Prezes NRL: medycyna estetyczna może być umiejętnością lekarską

Medycyna estetyczna nie jest obecnie specjalnością lekarską, ale być może znajdzie się na liście umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny – napisał dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w liście do uczestników XII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, odbywającego się w dniach 5-7 października w Warszawie.

Dr Maciej Hamankiewicz w liście do dr Andrzeja Ignaciuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz do uczestników Kongresu podkreślał też, że promowanie w naszym kraju bezpiecznej medycyny estetycznej, to temat niezwykle istotny dla lekarzy zajmujących się tym zagadnieniem.

– Tematyka omawiana na Kongresie będzie związana z ludzkimi potrzebami, wypływającymi nie tylko z chęci zmiany wyglądu, ale także chęci poprawienia stanu psychicznego. Życzę, aby ten XII Kongres pokazał jak bardzo rozwinęła się medycyna estetyczna przez te lata – napisał prezes NRL.

Dr Andrzej Ignaciuk przyznał, że idea utworzenia oficjalnej umiejętności lekarskiej w zakresie medycyny estetycznej jest bardzo dobrym pomysłem. – To cieszy, że dr Hamankiewicz wspomniał o tym w liście do uczestników Kongresu – mówił prezes PTMEiAA.

Przypomnijmy, że dr Andrzej Ignaciuk zapowiedział możliwość zakończenia w ciągu roku prac na Kodeksem Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej. Obecnie nad stworzeniem takiego zbioru zasad pracują wspólnie Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Oddział PTL (PTMEiAA), Specjalistyczna Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE) oraz Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).

Czytaj: Kodeks dobrych praktyk w estetyce za rok?

Przygotowanie Kodeksu Dobrych Praktyk w Estetyce miałoby w założeniu stworzyć ramy, określić zakres wiedzy, który lekarz powinien zdobyć, żeby zajmować się tą dziedziną.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>