Prezes NRL: medycyna estetyczna może być umiejętnością lekarską

Medycyna estetyczna nie jest obecnie specjalnością lekarską, ale być może znajdzie się na liście umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny – napisał dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w liście do uczestników XII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, odbywającego się w dniach 5-7 października w Warszawie.

Dr Maciej Hamankiewicz w liście do dr Andrzeja Ignaciuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz do uczestników Kongresu podkreślał też, że promowanie w naszym kraju bezpiecznej medycyny estetycznej, to temat niezwykle istotny dla lekarzy zajmujących się tym zagadnieniem.

– Tematyka omawiana na Kongresie będzie związana z ludzkimi potrzebami, wypływającymi nie tylko z chęci zmiany wyglądu, ale także chęci poprawienia stanu psychicznego. Życzę, aby ten XII Kongres pokazał jak bardzo rozwinęła się medycyna estetyczna przez te lata – napisał prezes NRL.

Dr Andrzej Ignaciuk przyznał, że idea utworzenia oficjalnej umiejętności lekarskiej w zakresie medycyny estetycznej jest bardzo dobrym pomysłem. – To cieszy, że dr Hamankiewicz wspomniał o tym w liście do uczestników Kongresu – mówił prezes PTMEiAA.

Przypomnijmy, że dr Andrzej Ignaciuk zapowiedział możliwość zakończenia w ciągu roku prac na Kodeksem Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej. Obecnie nad stworzeniem takiego zbioru zasad pracują wspólnie Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Oddział PTL (PTMEiAA), Specjalistyczna Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE) oraz Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).

Czytaj: Kodeks dobrych praktyk w estetyce za rok?

Przygotowanie Kodeksu Dobrych Praktyk w Estetyce miałoby w założeniu stworzyć ramy, określić zakres wiedzy, który lekarz powinien zdobyć, żeby zajmować się tą dziedziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kodeks dobrych praktyk w estetyce za rok?

Być może za rok, na kolejnym Kongresie poznamy wyniki prac nad Kodeksem Dobrych Praktyk w Estetyce - zapowiedział na konferencji prasowej podczas XII Międzynarodowego Kongresu...

Zamknij