek estetyczny”.

Wydarzenie zostało zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu w centrum miasta w Grand Hotelu Lublinianka. Jak zapewniają organizatorzy kolacja z wieczornym panelem dyskusyjnym będzie jak zwykle dobrą okazją do nieformalnych rozmów i wymiany poglądów.

Estetyka, rekonstrukcja, onkologia, spotkanie

Dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska, profesor chirurgii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz w Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika, laureatka nagród Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO) i Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Piersi (EUSOMA) zwraca uwagę, że Lubelskie Forum Chirurgii Piersi to wysoka jakość wiedzy chirurgicznej, ale również możliwość budowania nowych kontaktów profesjonalnych. Podczas konferencji opowie o doświadczeniach związanych z obustronną mastektomią w celu redukcji ryzyka choroby nowotworowej.

Z Niemiec  przyjedzie dr n. med. Marek Budner, Naczelny Lekarz Kliniki Chorób Kobiecych i Położnictwa oraz Breast Unit w Hellios Klinikum Bad Saarow. Spodziewa się, że tegoroczne Forum Chirurgii Piersi w Lublinie będzie intensywną wymianą doświadczeń pomiędzy chirurgami plastycznymi oraz chirurgami onkologicznymi. – Cieszę się na kolejne spotkanie i miłe momenty pomiędzy sesjami naukowymi – mówi. On sam wystąpi z wykładem: “Problemy chirurgii piersi po leczeniu bariatrycznym”.

Z kolei dr hab. n. med. Dawid Murawa uważa, że program, który jest przygotowywany na konferencję w Lublinie spełni oczekiwania uczestników w 120 procentach. – Ja chciałbym poruszyć temat, który jest od pewnego czasu istotnym problemem. Pojawiło się wokół niego wiele niedomówień – mówi. Jak tłumaczy problem dotyczy szerokiej grupy pacjentów, u których dokonuje się rekonstrukcji piersi przy pomocy różnego rodzaju implantów, a którzy muszą też być poddani radioterapii.

Nie zabraknie tematów estetycznych. Jako wykładowca wystąpi m. in. dermatolog dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska. O anatomicznych implikacjach bezpieczeństwa wypełniaczy na twarzy opowie natomiast prof. dr hab. n. med. Barbara Madej-Czerwonka.

Praktyka i dzielenie się doświadczeniem

Jak wynika z programu konferencji w piątek (14 czerwca) odbędzie się część warsztatowa wydarzenia. Na początek zajęcia poprowadzi dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska. Następnie znani specjaliści a wśród nich zagraniczny gość dr Mazen Hagouan z Kliniki Chirurgii Plastycznej w Düsseldorfie, który przedstawi techniki bezpiecznego używania wypełniaczy na twarzy.

Ponadto zajęcia poprowadzą też m. in. prof. dr hab. n. med. Bartłomiej Noszczyk, prof. Piotr Prowans, dr n. med. Artur Bocian, dr Andrzej Krajewski. Będą się dzielić swoimi doświadczeniami w zakresie różnego rodzaju technik operacyjnych.

W sobotę (15 czerwca) wykłady rozpoczną się od wystąpienia dr n. med. Piotra Rhone. Następnie uznani lekarze poruszą wiele aktualnych tematów zarówno z zakresu chirurgii estetycznej, plastycznej, jak i onkologicznej. Szczegóły dostępne są na stronie: www.med4.pl

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTChPRiE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>