SLDE zbiera podpisy pod listem do ministra zdrowia

Podczas XIII Kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (24-26 lutego) zbierane będą podpisy pod listem do ministra zdrowia apelucjącym o uregulowania na rynku usług medycyny estetycznej.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE, chodzi o wprowadzenie uregulowań, które zwiększyłyby bezpieczeństwo pacjentów korzystających z zabiegów medycyny estetycznej.

– Jest coraz więcej gabinetów, w których zabiegów dokonują osoby bez wykształcenia medycznego. To może być niebezpieczne dla pacjentów – mówi nam prezes SLDE. Jej zdaniem w tym zakresie potrzebne są uregulowania prawne, które pozwoliłyby uporządkować rynek medycyny estetycznej, na którym obecnie panuje „wolna amerykanka”.

SLDE we współpracy z prawnikami przygotowało opinię prawną na ten temat oraz list do ministra zdrowia, pod którym podczas trwającego w Warszawie od piątku (24 lutego) do niedzieli (26 lutego) kongresu, mogą podpisywać się biorący w nim udział lekarze.

– W kongresie bierze udział co najmniej tysiąc osób. Ministerstwo nie powinno zlekceważyć stanowiska, pod którym podpisało się tylu lekarzy – uważa Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Liczy na to, że mimo wielu palących spraw, którymi zajmuje się obecnie Ministerstwo zdrowia, głos profesjonalistów medycyny estetycznej nie pozostanie niezauważony.


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>