XVI Kongres dermatologów estetycznych

Dużo wysiłku wkładamy w działania, mające doprowadzić do prawnego uregulowania estetyki lekarskiej – mówiła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych podczas otwarcia XVI Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging (Warszawa, 6-8 marca).

Jak poinformowała podczas otwarcia konferencji dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska swój udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 1000 lekarzy. Kongres, który odbywa się w warszawskim hotelu Mariott i potrwa do niedzieli (8 marca).

Chcemy, żeby estetyka lekarska została uregulowana na poziomie ustawowym – mówiła prezes SLDE. Zapewniała, że prace nad doprowadzeniem do stworzenia odpowiedniego prawa trwają już od co najmniej dwóch lat.

Zarząd naszego stowarzyszenia odbył już spotkania sejmowe. Droga do takich uregulowań została otwarta – informowała. Chodzi m. in. o jasne ustalenie kompetencji i uprawnień osób, które wykonują zabiegi estetyczne, wkraczające w obszary medyczne, takie jak np. iniekcje z kwasu hialuronowego, czy toksyny botulinowej lub korzystanie z inwazyjnych technologii odmładzania skóry.

Chcielibyśmy w przyszłym roku poinformować o pozytywnych wynikach starań o uregulowanie roli lekarza w estetyce lekarskiej – zapowiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Zapraszała na Kongres, informując, że w sobotę i niedzielę będą odbywały się wykłady naukowe. Jednocześnie będą się toczyły workshopy -praktyczne szkolenia wykonywania zabiegów.

W salach plenarnych odbędą się też elitarne pokazy – informowała prezes SLDE. Codziennie w głównej sali wykładowej odbędzie się tzw. Master Class Workshop. –  Prezentacja na żywo zabiegu, wykonywana przez uznanego eksperta – tłumaczyła.

Więcej nt. Kongresu, czytaj też: XVI Kongres SLDE zapowiada się ciekawie

Barbara Walkiewicz-Cyrańska przypominała, że w trakcie 3-dniowej konferencji w recepcji kongresowej można będzie nabyć losy o wartości 100 zł, z których dochód zostanie przekazany Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”.

Każdy los wygrywa – podkreślają organizatorzy. Prezydentowa Kwaśniewska będzie gościem sobotniej (7 marca) gali, która odbędzie się wieczorem w hotelu Victoria.

Prezes SLDE poinformowała podczas otwarcia konferencji o powstaniu organizacji o nazwie Polska Rada Medycyny Anti-Aging. Jak tłumaczyła stworzona została ze względu na prośby lekarzy, niedermatologów. – Zapraszamy każdego lekarza, który chciałby zajmować się różnymi działami w ramach estetyki lekarskiej do tej organizacji – powiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, zastrzegając, że aby się zapisać, trzeba spełnić określone wymogi.

Źródło: www.rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>