Osobowość poprawia atrakcyjność

Amerykańscy naukowcy dowiedli w badaniach, że na to, jak oceniają naszą atrakcyjność inni ludzie wpływa nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również cechy naszego charakteru.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Monmouth University w New Jersey przedstawił portal Cavalierdaily.com. Ochotnicy biorący udział w eksperymencie, zostali poproszeni o ocenę atrakcyjności osób przedstawionych im na zdjęciach – informuje Dziennik.pl.

W pierwszym etapie badania, ocenie podlegał jedynie wygląd, w drugim zaś do wizerunków dołączono opisy charakterów. Okazało się, że badani mieli skłonność do zmieniania oceny atrakcyjności w zależności od tego, czy osobie na zdjęciu przypisano pozytywne cechy takie, jak uczciwość, życzliwość, czy negatywne jak chamstwo i nieuprzejmość.

Gary Lewandowski, psycholog i autor badań w podsumowaniu stwierdził: “Być może wcale nie potrzebna ci operacja plastyczna, może wystarczy, że staniesz się lepszym człowiekiem”.

Źródło: Dziennik.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>