Osobowość poprawia atrakcyjność

Amerykańscy naukowcy dowiedli w badaniach, że na to, jak oceniają naszą atrakcyjność inni ludzie wpływa nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również cechy naszego charakteru.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Monmouth University w New Jersey przedstawił portal Cavalierdaily.com. Ochotnicy biorący udział w eksperymencie, zostali poproszeni o ocenę atrakcyjności osób przedstawionych im na zdjęciach – informuje Dziennik.pl.

W pierwszym etapie badania, ocenie podlegał jedynie wygląd, w drugim zaś do wizerunków dołączono opisy charakterów. Okazało się, że badani mieli skłonność do zmieniania oceny atrakcyjności w zależności od tego, czy osobie na zdjęciu przypisano pozytywne cechy takie, jak uczciwość, życzliwość, czy negatywne jak chamstwo i nieuprzejmość.

Gary Lewandowski, psycholog i autor badań w podsumowaniu stwierdził: “Być może wcale nie potrzebna ci operacja plastyczna, może wystarczy, że staniesz się lepszym człowiekiem”.

Źródło: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mezoterapia nie zastępuje botoksu

Mezoterapia nie stanowi alternatywy dla botoksu. Sam botoks służy najogólniej mówiąc do "rozprostowywania" zmarszczek albo do ich profilaktyki u młodych osób. Ma on za zadanie...

Zamknij