SLDE zbiera podpisy pod listem do ministra zdrowia

Podczas XIII Kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (24-26 lutego) zbierane będą podpisy pod listem do ministra zdrowia apelucjącym o uregulowania na rynku usług medycyny estetycznej.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE, chodzi o wprowadzenie uregulowań, które zwiększyłyby bezpieczeństwo pacjentów korzystających z zabiegów medycyny estetycznej.

– Jest coraz więcej gabinetów, w których zabiegów dokonują osoby bez wykształcenia medycznego. To może być niebezpieczne dla pacjentów – mówi nam prezes SLDE. Jej zdaniem w tym zakresie potrzebne są uregulowania prawne, które pozwoliłyby uporządkować rynek medycyny estetycznej, na którym obecnie panuje “wolna amerykanka”.

SLDE we współpracy z prawnikami przygotowało opinię prawną na ten temat oraz list do ministra zdrowia, pod którym podczas trwającego w Warszawie od piątku (24 lutego) do niedzieli (26 lutego) kongresu, mogą podpisywać się biorący w nim udział lekarze.

– W kongresie bierze udział co najmniej tysiąc osób. Ministerstwo nie powinno zlekceważyć stanowiska, pod którym podpisało się tylu lekarzy – uważa Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Liczy na to, że mimo wielu palących spraw, którymi zajmuje się obecnie Ministerstwo zdrowia, głos profesjonalistów medycyny estetycznej nie pozostanie niezauważony.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>