SLDE: W marcu Kongres Dermatologii Estetycznej

14 Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), odbędzie się w tym roku w dniach od 8 do 10 marca.

Kongres SLDE, który będzie organizowany jak zwykle w stołecznym Hotelu Marriott, skupia co roku ponad 1 tys. lekarzy. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi technikami zabiegowymi, preparatami, nowymi kierunkami i trendami rozwoju dermatologii estetycznej.

Gospodarzami spotkania będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE, oraz wiceprezesi SLDE dr Ewa Kaniowska i dr Kinga Nicer.

– Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasze spotkanie spełniło oczekiwania pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym – pisze zapraszając na Kongres dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Zapewnia, że celem SLDE jest promowanie w naszym kraju nowoczesnej, świadomej i jednocześnie bezpiecznej dermatologii estetycznej.

Organizatorzy zapewniają, że wśród prelegentów konferencji znajdą się specjaliści zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Wśród wykładowców wymieniani są m. in.: Ewa Szpringer (Polska), Lubomir Lembas (Polska), Sophie Converset-Viethel (Francja), Catherine De Coursac (Francja), Koenraad De Boulle (Francja), Pierre Andre (Francja), Philippe Berros (Francja), Philippe Deprez (Hiszpania), Tatjana Pavicic (Niemcy), Eckart Haneke (Niemcy).

Z kolei wśród zagadnień, które mają pojawić się podczas konferencji organizatorzy wymieniają np.: komórki macierzyste, czy omówienie różnych rodzajów osocza bogatopłytkowego.

Tematy, które mają pojawić się na konferencji to także: karboksyterapia, peelingi lekarskie, czy intralipoterapia. Omawiane będą także doświadczenia lekarzy z klasycznymi preparatami takimi jak toksyna botulinowa, czy kwas hialuronowy. Pojawić ma się także zagadnienie estetycznej ginekologii.

Ponadto organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie miało na celu zwrócenie uwagi mediów na bezpieczeństwo oraz profesjonalizm, które – zdaniem SLDE – są niezbędne przy wykonywaniu zabiegów dermatologii estetycznej. Poruszony ma zostać także temat tzw. psychodermatologii, nowej dziedziny, która – w opinii SLDE – dynamicznie się rozwija.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych powstało w 1999 r. z inicjatywy niewielkiej (38-osobowej) grupy dermatologów. Obecnie organizacja ta skupia blisko 400 dermatologów zajmujących się zagadnieniami estetycznymi.

Co roku SLDE organizuje sympozja i warsztaty. Działa także na forum międzynarodowym, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD). Dzięki temu członkowie SLDE automatycznie są zrzeszeni w ESCAD.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>