I’mPerfect in my imperfection

Doktor Editta Buttura Da Prato podczas tegorocznego XXIII Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti Aging zaprezentowała zindywidualizowane podejście do korekcji twarzy wypełniaczami. – Bardzo ważne jest przekazanie pacjentowi, że unikalność może być zachowana bez nadmiaru objętości – mówiła ekspert z Włoch w rozmowie z “Rynkiem estetycznym”.

Jak tłumaczyła doktor Editta Buttura Da Prato nazwa preferowanego przez nią podejścia do zabiegów  – „I’MPERFECT Protocole” – wzięła się z gry słów. Z jednej strony chodzi o „imperfection” – niedoskonałość, z drugiej o „I’m perfect” – jestem doskonała. – Dla mnie oznacza to „I’m perfect in my imperfection”, czyli jestem doskonała w swojej niedoskonałości – tłumaczyła w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” włoska lekarka.

Delikatność i harmonia

Doktor Editta Buttura Da Prato mówiła nam, że bardzo ważne jest zachowanie unikalności każdej kobiety. – Unikalność może być zachowana bez nadmiaru objętości, bez stosowania wielu wolumetrycznych procedur, które zamiast pomóc, mogą czasem wręcz postarzyć – tłumaczyła.

Włoska ekspert w pierwszym kroku stara się wydobyć z twarzy delikatność. Używa preparatu z kwasem hialuronowym podawanego bardziej powierzchownie, zapewniającego delikatne napięcie skóry bez dodawania objętości. – Bez tworzenia wrażenia pustki w okolicy skroni lub zaburzania profilu – tłumaczyła.

Według niej tego rodzaju preparaty są do delikatnego napinania skóry, kiedy chcemy zwiększyć jej elastyczność oraz zaradzić pierwszym oznakom starzenia. – Można też wykorzystać tego rodzaju działanie w przypadku, gdy twarz już poddaliśmy zabiegowi wolumetrycznemu – dodała.

Następnie doktor Editta Buttura Da Prato stara się zharmonizować rysy twarzy. Wykorzystuje do tego celu preparat, który zawiera zarówno kwas hialuronowy sieciowany, jak i nieusieciowany. – Pozwala to na jednoczesne uzyskiwanie efektu napięcia skóry oraz poprawy jej jakości – mówiła pani ekspert z Włoch.

Dzięki „I’MPERFECT Protocole” lekarka unika wrażenia ciężkości. – Chcę, żeby pacjent cieszył się naturalnymi rezultatami. Chodzi o efekt rozpogodzenia twarzy bez nadmiernej objętości – tłumaczyła i dodała, że udaje się jej uzyskiwać wrażenie zmniejszenia opadania tkanek. Podczas rozmowy doktor Editta Buttura Da Prato pokazała nam na zdjęciach efekty zabiegowe u swoich pacjentów. Rezultaty były naturalne a poprawa wyraźnie widoczna.

Bezpieczeństwo i efektywność

Zdaniem ekspert z Włoch jeśli podejmuje się rozsądne, przemyślane i odpowiedzialne decyzje, dotyczące wyboru preparatów i ich producentów, wówczas można liczyć na długotrwałe rezultaty zabiegów bez komplikacji i bez marnowania czasu pacjentów. – Trzeba pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się jeden raz, ale brać pod uwagę perspektywę planu zabiegowego a często wieloletniej współpracy z pacjentem – mówiła.

Podkreślała jednocześnie, że kwas hialuronowy wykorzystywany przez IBSA produkowany jest w  ultraczystej technologii i zapewnia najwyższą jakość. – Producent zapewnia, że kontroluje wytwarzanie preparatów na każdym etapie. To firma farmaceutyczna więc nawet jeśli preparaty z kwasem hialuronowym to nie leki a wyroby medyczne, to są one przebadane tak jakby były lekami – mówiła doktor Editta Buttura Da Prato. Przypominała przy tym, że przed iniekcją trzeba dokładnie poinformować pacjenta o spodziewanych efektach zabiegu.

Mamy w rękach igłę, kaniulę, więc siniaczki mogą się zdarzyć. W przypadku pracy z kaniulą pacjent może mieć wrażenie rozpierania skóry. Zabiegi są stosunkowo krótkie, dyskomfort na ogół szybko znika a pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania – informowała włoska lekarz. Dodała, że używa preparatów o wysokim profilu bezpieczeństwa, wiec ryzyko odpowiedzi zapalnej jest bardzo niskie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>