Odznaczenie PTL dla lekarza medycyny estetycznej

To pierwszy taki przypadek, że osoba zajmująca się medycyną estetyczną otrzymała najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Pod koniec 2015 r. medal Gloria Medicinae, który jest przyznawany tylko 10 lekarzom w świecie w ciągu roku powędrował do doktora Andrzeja Ignaciuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Doktor Andrzej Ignaciuk Fot. Marcin Barbarzak
Doktor Andrzej Ignaciuk Fot. Marcin Barbarzak

Wyboru laureatów dokonuje kapituła medalu, składająca się z wybitnych przedstawicieli środowiska medycznego w tajnym głosowaniu. Odznaczeni medalem nie muszą być członkami Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Medal przyznawany jest wybitnym przedstawicielom całego polskiego środowiska lekarskiego. Uroczystość dekorowania medalem “Gloria Medicinae” tradycyjnie odbyła się w Dniu Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, w przedostatni piątek października zeszłego roku (3 października 2015 r.).

Jubileuszowa Gala w 210 rocznicę powstania pierwszego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (powstało w Wilnie w 1805 r.) odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz – prezydenta Warszawy, kardynała Kazimierza Nycza – metropolity warszawskiego, prof. Michała Kleibera – prezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Marka Krawczyka – rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Macieja Hamankiewicza – prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej.

Zgodnie z sentencją widoczną na dyplomie, który otrzymuje laureat wraz z medalem, odznaczenie nadawane jest “za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego”. Dekoracji medalem „Gloria Medicinae” dokonali podczas uroczystej gali: kanclerz kapituły prof. Wojciech Noszczyk, sekretarz kapituły prof. Tadeusz Tołłoczko, oraz honorowy prezes PTL prof. Jerzy Woy-Wojciechowski.

Warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy medal „Gloria Medicinae” zastał przyznany osobie, której główną aktywnością zawodową jest budowanie i popularyzacja medycyny estetycznej.

Podczas dekoracji kilkakrotnie wspominano, że zostałem odznaczona za zasługi dla rozwoju medycyny estetycznej w Polsce – mówi w rozmowie z portalem rynekesetyczny.pl doktor Andrzej Ignaciuk.

Jego zdaniem to znak, że znakomici lekarze, którzy decydują o przyznaniu odznaczenia zdecydowali, iż warto zwrócić uwagę na wprawdzie młodą, ale dynamicznie rozwijającą się gałąź medycyny. Zauważa, że jest to kolejny krok do poważnego traktowania tej dyscypliny medycznej.

Nie ukrywam, cieszę się też z tego, że doceniono moje wieloletnie poświęcenie zawodowe dla tej dziedziny – mówił nam prezes PTMEiAA. – Było to wzruszające – przyznał.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTL, NIL


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>