Nawilżanie twarzy pilnie poszukiwane

Z powodu pandemii, wiele osób siedziało w domach, stosując się do zaleceń władz. Po tym okresie, który polegał także na odcięciu od możliwości profesjonalnej pielęgnacji skóry oraz przebywaniu w zamkniętych pomieszczeniach, mogły się pojawić problemy np. z przesuszoną skórą. Pytaliśmy o to założycielkę Estetica Nova w Warszawie, doktor Ewę Rybicką, która ma już ponad 15 lat doświadczeń z medycyną estetyczną

Ewa Rybicka: – Problemów związanych z przesuszeniem skóry twarzy po okresie lockdownu i w czasie pandemii obserwujemy rzeczywiście bardzo dużo. Z mojego doświadczenia wynika, że preparaty nawilżające podawane w postaci iniekcji doskonale się obecnie sprawdzają w codziennej pracy w gabinecie.

Rynek estetyczny: – Czy w związku z pandemią COVID-19 wdrożyła pani doktor specjalne środki ostrożności w swoim gabinecie?

– Oczywiście, że tak. Mamy cały szereg procedur związanych z zachowaniem ostrożności epidemiologicznej. Pacjenci są proszeni o dezynfekcję rąk i założenie ochronnego obuwia, maseczki.  Po odwieszeniu odzieży wierzchniej prosimy osobę o dokładne umycie rąk ciepłą wodą i mydłem. Higiena to jedna z ważniejszych kwestii, o której powinniśmy wszyscy pamiętać.

Oczywiście pracownicy są wyposażeni w odzież ochronną. Personel wykonujący zabiegi używa maseczek FFP2 lub FFP3. Do dyspozycji mamy również przyłbice oraz oczywiście fartuchy jednorazowe.

– Jakie Pani proponuje rozwiązania pacjentkom, które przychodzą z problemem przesuszonej skóry twarzy?

– Po pierwsze staramy się tak dobrać pielęgnację, żeby była dostosowana do skóry pacjenta i sprzyjała nawilżeniu. Trzeba zacząć od podstaw, od właściwego mycia twarzy, od spersonalizowania codziennej pielęgnacji. W gabinecie, jeżeli chodzi o radzenie sobie z suchością cery, najczęściej proponujemy mezoterapię preparatami na bazie kwasu hialuronowego.

Czasami, w zależności od wskazań, wykorzystujemy preparaty jeszcze z dodatkami takimi jak np. kwas bursztynowy, czy peptydy biomimetyczne. Warto przypomnieć, że takie zabiegi mezoterapeutyczne należy powtórzyć 3-4 razy, żeby osiągnąć optymalny i trwały kilkumiesięczny efekt. Istnieje też preparat do mezoterapii, w przypadku którego już po jednym zabiegu efekt utrzymuje maksymalnie do 9 miesięcy.

– Jaki preparat ma Pani na myśli?

– Chodzi i o preparat  Juvederm Volite produkowany z wykorzystaniem specjalnego sposobu sieciowania kwasu hialuronowego – Vycross. W tym przypadku jest to sieciowanie bardzo delikatne, ponieważ nie mamy tu do czynienia z klasycznym wypełniaczem, ale raczej właśnie z produktem dającym efekt nawilżenia i poprawy jakości skóry.

Rezultatem jednorazowego zastosowania dwóch ampułek tego preparatu na twarz jest również delikatne wypełnienie utraconych objętości, likwidacja drobnych zmarszczek na twarzy, co wcale nie jest takie proste do osiągnięcia innymi metodami. Obserwujemy też zagęszczenie skóry, ponieważ następuje stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych.

Można mówić o pewnego rodzaju biorestrukturyzacji, regeneracji skóry, która wynika ze stymulujących właściwości preparatu…

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 6/VI-IX/2020

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Wszystkich zainteresowanych do PRENUMERATY

lub na stronę EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>