Zabiegi odmładzające to tylko początek

Medycyna estetyczna w Polsce w wykonaniu renomowanych placówek i lekarzy zmierza w kierunku holistycznego podejścia do pacjenta. Coraz więcej gabinetów i dużych centrów łączy estetykę lekarską z dietetyką, czy poradami w zakresie aktywności fizycznej

Kiedy przychodzi pacjentka i stwierdza, że nie podoba jej się brzuszek, boki, czy zmarszczki to nie robimy tylko zabiegu i do widzenia – przekonuje w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Jak tłumaczy utrzymywanie organizmu w dobrej formie nie tylko zwiększa naszą atrakcyjność, ale przede wszystkim pozwala na uniknięcie w przyszłości wielu problemów takich jak np. cukrzyca, czy osteoporoza.

Żyć lepiej i dłużej

W dbaniu o siebie nie chodzi tylko o to, żeby być szczuplejszą, ładną, fit. Chodzi o to, żeby zadbać o swoje zdrowie, aktywność oraz także o swój komfort życia – tłumaczy lekarka. – Poza tym to, czy dobrze się ze sobą czujemy ma duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegane – dodaje.

Jej zdaniem szeroko pojęta profilaktyka starzenia odgrywa coraz większą rolę w dermatologii estetycznej. Wynika to chociażby z tego, że żyjemy coraz dłużej. Dotyczy to w szczególności kobiet.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2014 r. w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie 73,8 lat, natomiast kobiety 81,6. W porównaniu z 1990 r. długość życia mężczyzny wzrosła o 7,6 lat a kobiety o 6,4.

Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze w 1950 r. przeciętna długość życia mężczyzn wynosiła zaledwie nieco ponad 56 lat, natomiast kobiety prawie 62 lata. Na przestrzeni 60 lat długość życia w Polsce wzrosła o prawie 18 lat w przypadku panów oraz o niemal 20 lat w przypadku pań. Rośnie więc rola działań przeciwstarzeniowych w wielu kontekstach, także tym, dotyczącym medycyny estetycznej.

Dieta i aktywność

Zdaniem Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej holistyczne podejście wcale nie oznacza, że rezygnujemy z zabiegów estetycznych takich jak wypełniacze, botoks, czy modelowanie sylwetki. Chodzi o to, żeby na estetycznych procedurach nie zakończyć pracy z pacjentem. Co więcej kiedy lekarz zadba o jego ogólny stan zdrowia, wówczas efekty zabiegów będą miały szansę utrzymać się dłużej…..

(…)

Prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz z Robertem Korzeniowskim, ktory odpowiada w Profemed za rozwój pionu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Fot. Lux Med
Prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz ze złotym medalistą olimpijskim Robertem Korzeniowskim, ktory odpowiada w Profemed za rozwój pionu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Fot. Lux Med

Medycyna estetyczna i sport w jednym

Ciekawy pomysł umieszczenia w jednej dużej placówce usług z zakresu medycyny estetycznej i sportowej zrealizowano  w poznańskim Profemedzie, wielospecjalistycznej przychodni, która została uruchomiona w styczniu tego roku….

(…)

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 3/VI-IX/2016
Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 3/VI-IX/2016

Chcesz wiedzieć więcej? Cały artykuł i wiele innych ciekawych materiałów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>