Zabiegi estetyczne na wakacje już czas zacząć?

Niektóre gabinety medycyny estetycznej już oferują zabiegi estetyczne z myślą o pacjentkach, które planują przyszłoroczne wakacje. W grę wchodzi szczególnie laserowa depilacja.

O depilacji laserowej, której efekty w postaci gładkiej skóry nóg, czy innych poddanych działaniu lasera części ciała będą procentować w czasie przyszłego lata, warto pomyśleć już jesienią czy zimą – radzą lekarze z firmy Esteticmed.pl, która prowadzi dwie kliniki medycyny estetycznej w Bydgoszczy i Częstochowie oraz jest zrzeszona w Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Według lekarzy Esteticmed nie należy zwlekać z wizytą w klinice medycyny estetycznej do ostatnich chwil przed wakacjami z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze, laser działa na włosy, które są właśnie w fazie wzrostu, dlatego procedurę trzeba powtarzać cztero-, a czasem nawet sześciokrotnie co 4-8 tygodni, by usunąć wszystkie włosy. Na pełen efekt trzeba więc poczekać około pięciu miesięcy.

Po drugie, jesień i zima sprzyjają depilacji laserowej także z tego powodu, że skóra, która ma być poddawana działaniu lasera, nie powinna być przez miesiąc poprzedzający zabieg wystawiana na działanie promieni słonecznych. Również po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami ochronnymi oraz nawilżać skórę.

– Obecnie najskuteczniejszym sposobem depilacji jest trwała epilacja laserowa. Jej rezultaty w postaci prawie zupełnego usunięcia niechcianych włosów są trwałe w przeciwieństwie do przejściowych efektów, jakie daje tzw. fotodepilacja IPL – uważa  dr Ilona Wnuk, lekarz medycyny estetycznej z Esteticmed. Podkreśla, że pierwszy zabieg poprzedza konsultacja lekarska.

– Lekarz na podstawie wywiadu ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa, od tego bowiem zależy dobranie prawidłowych parametrów lasera – mówi dr Ilona Wnuk. Jej zdaniem najłatwiej usunąć ciemne włosy u osób o jasnej karnacji, ponieważ laserowa depilacja polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą wiązki energii pochłanianej przez barwnik: melaninę.

Przypomina że obecnie stosowane urządzenia lasery diodowe oraz alexandrytowe emitują energię, która w serii zabiegów trwale usuwa niechciane owłosienie i jednocześnie jest bezpieczna dla skóry pacjenta. Poza tym działanie światła obu laserów ogranicza się do skóry, nie wpływając tym samym na inne funkcje organizmu.

Źrodło: Esteticmed.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>