Preparaty autologiczne w regeneracji i leczeniu

W maju b.r. w placówce „Klinika Bona
Dea” w Krakowie odbyły się warsztaty RegenLab, dotyczące wykorzystania osocza bogatopłytkowego w rewitalizacji skóry. Szkolenie prowadziła lekarz Małgorzata Ornatowska, która ma 20-letnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Rynek estetyczny: – Jakie było zainteresowanie?

Lek. Małgorzata Ornatowska podczas warsztatów 18 maja w „Klinika Bona
Dea” w Krakowie

Małgorzata Ornatowska: – Zainteresowanie konferencją szkoleniową było bardzo duże. Niestety mieliśmy ograniczoną liczbę miejsc i zaprosić mogliśmy 20 lekarzy. Tematem była najbardziej aktualna pozycja w medycynie estetycznej czyli zastosowanie materiału autologicznego z krwi obwodowej do regeneracji i leczenia.

Terapia autologiczna z zastosowaniem komórek krwi, obecna w medycynie estetycznej od kilkunastu lat doczekała się wielu opracowań naukowych po latach zaawansowanych badań. Nie tylko medycyna estetyczna jest beneficjentem zabiegów z użyciem osocza, ale także dermatologia, neurologia, ortopedia. Podczas konferencji wyjaśnialiśmy lekarzom zalety zestawów RegenLab i idące za tym bezpieczeństwo i efekty.

– Jakiego rodzaju zabiegi były prezentowane podczas warsztatów?

– Prezentowaliśmy i wykonywałam zabiegi regeneracyjne z użyciem PRP, autologicznej surowicy z trombiną i Cellular Matrix, czyli połączenia osocza z kwasem hialuronowym. Zabiegi praktyczne ukierunkowane były na regenerację tkankową, niemniej dużo czasu poświęciliśmy omówieniu kwestii leczenia łysienia, blizn, poparzeń, owrzodzeń, czy keloidów. Na poparcie efektów leczenia i regeneracji przedstawiona była dokumentacja fotograficzna własnych i obcych terapii.

– Jaki jest mechanizm działania takich zabiegów?

– Zastosowanie A-PRP pobudza komórki do regeneracji tkanki łącznej, co skutkuje wzrostem elastyczności, napięcia i grubości skóry, przyczynia się do przebudowy włókien kolagenowych oraz przyspiesza gojenie np. po zabiegach laserowych, czy peelingach. A-PRP zwiększa rewaskularyzację i neokolagenezę a autologiczna surowica z trombiną wywołuje tworzenie kleju biologicznego oraz trójwymiarowej matrycy.

W ten właśnie sposób autologiczna trombina i Cellular Matrix powodują stabilizację płytek krwi w miejscu leczenia. Dzięki temu możliwe jest długotrwałe dostarczenie czynników wzrostu.

– Co wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo podawanego pacjentowi preparatu?

– Zastosowanie zestawów Regen ACR A-PRP, Plus One, czy Cellular Matrix z RegenLab charakteryzuje wysoki profil bezpieczeństwa. Żel separujący umożliwia łatwe, szybkie i spójne przygotowanie z niewielkiej ilości krwi osocza o optymalnym stężeniu płytek i ich żywotności. Osiągamy więc wszystko co powinno charakteryzować optymalną terapię – dużą skuteczność i bezpieczeństwo.

Efekty są naturalne. Polegają m. in. na poprawie kolorytu cery, wzroście napięcia i gęstości skory, wyrównaniu objętości. Wszystko łącznie nazwać możemy powrotem młodzieńczego wyglądu leczonego obszaru. Zabiegi wykonywane powinny być wyłącznie przez przeszkolonych i doświadczonych lekarzy ze względu na skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjentów.

Dziękujemy za rozmowę

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>